Start Forum O nas Linki Regulamin Kontakt Reklama
Internetowa Giełda Rolna i Towarowa - LogoInternetowa Giełda Rolna i Towarowa na FaceBook

NAJWIĘKSZY PORTAL   
OGŁOSZEŃ ROLNICZYCH   


 w   i 

Timac Agro

Forum IGRiTTankuj Taniej z IGRIT.PL
Zboża Oleiste Motylkowe Zioła Warzywa Ziemniaki Owoce Sad i ogród Grzyby Drób i jaja Bydło i świnie Hodowla inne Przetwory i mięso MaszynyOpakowania Nawozy i ŚOR Nieruchomości Praca Transport Usługi Inne


 
 
   Wczoraj odwiedzono nas: 19 323, nadano: 901 ogłoszeń. Ostatnie 30 dni, nadano: 16 543 ogłoszeń.CIECH sfinalizował przejęcie 100 proc. akcji hiszpańskiej spółki Proplan

Spółka CIECH S.A. przejęła 100 proc. akcji Proplanu - hiszpańskiego dostawcy środków ochrony roślin działającego na trzech kontynentach. Dzięki temu CIECH zyskuje dostęp do nowych rynków zbytu w południowej Europie, północnej Afryce, Ameryce Południowej i Australii oraz przejmuje portfel substancji aktywnych i 120 rejestracji produktów. Wartość transakcji wyniosła 44,6 mln euro.

Czytaj więcej ...

 

RANKING ODMIAN RZEPAKU OZIMEGO 2018

W 2018 roku w Krajowym Rejestrze Odmian Roślin Uprawnych jest 138 odmian rzepaku ozimego. Proponowane rolnikom są także liczne odmiany rzepaku ze Wspólnotowego Katalogu Odmian Roślin Rolniczych. Odmiany rzepaku ozimego różnią się znacznie pod względem plenności, potencjalnego ryzyka produkcyjnego, koniecznych nakładów na środki produkcji i jakości technologicznej nasion. Dlatego wybór odmiany w dużym stopniu wpływa na efekty produkcyjne i ekonomiczne uprawy rzepaku. Duża liczba oferowanych odmian sprawia trudność w wyborze najlepszych.

Czytaj więcej ...

 

Wapno, azot czy preparat do rozkładu słomy na ściernisko?

W okresie żniw, powraca dyskusja, co należy stosować na słomę, która pozostaje po zbiorze zbóż, rzepaku, strączkowych i innych roślin. Spierają się zwolennicy stosowania preparatów przyspieszających rozkład słomy ze zwolennikami wapnowania ścierniska i jego nawożenia azotem. Dyskusje na forach internetowych są często gorące, bo jedni i drudzy mają rację. Firmy produkujące nawozy wapniowe bronią swoich racji, a wprowadzający nowe produkty do rozkładu słomy na rynek starają się zdobyć klientów. Spróbujmy uporządkować ten stan świadomości.

Czytaj więcej ...

 

W najbliższych miesiącach polscy rolnicy muszą przygotować się na wzrost cen nawozów

Nadchodzą chude miesiące dla rolnictwa. Teraz mamy niskie ceny owoców, warzyw, ziemniaków. Na dodatek plony są mniejsze, bo chłodna wiosna, susza, a teraz nadmiar wody. Aby dopełnić ten obraz nędzy i rozpaczy, Grupa Azoty SA wydała komentarz ekspercki dotyczący rynku nawozów, który publikujemy w całości.

Czytaj więcej ...

 

Informacja Ministra Rolnictwa o planowanych działaniach Ministerstwa

Posiedzenie Komisji ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi, 19 lipca 2018, Warszawa. Spotkaniu przewodniczył poseł Jarosław Sachajko (KUKIZ'15). Na Sali byli obecni także przedstawiciele organizacji rolniczych, przedstawiciele protestujących rolników.

Czytaj więcej ...

 

Kupuję na wsi

Proste słowa. Ale jak dużo znaczą! Kupujesz, bo chcesz by Twoje dzieci, bliscy jedli świeże i zdrowe owoce i warzywa. Kupujesz, bo Twoi rodzice, dziadkowie mieszkają lub pochodzą ze wsi. Kupujesz, bo nie chcesz przepłacać w supermarkecie. Kupujesz, bo jesteś solidarny z mieszkańcami wsi, którzy stoją teraz nad krawędzią bankructwa.

Czytaj więcej ...

 

Jak kupować i reklamować materiał siewny?

Sezon siewu ozimych zaczyna się od sensacji: Min. J.K. Ardanowski wydał zezwolenie na użycie środków neonikotynoidowych do zaprawiania nasion rzepaku ozimego ! Gwiazdka, do producentów rzepaku przyszła 6 miesięcy przed czasem. Muszą jeszcze oni wybrać odpowiednie dla swojego regionu i gleb odmiany, oprócz rzepaku, także zbóż ozimych, których siewy zaczną się za półtora miesiąca. Czasami, rolnik trafi w zakupie na nasiona, z których nie jest zadowolony: zanieczyszczenie obcymi nasionami, nasiona połamane lub drobne, słabe kiełkowanie i wschody, porażenie chorobami lub szkodnikami itp. Jak sobie wtedy radzić z reklamacjami. Przeczytajcie, co doradza Agencja Nasienna.

Czytaj więcej ...

 

DANKO podnosi poprzeczkę jakości

Dzisiaj już nie trzeba powtarzać, tłumaczyć, przekonywać do zakupu oryginalnego materiału siewnego. Tym bardziej, że jeszcze są do niego dopłaty. Poziom plonowania jest zaprogramowany w genomie odmiany. Poprzez odpowiednie nawożenie, ochronę rośliny i inne zabiegi agrotechniczne można jedynie ochronić ten poziom plonowania przed zmniejszeniem, wskutek niekorzystnych czynników środowiska. Dlatego zachęcamy i namawiamy: inwestycja w wysokiej jakości materiał siewny naprawdę się opłaca!

Czytaj więcej ...

 

Problemy rolników - najnowsze działania UOKiK

UOKiK, ministerstwo rolnictwa i KOWR sprawdzają, czy ceny owoców miękkich mogły być kształtowane niezgodnie z prawem. To nie jedyne działania na rynku rolno-spożywczym. Wszczęto również postępowanie przeciwko Südzucker Polska. Spółka mogła wykorzystywać swoją przewagę kontraktową wobec rolników.

Czytaj więcej ...

 

Czasowe zezwolenie na zastosowanie zapraw nasiennych z grupy neonikotynoidów

Na wniosek Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi zezwolił 9 lipca br. na czasowe - na okres do 120 dni - wprowadzanie do obrotu środków ochrony roślin Modesto 480 FS i Cruiser OSR 322 FS.

Czytaj więcej ...

 

Pomoc dla rolników dotkniętych ASF - najnowsze propozycje Min. Ardanowskiego

Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wraz z uchwałą w sprawie udzielenia zgody na dokonanie notyfikacji Komisji Europejskiej programu pomocowego dla producentów świń, którzy w związku z obowiązującym zakazem utrzymywania w gospodarstwie świń lub ich wprowadzania do gospodarstwa zaprzestali produkcji świń - dokumenty przedłożone przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi.

Czytaj więcej ...

 

Zaprawy neonikotynoidowe dla rzepaku czasowo wracają!

Krajowe Zrzeszenie Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych z dużym zadowoleniem przyjmuje decyzję Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego, który na wniosek KZPRiRB udzielił czasowego zezwolenia kryzysowego na zastosowanie zapraw nasiennych z grupy neonikotynoidów do zaprawiania nasion rzepaku. To bardzo dobra decyzja Pana Ministra.

Czytaj więcej ...

 

Dlaczego rodzą się nadal dziewice?

W gorący, lipcowy, leniwy weekend przychodzą do głowy różne głupie myśli. Przypominają się także głupoty popełnione przez innych. Przypomniała mi się historia nazwy Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin, którą kiedyś usłyszałem od śp. Profesora Zygmunta Królikowskiego, twórcę potęgi polskiej hodowli kukurydzy (HR Smolice), wspaniałego człowieka i gawędziarza.

Czytaj więcej ...

 

Luzowanie w prawie rolniczym

Można było się tego spodziewać. Zaczyna się pozyskiwanie elektoratu wiejskiego. Minister Jurgiel skutecznie zniechęcał producentów rolnych do PiS, a minister Ardanowski ma za zadanie ich odzyskać. Płotu na granicy wschodniej już nie będzie, będzie wsparcie dla rolników dotkniętych suszą, produkty rolno-spożywcze z zagranicy będą bardziej kontrolowane i muszą być lepiej oznakowane. A wczoraj Minister ogłosił, że będzie luzowanie ustawy o obrocie ziemią.

Czytaj więcej ...

 

Jakość nasion do siewu to czasami więcej niż połowa sukcesu

Średnie plony zbóż, rzepaku, okopowych w krajach zachodnioeuropejskich są wyższe niż średnie plony tych samych roślin w Polsce. Niekoniecznie wynika to lepszych warunków klimatycznych lub glebowych. Nie wynika to też z większej ilości stosowanych ŚOR lub nawozów. W tym dorównujemy już krajom zachodnioeuropejskim. Odstajemy jednak bardzo, jeśli chodzi o wymianę materiału siewnego.

Czytaj więcej ...

 

Bagnet na broń, trzeba ...!

Nad wioską zapada zmierzch. Nie niesie jednak ukojenia emocji. Wszyscy wiedzą, że jutro się zacznie. Nie można już tego odwlekać. Trzeba się dobrze przygotować. Chłodne, wieczorne powietrze niesie daleko metaliczne dźwięki. To chłopi szykują bagnety, ostrzą kosy, namawiają się. Nic już nie będzie takie jak było. Nie będzie zmiłuj, na wsi wrze.

Czytaj więcej ...

 

SARMIN maKSi - nowy nawóz dolistny o najwyższej zawartości krzemu i potasu na rynku

CIECH Sarzyna, największy polski producent środków ochrony roślin, kontynuuje rozbudowę swojego portfolio w kategorii nawozów dolistnych. Nowy produkt w ofercie Spółki - SARMIN maKSi - jest to nawóz o bardzo wysokiej zawartości łatwo dostępnego dla roślin krzemu i potasu.

Czytaj więcej ...

 

Jagoda kamczacka, czyli Haskap - tajemnicza, zakazana, nielegalna

Inspiracją do opisania statusu uprawy jest post "Matsona" na Forum igrit.pl. Na temat jagody kamczackiej, czyli Lonicera caerulea L. (Haskap) sporo się dyskutuje i plotki na jej temat mnożą się jak króliki w pewnej reklamie telewizyjnej, więc warto temat zgłębić i wyjaśnić.

Czytaj więcej ...

 

Sucho, gorąco i .... Dzień Pola ZA-ROL Sp. z o.o.

Przy lejącym się z nieba żarze, wszechogarniającym kurzu i w palącym słońcu, grupa osób w różnym wieku i płci powoli idzie, wśród rzepaku, na polu przy północnym odcinku autostrady Bursztynowej. Mimo tych tropikalnych warunków, wszyscy z uwagą wsłuchują się w słowa prowadzącego, czyli Artura Kozery z RAPOOL Polska Sp. z o.o. To są Dni Pola ZA-ROL Sp. z o.o, w Zakładzie Doświadczalnym IUNG PIB w Żelisławkach.

Czytaj więcej ...

 

Dni Pola CIECH Sarzyna 2018

Tegoroczne Dni Pola CIECH Sarzyna odbyły się 14 czerwca br. w Orłowie koło Nowego Dworu Gdańskiego (woj. pomorskie). Największy polski producent środków ochrony roślin zaprezentował klientom, dystrybutorom oraz przedstawicielom mediów z branży rolniczej uprawy zbóż, na których zastosowano produkty z portfolio Spółki.

Czytaj więcej ...

 

Producenci malin znów pod ścianą

Rozmawiamy z panem Marianem Smentkiem, sekretarzem Związku Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej, a także plantatorem porzeczki czarnej z okolic Kraśnika.

Czytaj więcej ...

 

Sukces w uprawie to dopasować dostępność azotu do potrzeb roślin

Potrzeby roślin uprawnych w stosunku do azotu rosną, początkowo wolno, a później z szybkością pędzącego samochodu F1, od wyczerpania jego zasobów z nasiona do zakończenia wzrostu wegetatywnego. Natomiast 100% azotu z nawozów mineralnych przechodzi do formy dostępnej dla roślin w ciągu od kilkunastu do kilkudziesięciu dni od jego zastosowania. W praktyce oznacza to, że części azotu z nawozów roślina nie wykorzysta, a to jest wymierna strata dla rolnika.

Czytaj więcej ...

 

Zarobić na hodowli kaczek?

W Polsce mamy ponad 3,6 miliona kaczek. W tym, około 1/3 jest hodowana na Wielkopolsce. Pogłowie kaczek rośnie powoli z roku na rok. W odróżnieniu od kurczaków, ceny ptaków, tuszek i wyrobów z mięsa kaczego są stabilniejsze i zapewniają wyższy dochód dla hodowcy.

Czytaj więcej ...

 

Porządkowanie rynku produktów rolno-spożywczych

Aktywność Unii Warzywno-Ziemniaczanej doprowadziła do podjęcia przez MRiRW postulowanych działań w celu ograniczenia importu produktów rolno-spożywczych z zagranicy i wprowadzania ich do obrotu w Polsce, jako produkty krajowe.

Czytaj więcej ...

 

14 czerwca odbędą się Dni Pola CIECH Sarzyna w Orłowie

Tegoroczne Dni Pola CIECH Sarzyna odbędą się 14 czerwca w Orłowie koło Nowego Dworu Gdańskiego (woj. pomorskie). Największy polski producent środków ochrony roślin zaprezentuje klientom, dystrybutorom oraz przedstawicielom mediów z branży rolniczej uprawy zbóż, na których zastosowano produkty z szerokiego portfolio Spółki.

Czytaj więcej ...

 

Kapusta, kalafiory znów są zagrożone!

Tantniś krzyżowiaczek - jeden z najgroźniejszych szkodników roślin kapustnych spędza sen z powiek wielu producentom. Panująca od kilku tygodni susza i wysokie temperatury to doskonałe warunki do jego rozwoju, dlatego obecny sezon jest dla niego bardzo korzystny. Producenci kapustnych już rozpoczynają walkę z tym uciążliwym szkodnikiem na swoich plantacjach.

Czytaj więcej ...

 

Bayer zdobył zgodę USA na przejęcie Monsanto po dwóch latach starań

Firma Bayer AG uzyskała amerykańską aprobatę antymonopolową na przejęcie firmy Monsanto Co., o wartości 66 miliardów dolarów, eliminując ostatnią poważną przeszkodę regulacyjną związaną z utworzeniem największego na świecie dostawcy materiału siewnego i środków chemicznych stosowanych w rolnictwie, po prawie dwuletnim przeglądzie globalnym.

Czytaj więcej ...

 

Czy już mamy suszę rolniczą w Polsce?

Rolnicy z niepokojem patrzą na termometry i deszczomierze. Temperatura rośnie z dnia na dzień i przełom maja i czerwca wita nas tropikalnym żarem, powyżej 25 st, a w wielu miejscach powyżej 30 st C. Na dodatek, na wielu obszarach kraju nie padało już od wielu dni lub opady były symboliczne. Czy już zaczyna się susza?

Czytaj więcej ...

 

Bank BGŻ BNP Paribas kolejny raz zdobył tytuł "Banku Najlepszego dla Rolnika"

Bank BGŻ BNP Paribas wyznacza standardy w zakresie obsługi klientów z sektora agro, czego potwierdzeniem jest tytuł "Banku Najlepszego dla Rolnika" w rankingu przygotowywanym przez agencję konsultingową Martin & Jacob. Bank wygrał tę klasyfikację trzeci raz z rzędu.

Czytaj więcej ...

 

Postulaty Unii Warzywno-Ziemniaczanej

Stowarzyszenie Unia Warzywno-Ziemniaczana, które powstało w proteście wobec ciężkiej sytuacji rolników, formułuje swoje postulaty. 23 maja, podczas manifestacji w Warszawie, zostały złożone na ręce przedstawiciela Kancelarii Premiera Mateusza Morawieckiego. Na razie, brak odpowiedzi Premiera lub innych urzędników na żądania rolników.

Czytaj więcej ...

 

Wniosek o zakaz importu ziemniaków z Egiptu

W ziemniakach pochodzenia egipskiego wykryto groźną dla upraw bakterię. W związku z tym minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi podpisał wniosek do Komisji Europejskiej o wprowadzenie zakazu importu ziemniaków pochodzących z Egiptu, do czasu ustalenia przyczyn nieprawidłowości oraz wprowadzenia działań naprawczych przez stronę egipską.

Czytaj więcej ...

 

Doping na asfalcie

Wywiad z Michałem Kołodziejczakiem, Unia Warzywno-Ziemniaczana

Czytaj więcej ...

 

Startują AGROREWOLUCJE

Anna i Grzegorz Bardowscy, znani z popularnego programu "Rolnik Szuka Żony", zaprezentowali na specjalnej konferencji prasowej program o rolnictwie, jakiego jeszcze w Polsce nie było! AGROREWOLUCJE to nowy internetowy program, do którego może zgłosić się każdy polski rolnik, który chce zwiększyć produktywność i uzyskiwać większe zyski ze swojego gospodarstwa.

Czytaj więcej ...

 

Stosowanie mieszanin zbiornikowych cz. 3

Aby być w zgodzie z treścią, ta część powinna mieć tytuł "Twarda woda". Dla stosujących środki ochrony roślin, to jest litera "A" z abecadła tworzenia mieszanin zbiornikowych ŚOR. Od cech fizykochemicznych wody zależy efektywność zwalczania chwastów, zwalczania patogenów roślin uprawnych, efektywność regulatorów wzrostu i in.

Czytaj więcej ...

 

Stosowanie mieszanin zbiornikowych cz. 2

Zajmiemy się teraz największym problemem, z jakim spotykają się sporządzający mieszaniny zbiornikowe ŚOR i innych chemikaliów, a mianowicie zmniejszaniem skuteczności jednych poprzez połączenie ich z drugim. Lub odwrotnie, zwiększenie toksyczności preparatu dla rośliny uprawnej poprzez zmianę jego właściwości chemicznych w obecności innej substancji.

Czytaj więcej ...

 

Stosowanie mieszanin zbiornikowych cz. 1

Nieumiejętne stosowanie agrochemikaliów może spowodować szkody, a co najmniej znaczne ograniczenie ich skuteczności. Dlatego warto wiedzieć, co można mieszać, co nie wolno mieszać i w jakiej kolejności mieszać. Koszt stosowania ŚOR i nawozów dolistnych często przekracza tysiąc złotych na ha, więc właściwy dobór elementów mieszaniny, ma także wymiar ekonomiczny.

Czytaj więcej ...

 

IGRIT.PL podejmuje współpracę z PKN ORLEN SA

Ruszamy z programem TANKUJ TANIEJ. Dla każdego użytkownika naszego portalu wynegocjowaliśmy ekstra rabat na paliwa z PKN ORLEN SA. Aż 8 gr/litr ! Nie musisz nic kupować, aby ten rabat od nas dostać. Nie musisz spełniać żadnych skomplikowanych warunków. Rabat masz całkowicie za darmo ! Wystarczy tylko wypełnić krótki formularz rejestracyjny na www.paliwo.igrit.pl i pobrać kartę BINESTANK na dowolnej stacji PKN ORLEN.

Czytaj więcej ...

 

IGRIT.PL nawiązał współpracę z Agencją Nasienną

Bardzo ważnym czynnikiem, mającymi wpływ na wysokość oraz jakość plonu ziemniaków, zbóż i innych, jest stosowanie wartościowych nasion. Niestety ta wiedza nie zawsze idzie w parze z praktyką stosowaną przez rolników. Współpraca IGRIT.PL oraz Agencji Nasiennej Sp. z o.o. ma na celu zachęcanie rolników do korzystania z kwalifikowanego materiału siewnego.

Czytaj więcej ...

 

SGB liderem finansowania rolnictwa

Ponad 42% wszystkich rolników, którzy w latach 2015 - 2017(1) zaciągnęli kredyty z dopłatami Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa to klienci Banków zrzeszonych w Spółdzielczej Grupie Bankowej. Tylko w roku 2017, obsłużyły one blisko 1,9 tys. rolników, co stanowi niemalże 41% ogółu rolników korzystających z takich form finansowania. Jest to najwyższy wynik spośród wszystkich banków oferujących kredyty z pomocą ARiMR.

Czytaj więcej ...

 

Jak długo warto przechować nasze jabłka

Pytanie które sobie stawiają, przede wszystkim producenci i eksporterzy jabłek. Odpowiedz bardzo trudna, wobec dużych różnic w zbiorach, zapasach i jakości jabłek. Przypomnę, że zbiory jabłek były niższe o około 3.0 mln ton w całej Europie, o ponad 2.0 mln ton w Unii Europejskiej i o 1.1 mln ton w Polsce. Przyczyny są dobrze znane, nie muszę wyjaśniać.

Czytaj więcej ...

 

Protest w Orzeżynie

Sygnalizowany przez rolników spadek opłacalności wielu gałęzi produkcji rolniczej, import tańszych płodów rolnych z zagranicy (i nie chodzi tu o cytrusy, ale ziemniaki, warzywa, mięso i in.) doprowadziły do wrzenia w środowisku producentów, szczególnie warzyw.

Czytaj więcej ...

 

KRAŚNIK: PRZEJECHANY PRZEZ WŁASNY CIĄGNIK

Policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do nieszczęśliwego wypadku, w którym został poszkodowany 53 letni mężczyzna. Do zdarzenia doszło w Rudniku Pierwszym gm. Zakrzówek.

Czytaj więcej ...

 

Uważaj na oferty zakupu taniego paliwa!

Sprzedali rolnikowi 1000 litrów wody zamiast oleju napędowego.

Czytaj więcej ...

 W ramach naszej strony stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, dzięki czemu dostosowuje się ona do Twoich indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz w dowolnym momencie dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

      CENY JABŁEK EXPORT 2018/2019
      kapusta biała
      Buraczek Czerwony- Ceny, Opinie, Pytania, Porady
      Cena Orzechów Laskowych 2017
      CENY JABŁEK PRZEMYSŁOWYCH 2018/2019
      Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...
      Ceny Ziemniaka 2017 - Notowania
      Jakie zbiory i cena orzecha laskowego 2018.
      Ziemniaki 2018 -początek sezonu

Gwiazdka na topie