Skocz do zawartości

YOGI

Rekomendowane odpowiedzi

Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch santana i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej Jarocin

Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch santana i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc

Czytając ostatnio czerwcowy numer top agrar Polska, w artykule o płodozmianie / b.ciekawy/ znalazłem na stronie 79 reklamę firmy B2 Seeds,

która zaprasza również firmy do kontraktacji i rolników do uprawy grochu odmiany Santana. Może tam dowiesz się więcej na nurtujące Cię tematy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Witam!

 

Mam kilka pytań dotyczących grochu.

- Czy groch pastewny i groch paszowy to jest ten sam groch, czy może są to dwa różne typy grochu?  

- Czy groch paszowy i/lub groch pastewny to są gatunki grochu, czy też są to rodziny grochu, do których zalicza się różne odmiany grochu?
Jeśli byłyby to rodziny grochu, to czy ktoś mógłby wymienić jakie grochy się na nie składają, albo wskazać gdzie można szukać tych informacji?

- Czy ktoś wie ile amylozy – wobec całej skrobi lub wobec całej objętości grochu – zawiera groch paszowy, a ile pastewny?

- Czy ktoś wie ile amylozy zawiera łuska grochu, albo wie gdzie można szukać tych informacji?

 

Pozdrawiam,
Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...