Skocz do zawartości

Ceny Truskawki 2017


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • Odpowiedzi 114
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Zadowolony

15 to już przegięcie;/ Zastanawiałem się własną uprawą na przyszły rok - korzystał może ktoś z http://www.sadzonki-frigo.pl? Czy bez większego doświadczenia w sadownictwie poradzę sobie bez większych kłopotów?

 

 

Nie, nie poradisz sobie bez doświadczenia. Po pierwsze trzeba mieć ludzi do pielenia, po drugie trzeba wiedzieć czym pryskać i tak dalej. Ktoś kiedyś powiedział, że truskawka to taki owoc, że to wszędzie wyrośnie i nie potrzebuje żadnych warunków, to mu mówie - dobrze gadasz ! Tylko powiedz po ile ten przemysł sprzedajesz? 

 

I to się tyczy również Ciebie, jeśli chcesz robić truskawę na rynek / eksport to musisz mieć jakieś zaplecze wiedzy, kogoś kto Ci podpowie, trzeba mieć przede wszystkim też opryskiwacz odpowiedni do truskawek no i jak mówiłem jeśli na większą skalę trzeba mieć pewne zaplecze ludzi, bo na przykład sąsiad ma 2ha i truskawki leżą na polu i gnija bo ludzi nie ma, a do takiego gospodarstwa już te 20-30 osób trzeba mieć .

 

Także trzeba się zastanowić po pierwsze - CZY MA SIĘ ZAPLECZE WIEDZY U KOGOŚ, ŻEBY CI POMÓGŁ,  po drugie - CZY MAM SPRZĘT ŻEBY ROBIĆ DOBRĄ TRUSKAWKĘ, po trzecie -  CZY JESTEM PEWIEN ŻE BĘDĘ MIAŁ LUDZI DO ZBIORU, no i po czwarte i najważniejsze, czy na pewno mi się to opłaci - były lata, że i po 3-4zł łubianka chodziła, teraz ostatnie dwa lata truskawka płaci i jest ok. Także kwestia przemyślenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupcy zawsze płaczą, a im więcej łez wyleją i utargują tym więcej zarobią. NIe daj się!

Chętnie zapłacę więcej bez płaczu, O ILE TO NIE PRZEMYSŁ :)

Edytowane przez IGRiT
Forum nie służy do przedstawiania swojej oferty handlowej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...