Skocz do zawartości

Forum rolnicze i sadownicze - IGRiT.pl używa ciasteczek (cookies). Zapoznaj się z Polityka prywatności aby uzyskać więcej informacji.    Rozumiem i akceptuję
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Zaloguj korzystając z Twittera Log In with Google      Logowanie »   
Uprawa ogórków - pielęgnacja i ochrona przed szkodnikami

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_wielkopolanin_*

Gość_wielkopolanin_*
  • Goście

Napisano 25 maj 2017 - 13:04

Chciałbym w możliwie krótkim terminie zasiać na powierzchni około 1,5a ogórki pod własne potrzeby. Przede wszystkim ogórki małosolne, kiszone i te sprawy. Czy ogórki to wymagające wzmożonej pielęgnacji i nawożenia warzywa?

• 0

#2 Gość_Gość_*

Gość_Gość_*
  • Goście

Napisano 25 maj 2017 - 13:31

1,5 a czy ha?
Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że nawożenia dużo nie potrzebują, ale sam zrezygnowałem z ogórka bo maszynowo tego nie zbierzesz a rąk do pracy brak
  • 0

#3 Gość_wojtek_*

Gość_wojtek_*
  • Goście

Napisano 29 maj 2017 - 07:06

Ja uprawiam amatorsko ogórki na czarnej folii 0,5 ha odmiany holenderskie zawsze bez oprysków i też mniej podlewania w zeszłym roku w ogóle nie podawałem, co trzy dni zbiór ręczny. Ogórek Eko opłacalny. Dobra odmiana to octopus

I jeszcze co do nawożenia daje dużo nawozu naturalnego zero chemii i ogóreczek jest ładny i smaczny ziemnia zasobna w wilgoć ogórek nie może być sadzony zbyt gęsto żeby nie podeptać przy zbiorze łętów
  • 0

Dodaj odpowiedź