Start Forum O nas Linki Regulamin Kontakt Reklama
Internetowa Giełda Rolna i TowarowaInternetowa Giełda Rolna i Towarowa na FaceBook

NAJWIĘKSZY PORTAL   
OGŁOSZEŃ ROLNICZYCH   


 w   i 

Nowy IGRIT

Forum IGRiTTankuj Taniej z IGRIT.PL
Zboża Oleiste Motylkowe Zioła Warzywa Ziemniaki Owoce Sad i ogród Grzyby Drób i jaja Bydło i świnie Hodowla inne Przetwory i mięso MaszynyOpakowania Nawozy i ŚOR Nieruchomości Praca Transport Usługi Inne


 
 
   Wczoraj odwiedzono nas: 18 415, nadano: 838 ogłoszeń. Ostatnie 30 dni, nadano: 16 669 ogłoszeń.

60 zwycięzców

26 dni, 6 pytań, 18 możliwych odpowiedzi, 60 nagród, 8 fundatorów nagród, ponad 12.000 zł wartość nagród, blisko tysiąc uczestników - to jest kilka liczb, które doskonale określają przebieg i charakter naszego ostatniego konkursu "Wiem, co sieję".

Wspólnie z Agencją Nasienną Sp. z o.o., przed kilkoma miesiącami zastanawialiśmy się jak upowszechnić wiedzę na temat obrotu materiałem siewnym, na temat prawa hodowlanego, przepisów dotyczących materiału siewnego i sadzeniakowego, ochrony własności odmian i wszystkich niuansów tej tematyki. Padł pomysł konkursu, w postaci quizu, dla użytkowników portalu IGRIT.PL. Tytuł konkursu powstał w ciągu kilku dni - wygrała fraza "Wiem, co sieję", bo konkurs miał nagradzać tych, którzy wiedzą, co sieją, czyli wiedzą, jaką wartością jest jakość materiału siewnego.

Do konkursu zakwalifikowaliśmy 6 pytań, które co prawda nie wyczerpywały całości problemów związanych z tematem, ale dotyczyły ważnych szczegółów, których nieznajomość dla rolników czasami nastręcza kłopotów. Uznaliśmy, że Ci, którzy odpowiedzą prawidłowo na te pytania są znawcami tematyki i doskonale orientują się w zawiłościach krajowej ustawy o ochronie prawnej odmian roślin, Rozporządzenie Rady WE w sprawie wspólnotowego systemu ochrony odmian roślin i aktach wykonawczych do nich.

Osiem firm hodowlano-nasiennych, polskich i zagranicznych ufundowało nagrody dla zwycięzców konkursu: KWS Lochow Polska Sp. z o.o., AGRICO Polska Sp. z o.o., Danko Hodowla Roślin Sp. z o.o., Hodowla Ziemniaka Zamarte Sp. z o.o., Hodowla Roślin Smolice Sp. z o. o., Saatbau Polska Sp. z o.o., HODOWLA SOI AGROYOUMIS POLSKA Sp. z o.o., SAATEN-UNION Polska Sp. z o.o. Nagrodami w większości został materiał siewny lub sadzeniakowy odmian roślin, których fundatorzy nagród są hodowcami lub je wyłącznie rozmnażają i komercjalizują. Tak więc, do wygrania był materiał siewny odmian pszenicy (np. Hondia, Activus, Balitus, Tytanika), żyta (np. Serafino), kukurydzy (do wyboru z oferty fundatora), soi (do wyboru z oferty fundatora) a także sadzeniaki odmian ziemniaków (np. Arrow). Oraz zestawy atrakcyjnych upominków od firm hodowlano-nasiennych. Łączna wartość nagród wyniosła ponad 12 tysięcy złotych.

Konkurs trwał tylko 26 dni, ale zakończył się nadspodziewanym sukcesem. W konkursie wzięło blisko tysiąc uczestników! Na podstawie rankingu, w którym pod uwagę był brany czas, w jakim uczestnik udzielił prawidłowych odpowiedzi na wszystkie 6 pytań, wyłoniliśmy 60 zwycięzców, którzy odpowiedzieli w najkrótszym czasie na pytania. Co ciekawe, niektórym wystarczył czas poniżej 30 sekund na odpowiedzenie na wszystkie pytania. To świadczy o doskonałej znajomości tematu i opanowaniu wiedzy.

Otrzymaliśmy także wiele zapytań i komentarzy ze strony uczestników konkursu, którzy przy okazji niejako, pytali nas o różne sprawy związane z nabywaniem materiału siewnego, jego użytkowaniem, sprzedażą, używaniem w kolejnych latach. Bardzo często pytania były o tzw "odstępstwo rolne" i jego stosowanie w praktyce. Szczególnie miłe były maile, w których autorzy chwalili pomysł konkursu, a szczególnie jego tematyki. Konkurs, bowiem zwiększył zainteresowanie tematem obrotu materiałem siewnym i przyczynił się do podniesienia wiedzy rolników na ten temat. Czyli, nasz wspólny cel, Agencji Nasiennej i IGRIT.PL został osiągnięty!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, gratulujemy jego zwycięzcom i zachęcamy wszystkich do częstego odwiedzania stron portalu Internetowej Giełdy Rolnej i Towarowej. Za niedługo następne konkursy, a ponadto wiele ciekawych informacji z rynku rolnego oraz setki tysięcy ogłoszeń o sprzedaży, kupnie owoców, zbóż, warzyw, kukurydzy, rzepaku, świń, krów, owiec, kombajnów, traktorów, siewników, bron, agregatów uprawowych, nawozów, materiału siewnego, paszy i wiele, wiele innych.

Lista zwycięzców konkursu "Wiem, co sieję"

Zespół IGRIT.PL

Wróć do strony głównej

      CENY JABŁEK EXPORT 2018/2019
      kapusta biała
      Buraczek Czerwony- Ceny, Opinie, Pytania, Porady
      Cena Orzechów Laskowych 2017
      CENY JABŁEK PRZEMYSŁOWYCH 2018/2019
      Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...
      Ceny Ziemniaka 2017 - Notowania
      Jakie zbiory i cena orzecha laskowego 2018.
      Ziemniaki 2018 -początek sezonu

Gwiazdka na topie