Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Ceny Truskawki 2017


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Zadowolony

15 to już przegięcie;/ Zastanawiałem się własną uprawą na przyszły rok - korzystał może ktoś z http://www.sadzonki-frigo.pl? Czy bez większego doświadczenia w sadownictwie poradzę sobie bez większych kłopotów?

 

 

Nie, nie poradisz sobie bez doświadczenia. Po pierwsze trzeba mieć ludzi do pielenia, po drugie trzeba wiedzieć czym pryskać i tak dalej. Ktoś kiedyś powiedział, że truskawka to taki owoc, że to wszędzie wyrośnie i nie potrzebuje żadnych warunków, to mu mówie - dobrze gadasz ! Tylko powiedz po ile ten przemysł sprzedajesz? 

 

I to się tyczy również Ciebie, jeśli chcesz robić truskawę na rynek / eksport to musisz mieć jakieś zaplecze wiedzy, kogoś kto Ci podpowie, trzeba mieć przede wszystkim też opryskiwacz odpowiedni do truskawek no i jak mówiłem jeśli na większą skalę trzeba mieć pewne zaplecze ludzi, bo na przykład sąsiad ma 2ha i truskawki leżą na polu i gnija bo ludzi nie ma, a do takiego gospodarstwa już te 20-30 osób trzeba mieć .

 

Także trzeba się zastanowić po pierwsze - CZY MA SIĘ ZAPLECZE WIEDZY U KOGOŚ, ŻEBY CI POMÓGŁ,  po drugie - CZY MAM SPRZĘT ŻEBY ROBIĆ DOBRĄ TRUSKAWKĘ, po trzecie -  CZY JESTEM PEWIEN ŻE BĘDĘ MIAŁ LUDZI DO ZBIORU, no i po czwarte i najważniejsze, czy na pewno mi się to opłaci - były lata, że i po 3-4zł łubianka chodziła, teraz ostatnie dwa lata truskawka płaci i jest ok. Także kwestia przemyślenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupcy zawsze płaczą, a im więcej łez wyleją i utargują tym więcej zarobią. NIe daj się!

Chętnie zapłacę więcej bez płaczu, O ILE TO NIE PRZEMYSŁ :)

Edytowane przez IGRiT
Forum nie służy do przedstawiania swojej oferty handlowej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...