Partner portalu

Lista artykułów

Dwuletnia gwarancja w ciągnikach John Deere – jak wpłynie na utrzymanie wartości ciągnika?
2020-09-28

Rynek ciągników w Polsce w pierwszych ośmiu miesiącach 2020 roku zanotował znaczny wzrost. Otóż według danych CEPiK w okresie styczeń-sierpień zarejestrowano o 28,7 proc. więcej nowych pojazdów niż w analogicznym okresie rok temu. Co ciekawe, aż 61 proc. stanowią maszyny sprzedane przez producentów z pierwszej piątki zestawienia, co świadczy o tym, że rolnicy chętnie sięgają po maszyny o określonej renomie. Ale nie wszyscy.


IUNG: susza we wszystkich województwach
2020-09-28

Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach poinformował, że w wielu regionach mamy w Polsce suszę. I choć ostatnie dni przyniosły opady, to intensywny deszcz nie zawsze bywa korzystny dla upraw.


Co zamiast dikwatu? - propozycje ministerstwa
2020-09-25

Dikwat wykorzystywany był przez producentów ziemniaków i rzepaku. Jednak od lutego 2020 roku dikwatu używać nie wolno. Kolejny raz powraca problem: czym zastąpić dikwat?


Sadownicy protestują - czy UOKiK zajmie się spadającymi cenami jabłek?
2020-09-24

Koniec września 2020 roku to sezon na protesty rolnicze. W Warszawie tym razem protestowali sadownicy - powodem są gwałtownie spadające ceny jabłek.


Jesienne ściernisko
2020-09-24

Efektywne zarządzanie ścierniskiem wpływa zarówno na wysokość plonów, jak i kosztów uprawy roślin następczych. Już sam proces przygotowania gleby warunkuje przyszłoroczny plon. Pożniwna uprawa ścierniska to zabieg obligatoryjny.


OGŁOSZENIA ROLNICZE