Partner portalu

Lista artykułów

Będą pieniądze dla rolników na „małą retencję”
2019-07-19

We wrześniu 2019 rolnicy będą mogli ubiegać się o dofinansowanie inwestycji tzw. małej retencji, czyli na budowę zbiorników wodnych, studni głębinowych i systemów nawodnieniowych – poinformował w czwartek, 18 lipca 2019, minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.


Przetwórstwo obawia się tego sezonu
2019-07-19

Niemieccy przetwórcy obawiają się skutków tegorocznych katastrof pogodowych. Sektor przetwórczy jest zaniepokojony. Plantacje owocowe w znacznej części Europy, ale także w Maroko, Egipcie, USA i Ameryce Południowej, odnotowały ekstremalny spadek plonów w porównaniu z poprzednimi latami.


Maszyny uprawowe New Holland
2019-07-18

Przed podorywkami i pożniwnymi zabiegami uprawowymi warto zapoznać się z ofertą maszyn New Holland: pługami i kultywatorami ścierniskowymi. Są to maszyny znane wcześniej pod marką Konskilde.


Długoterminowy wynajem maszyn rolniczych
2019-07-15

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rolników, producenci maszyn rolniczych oferują niestandardowe rozwiązania, umożliwiające skorzystanie z nowych wydajnych maszyn oraz uzyskanie szczegółowych informacji dotyczących kosztów ich eksploatacji. Jednym z nich jest oferta wynajmu długoterminowego. W branży maszyn rolniczych Claas jest jedną z pierwszych firm oferujących to kompleksowe rozwiązanie w swojej sieci dilerskiej.


New Holland jak żniwuje to z rozmachem
2019-07-13

Żniwa po polsku – pod takim hasłem, dla dziennikarzy i rolników, New Holland zorganizował pokaz pracy produkowanego przez koncern sprzętu żniwnego. Można było obejrzeć w akcji kombajny, hedery, prasy oraz maszyny uprawowe, w większości produkowane w Polsce. Można było porozmawiać z pracownikami New Holland i operatorami maszyn z firmy Agros-Wrońscy.


OGŁOSZENIA ROLNICZE