Partner portalu
2020-07-30

Kto się wybiera na Potato Poland? Do wygrania kosiarka John Deere

W dniach 21-23 sierpnia odbędą się w Lubkowie Krajowe Dni Ziemniaka - Potato Poland 2020. Temu, kto zastanawia się czy jechać pomóc może informacja, że wśród odwiedzających organizatorzy rozlosują kosiarkę samojezdną John Deere X126.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Polska Federacja Ziemniaka, a współorganizatorami są Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin PIB BONIN.

- Gospodarzem wystawy POTATO POLAND 2020 jest Gospodarstwo Rolne Lubków, mieszczące się w województwie dolnośląskim, powiat bolesławiecki gmina Warta Bolesławiecka -0 informuje dr. inż Tomasz Bieńkowski, Komisarz Potato Poland XXVII. - Region ten słynie ze specjalistycznej, towarowej produkcji ziemniaka na potrzeby przetwórstwa, sieci handlowych i eksportu.

Podczas Potato Poland będzie można nie tylko zobaczyć ekspozycję targową i spróbowac najlepszych dań z ziemniakami w roli głównej, ale także można będzie uczestniczyć w konferencjach dla fachowców. W piątek, 21 sierpnia, W Hotelu - Zamku Kliczków odbędzie się spotkanie pod hasłem ,,Kopalnia możliwości”.

- Temat spotkania symbolizować ma zasoby naturalne i środowiskowe jakie posiadamy, a których często nie jesteśmy świadomi. Te ukryte, drzemiące pod ziemią możliwości mogą dać energię do tego by zdobywać świat - informują organizatorzy. -

Tematyka konferencji pokaże uczestnikom możliwości wykorzystania potencjału środowiskowego i gospodarczego kraju, w tym regionu Dolnego Śląska w aspekcie wzrostu produkcji ziemniaka. Przedstawi kierunki produkcji, jakości i możliwe kanały dystrybucji produktów w kraju i za granicami Polski w oparciu o założenia Programu dla Polskiego Ziemniaka 2020-2025 MRiRW oraz możliwości wsparcia z Polskiego Funduszu Rozwoju i RPO.

W sobotę, 22 sierpnia w Hali Targowej Potato Poland odbędzie się spotkanie pod hasłem ,,Pełna Moc Ziemniaka''.

Czy więc warto odwiedzić Lubków i wybrać się na Potato Poland 2020? - jeśli możemy sobie pozwolić na chwilę przerwy w późno letnich pracach polowych, to na pewno pojechać do Lubkowa warto... będzie to bowiem doskonała okazja do poszerzenia swoich wiadomości i wymiany doświadczeń z innymi plantatorami i specjalistami.


Dodaj komentarz