Partner portalu
2019-06-11

Z Timac Agro się nie nudzisz

Któryż to już sezon „Panoram Pól” z Timac Agro Polska… A frekwencja jest wysoka, około 300 gości, producentów rolnych mówi o tym, że ta impreza nadal stanowi atrakcyjne miejsce spotkań z najnowszymi rozwiązaniami dla produkcji rolniczej.

Fot: Dariusz Andruszkiewicz

Tym razem spotkaliśmy się 5 czerwca, na polach i poletkach Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian COBORU w Śremie Wójtostwie. Z nieba lał się żar, słonce przypiekało niemiłosiernie. Mimo to, przybyło wielu rolników, przedstawicieli dystrybutorów i innych zaproszonych gości. Przybyli, bo wiedzą, że na spotkaniach TAP zawsze można coś ciekawego podpatrzyć, dowiedzieć się i porozmawiać z fachowcami z tej francuskiej firmy.

Prezes Zarządu Agata Solarska wraz z Krzysztofem Piechem Business Unit Managerem powitali gości i podziękowali za tak liczne przybycie. Łukasz Peroń, Dyrektor Marketingu, powiadomił, że Grupa Roullier do której należy Timac Agro Polska, obchodzi w tym roku 60 lat działalności, co stawia TAP w bardzo ugruntowanej pozycji na rynku producentów nawozów.

Tak więc tegoroczne spotkania polowe z cyklu Panorama Pól odbywają się w „urodzinowej” oprawie, ale o tym później.

Fot: Dariusz Andruszkiewicz

Rok 2019, w Timac Agro Polska jest rokiem produktu o nazwie Physiomax 975. Jest to produkt będący w ofercie TAP od początku jego działalności w Polsce. Physiomax 975 jest środkiem wapnującym, zawierającym w swoim składzie 76% węglanu wapnia (CaCO3) i 3% tlenku magnezu (MgO). Wapń w produkcie nosi nazwę MEZOCALC i jest specyficzną formą wapnia, gdyż jest minerałem pozyskiwanym z dna morskiego, ze spetryfikowanych resztek alg i skorupiaków morskich. Cechuje się bardzo wysoką porowatości i dużym rozdrobnieniem, co sprzyja jego wysokiej aktywności. MEZOCALC stabilizuje mikro pH gleby. Stymuluje procesy mineralizacji materii organicznej i zwiększa dostępność składników pokarmowych dla roślin.

Fot: Dariusz Andruszkiewicz

PHYSIOMAX 975 jest unikalnym produktem o bardzo szerokim działaniu, bo:

- poprawia odczyn i strukturę gleby

- zapewnia lepszy wzrost systemu korzeniowego roślin

- zwiększa skuteczność nawożenia organicznego i mineralnego

- podnosi odporność roślin na stres termiczny i wodny

- intensyfikuje dokarmianie wapniem

- stymuluje rozwój korzystnej mikroflory glebowej.

PHYSIOMAX 975 wpływa na mikro pH gleby stwarzając optymalne warunki do rozwoju systemu korzeniowego i pobierania składników pokarmowych przez rośliny. Regulacja odczynu gleby sprzyja również rozwojowi pożytecznych mikroorganizmów glebowych uwalniających większe ilości składników pokarmowych z próchnicy glebowej dla roślin.

Fot: Dariusz Andruszkiewicz

Zawiera naturalny ekstrakt z alg morskich, znany jako PHYSIO+ zawierający organiczny związek aminopurynę, która przyspiesza pobieranie wapnia przez roślinę. Dzięki temu następuje stymulacja podziałów komórkowych, co pobudza rozwój systemu korzeniowego, a przede wszystkim korzeni włośnikowych.

Działanie Physiomax 975 i innych produktów Timac Agro Polska było demonstrowanie na poletkach z pszenicą ozimą, rzepakiem ozimym, burakiem cukrowym, kukurydzą i jęczmieniem jarym. Produkty TAP były porównywane z nawozami innych firm.

Fot: Dariusz Andruszkiewicz

Prelegentami na Panoramie Pól TAP nie są tylko pracownicy firmy, ale również pracownicy naukowi uczelni rolniczych oraz przedstawiciele firm nasiennych oraz maszynowych. Na spotkaniu w Śremie Wójtowstwie swoimi doświadczeniami z rolnikami dzielili się Krzysztof Piech  - pszenica oraz przedstawiciel Saaten Union Daniel Tubicz, burak cukrowy -  Piotr Smolarek, jęczmień jary – Dariusz Mieszała, kukurydza – Przemysław Wróbel oraz Grzegorz Lewczuk – opowiadał jak prawidłowo sporządzić kiszonkę z kukurydzy, rzepak – dr hab. Witold Szczepaniak Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, który omówił fizjologiczne aspekty możliwości poprawy potencjału plonotwórczego oraz Artur Kozera (Rapool).

Fot: Dariusz Andruszkiewicz

Goście TAP, w Śremie Wójtostwie mogli zapoznać się także z ofertami firm z branży maszynowej: PIMA-AGRO, AGRO-RAMI i Strautmann Sp. z o.o.

Dla wszystkich którzy lubią ładne i użytkowe samochody, ze swoja oferta była obecna firma KARLIK, autoryzowany dealer Land Rover'a i Peugota. Doskonale wpisali się w atmosferę spotkania w pełnym słońcu, wystawiając plażowe, kolorowe leżaki.

A z urodzinowych atrakcji odnotowujemy, że największym zainteresowaniem cieszyła się jazda na rozbrykanym byku oraz fotobudka, z której zdjęcia stanowiły miłą pamiątkę dla gości Timac Agro. Warto podkreślić, że menu na spotkaniu było wyśmienite, co jest zawsze charakterystyczne dla spotkań TAP.

Naprawdę, na Panoramie Pól Timac Agro Polska nie można się nudzić.

J_G


Dodaj komentarz