Skocz do zawartości

Opad czerwcowy 2017


Gość robert

Rekomendowane odpowiedzi

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Wojtas

Więc ja zacznę...ligol szampion gloster zanosi się na niezły zbiór, idared jonagoldy Golden paulared cortland na zero i to serio na zero nie tak ze narzekam a na jesień będę miał pełno towaru tylko w moim gospodarstwie tak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie lobo srednio/slabo,ale ono moze sie jeszcze pokazac, sampion srednio, idared bardzo dobrze (byc moze bedzie normalny zbior), golden srednio, do slabo, mutsu slabo, jonagored srednio, gloster nie kwitl-a wiec pusto, najdared slabo, konferencjia dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dzien dzisiejszy na lepszych stanowiskach jest dobrze,, na slabszych-nizszych jest slabo.

jednak wiele osob robily roznymi bioregulatorami ich efekt dzialania bedzie widoczny po opadzie dopiero, narazie po GA4+7 jablka sie trzymaja, to samo po regalisie,

jeszcze 2-3 tygodnie i bedzie mozliwa weryfikacjia co jest i jak jest.

oprocz tego ile jest jablek na drzewach mialo znaczenie sila kwitniecia drzew, tam gdzie slabo kwitly-malo pakow kwiatowych zawiazanie jest widocznie slabsze niz na drzewach/kwaterach gdzie kwitnienie bylo obfite.

Po opadzie kazdy bedzie madrzejszy, napewno w tym roku niewiele osob sie zecydowalo na przezedzanie chemiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robert

Okl białej, no słabo jest polowa tego co w tamtym roku bedzie... Ech a zapowiadało się tak dobrze, niby nic nie leciało a teraz to się sypie :(

 

 

stosowałeś jakieś zabiegi/biostymulatory/asashi itp itd ?  jak piszecie o opadzie to piszcie także o stosowanych zabiegach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość sadkowice sadownik

Golden słabo kwitł ale zawiązał idealnie opad bardzo słaby nie trzeba przerzedzać ,gala wzorcowo ,alwa do przerzedzenia ,idared tragedja 10% jak będzie to cud ,szampion 30% tego co w zeszłym roku ,redcap 70% ,lugol 30% słabo kwitł słabo wiązał takie moje spostrzeżenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas było bez przymrozków praktycznie. Lokalnie w dołkach uszkodziło jakoś znacznie. U mnie w sadzie tylko Prince i trochę idared królewskie strzelone. Ale za wesoło nie jest bo w kwitnienie idareda non stop padało i wiało, ogólnie koło 50% normalnego zbioru, opad umiarkowany. Sampion dostał zimą, może z 25% zbioru jeśli wyrosną, opadu prawie wcale. Jonagoldy, elisa, celeste, ligol kwitły bardzo słabo, jedno drzewo całe oblepione kolejne dwa po pięć jabłek. Jonagoldy zrzuciły bardzo dużo, ligol podobnie. Ogólnie tragedii nie ma z jabłkiem ale będzie mniej niż normalnie przez problemy z zapyleniem. Na razie pada co drugi trzeci dzień, rosną w oczach, może tym trochę nadrobią mniejszą ilość. U znajomych bez zapylaczy w sadzie idared dużo gorzej. Wiśnia też bardzo słabo, również padało i krótko kwitło. Łutówki będzie się na drzewach szukać. Południe Wielkopolski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement

pare dni temu pochodzilem po sadach sasiadow, musze stwierdzic ze w wiekszosci przypadkow wyglada to bardzo slabo-jest tylko gloster, gala, golden, paulared, lobo (bez szalu,ale ich cos widac), reszty odmian praktycznie pusto, okolice warki, za to z gruszki-bylem przejazdem w kilku sadach to widac konferencjie-zalezy u kogo,ale uwazam ze nie jest zle, luksowka duzo slabiej,ale tez sa miejsca ze jest przecietnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JÓZEK

Ja jak chodziłem po sadzie sąsiada , to wróciłem o 5.00 rano do domu... :D bo  sąsiad chodził po  moim , no i wiecie...na początku stwierdziliśmy że jest mało.A o świcie zrobiło się tych zawiązków podwójnie. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas parcha jest malo w okolicach, ale miejscami podobno jest znim problem, opad trwa, jak na moje oko spory jest, jablka tez troche wychodza (lobo), ale szalu z ilosci nie bedzie, raczej slaby/przecietny plon sie szykuje, a jak u was?

w waszych stronach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...