Skocz do zawartości

Wirus U Kur


Gość ula

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Bardzo prosze o pomoc,bo juz nie wiem co mam robic :( zajęlam sie hodowlą kur niosek,rok czasu szło b.dobrze,niosą się (100szt),mam zbyt na jaja. Z uwagi na to ze mamy wolne miejsca,postanowilismy kupic jeszcze 200. Mialy byc dochowane przez znajomego hodowce do 16tyg tak jak poprzednie ale niestety okazalo sie,ze musi nam je sprzedac wczesniej. Wiec kupilismy 8tyg kurczaki. Miesiac czasu chowaly sie super i nagle zauwazylam slady biegunek. Kurczaki staly sie osowiale,bez energii,z zamknietymi oczami probowaly schowac sie w kąt. Dostaly antybiotyk,weterynarz patrząc na kupy,stwierdzil kokcydiozę. Oczywiscie stare kury rowniez dostaly,karencja na jaja byla. Po antyb biegunka dalej byla. Wypisal kolejny sulfatyd czy cos ale juz tylko kurczakom. Przez tydz nie padla zadna,biegunka dalej byla. Zmienilam weterynarza,ten z kolei,zrobil sekcje,stwierdzil cos bakteryjnego,wirusowego,wiec antybiotyk,nazwa cos na F. Nie padaly 4dni,i nagle 3 znowu :( i tak lacznie sumując 60poszlo a ja zalamuje rece :( moze ktos byl w takiej syt,albo zna sie na rzeczy,blagam pomozcie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Jak dwóch weterynarzy na miejscu nie pomogło to przez internet cięzko pomóc.

Wróc o tego ostatniego weterynarza co dał antybiotyk z pytaniem dlaczego ciagle padają - niech się chłop wypowie najpierw jako fachowiec i zaproponuje inny lek jak ten pierwszy nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...