Partner portalu
2020-01-17

Pierwszy dzień Polagry - Premiery za nami

Pierwszy dzień Polagry Premiery obfitował w ogrom atrakcji dla zwiedzających. Zaprezentowano przygotowywane specjalnie na targi nowości i wręczono Złote Medale MTP.

- Zachęcamy rolników, by inwestowali w swoje gospodarstwa i rozwijali je, ale by robili to rozważnie – mówił podczas otwarcia targów Polagra-Premiery Ryszard Kamiński, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa.

Z kolei o trzech filarach targów Polagra-Premiery mówił prezes zarządu Grupy MTP Przemysław Trawa: - Pierwszy to premiery – na targach mamy 150 nowych produktów; drugim jest promocja polskich eksporterów, a trzecim – wiedza.

W pawilonach oglądać można nowoczesne maszyny i urządzenia rolnicze, wykorzystywane m.in. do uprawy gleby, nawożenia, sadzenia, ochrony i pielęgnacji roślin czy zbierania plonów. Wystawiają się producenci nasion, nawozów, środków ochrony roślin, a także sprzętu zootechnicznego.

Złotymi Medalami Grupy MTP wyróżniono 37 produktów w dwóch kategoriach – Maszyny, urządzenia, aplikacje i produkty dla rolnictwa oraz Rośliny uprawne. Za najbardziej innowacyjny sąd konkursowy uznał maszynę do zbierania kamieni Husarya SCS-100. Docenili ją także klienci, przyznając jej najwięcej głosów w konkursie Złoty Medal Wybór Konsumentów (kategoria Maszyny).

Husarya przeznaczona jest do mechanicznego zbierania kamieni z wierzchniej warstwy gleby (do 20 cm głębokości). Dzięki systemowi podwójnych rotorów, robi to z dużą dokładnością i może zbierać kamienie różnej wielkości. Wyposażona jest też w aktywny, bębnowy system separacji kamieni od zanieczyszczeń oraz zbiornik kamieni o pojemności 3 m3. Jej producentem jest firma USARYA POLSKA.

Konsumenci nagrodzili też kukurydzę Kurant, produkowaną przez Hodowlę Roślin Smolice sp. z o.o. Grupa IHAR. Roślina ta, dzięki unikalnej kompozycji genetycznej, daje bardzo wysokie plony suchej masy i dobrze znosi zimno oraz niedobory wody. Można ją uprawiać na wszystkich glebach.

Eko Prize Grupy MTP, nagrodę za najbardziej ekologiczne rozwiązanie, odebrał producent urządzenia Matrix 430VF – firma TEEJET POLAND sp. z o.o. Nagrodzony produkt to nawigacja ułatwiająca przeprowadzanie oprysków w sadach czy winnicach. Urządzenie kontroluje tor jazdy i liczy rzędy. Jest łatwe w instalacji i obsłudze.

foto: Polagra-Premiery


Dodaj komentarz