Partner portalu
2019-12-28

Opakowanie ma znaczenie!

Produkując owoce i warzywa często nie zastanawiamy się nad tym, w co je zapakujemy. Dopiero wtedy, gdy chcemy nasze produkty wprowadzić na rynek przekonujemy się, że opakowanie ma znaczenie. Produkty ładniej i trwalej zapakowane uzyskują najczęściej wyższe ceny. I takie produkty również szybciej się sprzedają

Zastanówmy się zatem, jakie powinno być optymalne opakowanie dla warzyw i owoców? Przede wszystkim powinno być wytrzymałe i funkcjonalne, dostępne w różnych kolorach i wielkościach. Przy rosnącej świadomości ekologicznej ważne jest także, aby materiał, z którego jest wykonane nie wchodził w reakcję z produktem, który jest pakowany. Do tego opakowanie powinno być... ładne, bo wygląd w znacznym stopniu decyduje o tym, czy towar zostanie kupiony, czy nie. I jeszcze... tanie, bo nikt nie chce, aby koszt opakowania znacznie podwyższał koszt produktu.

- Cała Europa pakuje owoce i warzywa w worki raszlowe - mówi Daniel Bogaczyk z firmy Pack Leader. - Worki te spełniają wszystkie warunki, które musi spełniać opakowanie funkcjonalne i zarazem ładne. Nasza firma oferuje najlepsze na rynku światowym worki raszlowe na roli produkowane przez globalnego lidera w tej dziedzinie, grecką firmę Karatzis S.A., które charakteryzują się najwyższą jakością i szeroką paletą kolorów do wyboru. Stosowanie i wdrażanie na bieżąco innowacyjnych technologii sprawia, że oferowane przez nas produkty są bezkonkurencyjne. Dostępne rozmiary worków to 2,5 kg do 25 kg.

Worki raszlowe na roli są efektywnym, wydajnym i ekonomicznym sposobem pakowania. Zaprojektowane zostały tak, aby zachować świeżość produktów.

- Zapewniają one doskonałą wentylację, która zapobiega wzrostowi wilgotności wewnątrz opakowania. Worki są kompatybilne z dużymi nadrukami etykiet na worku, co dodatkowo zapewnia reklamę produktu i producenta - dodaje przedstawiciel firmy Pack Leader. - Nasze worki dostarczamy do producentów rolnych i do marketów. Można powiedzieć, że takie worki, to dziś najwyższy standard pakowania warzyw i owoców, cała Europa, a nawet cały świat używa takich opakowań.

Worki raszlowe przygotowywane są ze specjalnego tworzywa. Jest ono lżejsze, ale i wytrzymalsze niż większość innych opakowań. Technologia zastosowana w naszych opakowaniach pozwala na mniejsze zużycie plastiku przy produkcji. Sprzedając 1 000 000 opakowań zużywamy 5 ton mniej plastiku. Rynek Polski to około 150 mln sztuk worka raszlowego na roli rocznie, więc jeżeli wszyscy korzystaliby z naszych ECO opakowań to ograniczylibyśmy o około 750 ton rocznie wprowadzenie plastiku na rynek. Przybliżając ogrom tej skali- jest to ponad 31 pełnych 24-tonowych ciężarówek plastiku. Używając takich opakowań wspieramy ekologię i dbamy o zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska.
 

- Worki są przebadane, zgodne z prawem obowiązującym w Unii Europejskiej - dodaje Daniel Bogaczyk. - Na dodatek mają ładne, intensywne kolory, które powodują, że zapakowany produkt wygląda atrakcyjnie i można za niego uzyskać lepszą cenę.

Poniżej prezentowane jest zdjęcie worka oferowanego przez firmę Pack Leader i dla porównania worka oferowanego przez konkurencyjną firmę. Proszę zwrócić uwagę na fakt, iż cebula spakowana w obu workach pochodzi z jednej dostawy.

Worki charakteryzuje:

  • wysoka wytrzymałość na rozciąganie

  • odporność na rozrywanie

  • mała waga / mniej odpadu / przyjazne środowisku

  • w 100% nadające się do recyklingu

  • podczas procesu przecinania worka nie wytwarzają się toksyczne opary, czy gazy

  • materiał w 100% bez wad

  • materiał miększy w dotyku

  • szeroka paleta kolorów worków

  • szeroki zakres zastosowań

  • wszystkie kolory są wolne od metali ciężkich

Firma produkuje także rękawy siatkowe i siatki do paletyzacji, rolniczą do prasy, budowlaną, do mięs, do ochrony przed ptactwem a także siatki cienujące, maskujące i ochronne, a nawet... siatki do choinek.


Dodaj komentarz