Partner portalu

Lista artykułów

COVID namieszał w branży maszyn i urządzeń rolniczych
2020-07-07

Jak informuje Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych, aż 80% europejskich dealerów odczuwa wpływ COVID-19, 70% spodziewa się znacznego spadku obrotów i portfeli zamówień.


Będzie urodzaj, ale...
2020-07-06

Jeszcze dwa miesiące temu producenci zbóż obawiali się suszy, dziś już wiadomo, że opadów nie brakuje. Zmiana przewidywanej pogody spowodowała, że wzrastają prognozy dotyczące tegorocznych zbiorów zbóż.


Już wiadomo: To nie był dobry rok dla producentów truskawek
2020-07-06

Choć truskawki dopiero się kończą, jednak specjaliści już przygotowują pierwsze podsumowania. Jak się okazuje, prawdopodobnie tegoroczne zbiory będą mniejsze niż ubiegłoroczne. Na dodatek - jak mówią konsumenci - truskawki w tym roku są niesmaczne z powodu... chłodu.


Krzem - strażnik odporności roślin
2020-07-06

W ostatnich latach coraz więcej uwagi zwraca się na stosowanie dolistne krzemu (z wapniem i bez). Udowodniono bowiem, że składnik ten ma korzystny wpływ na wzrost i rozwój roślin poddanych różnym czynnikom stresowym (niska temperatura, niedobór wody, porażenie przez choroby i szkodniki itp.).


Agro Show w tym roku nie będzie
2020-07-05

Zarząd Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych podjął decyzję o odwołaniu wystawy AGRO SHOW 2020, która miała odbyć się w terminie 17-20 września w Bednarach, gm. Pobiedziska.


OGŁOSZENIA ROLNICZE