Partner portalu

Lista artykułów

Polscy i niemieccy ogrodnicy starli się w walce o ukraińskich pracowników sezonowych
2019-09-20

Ukraińscy pracownicy sezonowi, coraz częściej wybierają Niemcy, niż Polskę jako miejsce pracy sezonowej, w ogrodnictwie i rolnictwie. Wiąże się to z większym otwarciem Niemiec na pracowników spoza UE, a także z lepszymi warunkami pracy oraz wyższymi wynagrodzeniami. Kto będzie więc zbierał polskie jabłka, wiśnie, borówkę czy sałatę, kapustę lub inne warzywa ? Dosadnie opisuje to poniższy artykuł.


Główne efekty prac Porozumienia Rolniczego
2019-09-19

Porozumienie Rolnicze zostało zainicjowane 20 lutego 2019 na wniosek organizacji rolniczych zrzeszonych w COPA COGECA (). Głównym założeniem Porozumienia jest prowadzenie dialogu społecznego w sprawach wsi, rolnictwa i całego łańcucha żywnościowego w Polsce: od producenta do konsumenta. W ramach Porozumienia zostało utworzonych 10 zespołów tematycznych. Wyniki ich prac, minister JK Ardanowski przedstawiła przed kilkoma dniami.


Optymalizacja uprawy pomidora Maluno F1
2019-09-18

W dniu 12 września odbyła się kolejna Konferencja Pomidorowa firmy Syngenta na temat „Optymalizacja uprawy Maluno F1”. W komfortowych wnętrzach hotelu Kristoff, w kaliskim zagłębiu pomidorowym, specjaliści z SYNGENTA i firmy HORTICO podzielili się wiedzą jak osiągnąć wysokie i dobre jakościowo plony tej nowej odmiany pomidora.


Weidemann w klasie ciężkiej
2019-09-17

Do tej pory, Weidemann był w stanie obsłużyć szczególnie ciężki transport materiałów, jak to ma miejsce na przykład w przypadku dużych gospodarstw rolnych i biogazowni w silosie lub dużej ilości dużych belek, ładowarką kołową 7,0 t lub teleskopową ładowarką kołową 7,2 t. Wraz z nową serią 90 Weidemann zmienia to całkowicie.


Stan trwałych użytków zielonych oraz efektywne sposoby ich poprawy, cz.2
2019-09-16

W poprzednim artykule, który ukazał się 11 września opisano przyczyny degradacji runi na trwałych użytkach zielonych. Scharakteryzowane zostały naturalne przyczyny oraz wpływ błędów agrotechnicznych. Teraz, zostaną przedstawione sprawdzone sposoby na renowację traw na łąkach i pastwiskach.


OGŁOSZENIA ROLNICZE