Partner portalu

Lista artykułów

ARiMR rozpoczęła przyjmowanie wniosków o płatności z PROW
2019-03-23

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich i płatności obszarowych PROW za 2019 r. Nabór potrwa do 15 maja br.


AGROTECH 2019 pobił swój rekord
2019-03-23

Targi AGROTECH 2019 zakończyły się tydzień temu. Kolejne XXVI Targi AGROTECH 2020, są już zaplanowane na 13-15 marca 2020. Czy pobiją znów rekord frekwencji z poprzedniego roku ?


Władza ściga rolników z AGROunii
2019-03-23

Michałowi Kołodziejczakowi w poniedziałek zostaną przedstawione zarzuty prokuratorskie. Będzie odpowiadał za przewodzenie nielegalnej manifestacji i szereg powiązanych z nią wykroczeń, chociaż niewykluczone są również zarzuty z Kodeksu Karnego. AGROunia organizuje więc tego dnia pikietę w Warszawie. Rozpocznie się o godz. 10:00 przy Opaczewskiej 8, pod budynkiem Komendy Rejonowej Policji. W związku z tym, że to nie pierwsza próba kryminalizacji działań AGROunii, postanowiłam skontaktować się z Michałem i nagłośnić tę sprawę w mediach. Rozmawialiśmy długo. Michał poświęcił mi bardzo dużo czasu. Czasu, którego nie ma


Płacisz za azot – siarka w gratisie
2019-03-21

Jest alternatywa dla RSM, który nie jest teraz tanim źródłem azotu. Nazywa się A.S.L. (czyli Ammoniumsulfat-Lösung, bo ma rodowód niemiecki). Chociaż jest w Polsce dostępny od ładnych kilku lat, to jeszcze mało jest znany. Jest to płynny nawóz organiczno-mineralny, zawierający 8 % azotu i 9% siarki.


Tytan – efektywny zapylacz
2019-03-20

Tytan to pierwiastek chemiczny z grupy metali przejściowych. W przyrodzie posiada pięć stabilnych izotopów. Występuje w skałach magmowych oraz osadowych – zawsze w rudach innych pierwiastków. W skorupie ziemskiej jego koncentracja wynosi około 0,6%. Mimo powszechnej obecności jest niedostępny dla roślin w warunkach naturalnych (przy pH gleby 4-6). Większość roślin zawiera około 1 ppm tytanu, choć są gatunki, na przykład skrzyp czy pokrzywa, u których stężenie to jest kilkadziesiąt razy większe. Pierwiastek ten ma tendencję do akumulowania się w tkankach zawierających krzemionkę.


OGŁOSZENIA ROLNICZE