2019-09-10

u-drill od Kverneland

Kverneland rozszerza gamę modeli składanych siewników U-Drill o nową szerokość roboczą 4 metry. Nowy siewnik został dodany do zestawu: model 6-metrowy i dwóch modeli ze stałymi ramami 3 i 4 metrów. Nowy siewnik jest to kombinowana maszyna zaczepiana, idealna do przygotowania podłoża do siewu, wyrównania gleby, siewu i wyrównania pola w jednym przejeździe.

Podstawą siewnika u-drill jest połączenie agresywnej sekcji brony talerzowej z talerzami o średnicy 460 mm, wału ugniatającego z kołami o dużej średnicy ustawionymi w systemie off-set oraz redlic talerzowych CD w celu najdokładniejszego przygotowania gleby pod siew i operacji siewu. Maszyna jest wyposażona w zbiornik o pojemności 3.000 litrów oraz jeden aparat wysiewający ELDOS dla modelu tylko do nasion lub dwa aparaty wysiewające ELDOS dla wersji do nasion i nawozu.

„Komfortowa obsługa w połączeniu z precyzją i wysoką wydajnością zostało już udowodnione przez modele sztywne u-drill 3.0 i 4.0 m oraz wersję składaną hydraulicznie 6.0 m. Oczywiście dotyczy to również siewnika u-drill 4001F”, wyjaśnia Daniel Northoff, Product Manager ds. siewników zbożowych. „Będąc w pełni kontrolowanym przez ISOBUS, siewnik u-drill 4001F posiada zintegrowany system zarządzania maszyną na uwrociach, który można połączyć z naszą aplikacją GEOCONTROL sterowaną przez GPS dla jeszcze łatwiejszej obsługi maszyny”.

W celu zoptymalizowania działanie siewnika u-drill 4001F, dostępne są dodatkowo przedni wał oponowy i spulchniacze śladów, które są zalecane dla uzyskania najlepszych rezultatów. Poszczególne warunki są różne, dlatego Kverneland oferuje szeroką gamę opcji dodatkowych w celu dostosowania maszyny do konkretnych potrzeb i warunków.

Siewnik u-drill 4001F w wersji „plus” oferuje możliwość aplikacji nawozu w jednym przejeździe, razem z nasionami. W zależności od wymagań, model u-drill plus 4001F może wysiewać nawóz za pomocą brony talerzowej w celu umieszczenia nawozu między rzędami roślin. Alternatywnie nawóz można zmieszać z nasionami i aplikować go w tym samym rzędzie, co nasiona, za pomocą dodatkowego wyjścia w redlicy talerzowej CD. Dla tych klientów, którzy chcą naprzemiennie stosować dwa systemy, siewnik u-drill plus można wyposażyć w oba rozwiązania – pozwalając klientowi szybko dostosować się do indywidualnej operacji.

Dzięki niskiej masie modelu 4001F, który wymaga małej siły trakcyjnej, możliwa jest praca przy dużych prędkościach, od 10 do 18 kilometrów na godzinę, przy zachowaniu stałej głębokości siewu.

Kverneland u-drill jest wyjątkowo prosty w obsłudze: będąc oczywiście maszyną w pełni kompatybilną z systemem ISOBUS, operator ma całkowitą kontrolę nad wszystkimi parametrami podczas pracy. Agregat uprawowo-siewny u-drill jest również przygotowany do korzystania z systemu GEOCONTROL dla automatycznej kontroli dawki wysiewu i zamykania połowy szerokości siewnika (dla 6.0 m). Ponadto tylko jeden zawór dwustronnego działania zapewnia w pełni automatyczne zarządzanie maszyną na uwrociach.


Dodaj komentarz