Partner portalu
2020-01-13

184 hektary sadu do kupienia na licytacji

W lutym odbędzie się druga już licytacja należącego do Romana Jagielińskiego gospodarstwa sadowniczego w Lipowej. Przedmiotem licytacji jest 184-hektarowe gospodarstwo w którym poza samym sadem znajduje się wiele budynków gospodarczych.

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Opatowie ogłosił właśnie powtórną licytację gospodarstwa należącego do Romana Jagielińskiego. Największe gospodarstwo w regionie wycenione zostało na 20,5 miliona złotych, a cena wywoławcza w licytacji to dwie trzecie wartości oszacowania czyli nieco ponad 13,7 miliona złotych.

Gospodarstwo, które idzie pod młotek było jednym z flagowych gospodarstw Grupy Producentów Roja. Grupa miała być jednym z liderów w produkcji jabłek w Polsce i w 2013 roku wszystkie media mocno rozpisywały się o otwarciu potężnej przechowalni owoców w Regnowie. Było to jeszcze w czasie, gdy głównym odbiorcą polskich jabłek była Rosja. Wszyscy producenci jabłek pamiętają jednak, co stało się później: rosyjskie embargo pokrzyżowało plany wielu sadownikom, a darmowe rozdawnictwo jabłek spowodowało, że jabłko, nawet na naszym rynku, zaczęło być traktowane jako owoc pospolity, tani i nie wart uwagi.

Dziś okazuje się, że jedno z największych gospodarstw sadowniczych jest licytowane. Druga licytacja ma się odbyć 21 lutego w Sądzie Rejonowym w Opatowie.

Łączna powierzchnia użytkowa budynków objętych wyceną wynosi 9 310,38 m2. Wśród budynków znajduje się także chłodnia owoców i sortownia o powierzchni użytkowej 4525 m2. W licytowanym gospodarstwie znajdują się także: wiata na opakowania, magazyn paliw, magazyn nawozów, magazyn szkółkarski, magazyn środków chemicznych, przechowalnia owoców, waga samochodowa, hotel robotniczy i inne budynki gospodarskie.

Przedmiotem licytacji są również sady jabłoniowe. Ich łączna powierzchnia wynosi 166 hektarów - z odmianami jabłek głównie: Gala Must, Jonagored i Szampion,

Kto chce przystąpić do licytacji zobowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości 10% wartości szacunkowej gospodarstwa.


Dodaj komentarz