Partner portalu
2020-01-13

Dyrekcja autostrad zamyka drogi dzikom

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że na terenie południowo-zachodniej Polski zamierza zagrodzić przejścia dla dzików. Chodzi o zablokowanie możłiwości przemieszczania się zwierząt w zawiązku z ASF.

Jak informuje GDDKiA, siatki o wysokości do maksimum 1,5 m ustawiane są w przejściach dla zwierząt wzdłuż drogi ekspresowej S5 od skrzyżowania z autostradą A2 do A8, wzdłuż autostradowej obwodnicy Wrocławia i dalej wzdłuż A4 do granicy państwa. Również wzdłuż drogi ekspresowej S3 od skrzyżowania z A2 do skrzyżowania z A4, a także wzdłuż A4 od Wrocławia do Katowic. Zamknięte zostaną także przejścia na koncesyjnym odcinku A2 od granicy państwa do skrzyżowania z S5 w okolicy Poznania.

- W miejscach, gdzie niemożliwe jest postawienie ogrodzeń uniemożliwiających migrację dzikom, a także w okolicy węzłów, gdzie nie ma ciągłości ogrodzenia drogi, zastosowane zostaną środki zapachowe odstraszające dziki - wyjaśnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Na ile te działania są skuteczne? Przekoamy się o tym pewnie dopiero na wiosnę, gdyż - jak wiemy - zima i niezbyt wysokie temperatury nie sprzyjają rozprtzestrzenianiu się wirusa ASF.


Dodaj komentarz