Start Forum O nas Linki Regulamin Kontakt Reklama
Internetowa Giełda Rolna i TowarowaInternetowa Giełda Rolna i Towarowa na FaceBook

NAJWIĘKSZY PORTAL   
OGŁOSZEŃ ROLNICZYCH   


 w   i 

Zapraszamy do dyskusji na Forum

Forum IGRiTTankuj Taniej z IGRIT.PL
Zboża Oleiste Motylkowe Zioła Warzywa Ziemniaki Owoce Sad i ogród Grzyby Drób i jaja Bydło i świnie Hodowla inne Przetwory i mięso MaszynyOpakowania Nawozy i ŚOR Nieruchomości Praca Transport Usługi Inne


 
 
   Wczoraj odwiedzono nas: 16 272, nadano: 736 ogłoszeń. Ostatnie 30 dni, nadano: 18 542 ogłoszeń.


Zasady bezpiecznego obrotu towarami
i płodami rolnymi za pośrednictwem IGRiT.pl


Zachęcamy do zapoznania się i stosowania poniższych zasad bezpieczeństwa.

Jeśli jesteś sprzedającym:  
Zawsze opisz dokładnie sprzedawany produkt uprzedzając o jakichkolwiek wadach lub ograniczeniach. Nie zapomnij napisać przynajmniej przybliżoną ilość sprzedawancyh dóbr i w polu CENA wpisać jaka cena Ciebie satysfakcjonuje. Nie oddawaj lub wysyłaj towaru jeśli nie znasz kontrahenta i generlanie nie potrafisz zweryfikować jego wiarygodności a nie otrzymałeś jeszcze za towar zapłaty. Nawet jeśli już wcześniej miałeś styczność z danym kontrahentem i poprzednie transakcje przebegały bez zarzutu zalecamy dostarczanie towaru po przynajmniej częściowej zapłacie tak aby w razie nagłej niewpyłacalności kontrahenta nie zostać zupełnie 'na lodzie'. Nie zalecamy wysłania i udostępniania żadnych poufnych danych osobowych, które nie są niezbędne do przeprowadzenia transakcji (np. kopii dowodu osobistego, itp.) Sprawdź dane kupującego typu KRS, NIP itp. jak również jeśli masz wątpliwości podpytaj się na naszym forum dyskusyjnym, czy ktoś zna daną firmę z którą planujesz transakcję. Staraj się unikać okazjonalnych i lukratywnych transakcji "bez faktury" gdzie nie sposób ustalić, kto za nimi stoi.

Jeśli jesteś kupującym:
Przed kupnem zalecamy obejrzenie osobiste towaru lub przez zaufanego pośrednika czy znajomego. Przed wysłaniem lub zapłatą upewnij się, że towar spełnia Twoje wymogi i jest gotowy do odbioru (lub nawet już załadowany). Zachowaj ostrożność jeśli cena jest wyjątkowo okazyjna lub sprzedający deklaruje, że zrobi wszystko aby sprzedać. Sprawdź dane sprzedającego typu KRS, NIP itp. jak również jeśli masz wątpliwości podpytaj się na naszym forum dyskusyjnym.

Na co szczególnie uważać:
Zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności jeśli sprzedający lub kupujący unika podania adresu, jak również kontaktu osobistego.
Zwróć uwagę jeśli ogłoszeniodawca nie jest z Polski, a w szczególności jeśli planuje zapłacić za towar dopiero w swoim kraju setki kilometrów od granic Polski lub też cena za towar jest niezwykle okazyjna. Przygotowując się do takiej transakcji warto zasięgnąć opinii innych użytkowników na forum i zapytać tam wprost czy ktoś przeprowadzał już z daną firmą transakcję.


Jak postępować w przypadku oszustwa:

Zgłoś na posterunku policji zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Zapisz wszelkie dane dotyczace ogłoszenie - przede wszystkim czas nadania i treść, tak abyś móg to podać odpowednim służbom. Podanie tych danych ułatwi późniejszą lokalizację ogłoszenia i przesłanie wszelkich danych dodatkowych (np. numeru IP) tymże służbom. Aby tępić tego typu przypadki i ostrzegać innych użytkowników zachęcamy do wypowiedzenia się na naszym forum dyskusyjnym.

      CENY JABŁEK EXPORT 2018/2019
      kapusta biała
      Buraczek Czerwony- Ceny, Opinie, Pytania, Porady
      Cena Orzechów Laskowych 2017
      CENY JABŁEK PRZEMYSŁOWYCH 2018/2019
      Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...
      Ceny Ziemniaka 2017 - Notowania
      Jakie zbiory i cena orzecha laskowego 2018.
      Ziemniaki 2018 -początek sezonu

Grene - Ceny spadają!