Skocz do zawartości

Forum rolnicze i sadownicze - IGRiT.pl używa ciasteczek (cookies). Zapoznaj się z Polityka prywatności aby uzyskać więcej informacji.    Rozumiem i akceptuję
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Zaloguj korzystając z Twittera Log In with Google      Logowanie »   
Stonka Ziemniaczana - Zwalczanie

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_rolnik_*

Gość_rolnik_*
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2017 - 19:17

Mam pytanie czy u was też w tym roku jest plaga stonki ziemniaczanej? ja pryskałem już 4x i nie mogę jej się 100% pozbyć  a  pryskam actare

• 0

#2 Marcin95

Marcin95

Nowicjusz

• Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • Region:świętokrzyskie
  • Opis zajęcia::uprawa: ziemniaki, maliny, wisnie, zboże
  • Zajęcie:produkcja rolna-roślinna

Napisano 14 czerwiec 2017 - 19:31

Mam pytanie czy u was też w tym roku jest plaga stonki ziemniaczanej? ja pryskałem już 4x i nie mogę jej się 100% pozbyć a pryskam actare

Opryskaj proteusem niby drogawo ale efekt jest, ja na pierwszy zabieg żeby stara potruć pryskałem Piorunem

• -1

#3 Gość_Majki_*

Gość_Majki_*
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2017 - 21:02

PrZede wszystkim zbyt wczesne pryskanie jest błędem. Po drugie starej stonki znaczącej jaja nie ma sensu pryskac.
  • 0

#4 Gość_rolnik_*

Gość_rolnik_*
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2017 - 21:08

PrZede wszystkim zbyt wczesne pryskanie jest błędem. Po drugie starej stonki znaczącej jaja nie ma sensu pryskac.

oczywiście ale to jest młoda stonka

• 0

#5 Gość_Pinus_*

Gość_Pinus_*
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2017 - 15:25

a próbowaliście środki do zwalczania stonki typu Novodor, SPRUZIT EC lub BOVEROL ? bardzo mnie interesuje jaka jest skuteczność tych preparatów. wg zaleceń powinny być stosowane naprzemiennie lub zamiast z chemicznymi insektycydami.

• 0

#6 Gość_Tom_*

Gość_Tom_*
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2017 - 15:30

Ruska actara najtaniej pelna dawka to raptem 20 zl na ha
  • 0

Dodaj odpowiedź