Skocz do zawartości

Bromotril 250 - zastosowanie


Gość Gosc

Rekomendowane odpowiedzi

co do Bromotril 250 EC to nie wiem czy on jest zarejestrowany w cebuli.

 

bromotil 250? Jakie dawki jaka faza. Dymka, siewka. Pomoze ktos?

Jakiś czas temu prof. Adam Dobrzański w specjalnej ulotce dla firmy Hazera poland rozłozył temat herbicydów bardzo ładnie, nie mam pełnej ulotki, ale skopiowałem sobie to co było dla mnie najważniejsze. Poniżej wklejam - może się komuś przyda.

 

  

post-595-0-33678500-1495690163_thumb.jpg

post-595-0-26318900-1495690176_thumb.jpg

post-595-0-46894600-1495690188_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość shweyck

co do Bromotril 250 EC to nie wiem czy on jest zarejestrowany w cebuli.

 

Jakiś czas temu prof. Adam Dobrzański w specjalnej ulotce dla firmy Hazera poland rozłozył temat herbicydów bardzo ładnie, nie mam pełnej ulotki, ale skopiowałem sobie to co było dla mnie najważniejsze. Poniżej wklejam - może się komuś przyda.

Oczywistą oczywistość stanowi ten zestaw pana profesora.Ze zwalczaniem chwastów w cebuli trzeba wprowadzać mixy herbicydów nie będących w istniejących programach ochrony cebuli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrekAv.

Bromotril czy Emblem a w zasadzie substancja aktywna bromoksynil jest w trakcie rejestracji do stosowania w uprawie cebuli. Miał być na ten sezon już dopuszczony.

Dyskutowanie o użyciu niezarejestrowanych środków to nie przestępstwo-internet jest pełny zaleceń opartych na takich środkach a byłem na spotkaniu gdzie doradca z Holandii wprost radził użycie np.Pyraminu, Basagranu czy Totrilu i nawet mieszania ich ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zastosowałem Bromotril+ Pendymetalina (0,3l+2l/ha) na jednym polu. Na drugim Goal+ Starane (0,25l+0,2l/ha). Chwasty w tej samej fazie- 2 liście właściwe. Po Goalu i Starane pole jest czyste od chwastów, cebula, rzecz jasna, poskręcana, ale rośnie. Po Bromotrilu i pendymetalinie jak na razie chwasty nie padły, cebula jest lekko poskręcana. Czy należy jeszcze oczekiwać działania Bromotrilu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mati3664

Bromotril tj emblem 3x0.5kg razem z 0.2l starane(starane do dwóch zabiegów) i cebula czysta.Dla mnie najlepsze połączenie.Stosuje od 3lat i czysto.Później można dac jakies doglebowe gdyż występuje zachwaszczenie wtórne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość jacek

Bromotril tj emblem 3x0.5kg razem z 0.2l starane(starane do dwóch zabiegów) i cebula czysta.Dla mnie najlepsze połączenie.Stosuje od 3lat i czysto.Później można dac jakies doglebowe gdyż występuje zachwaszczenie wtórne.

witam kolego a w jakiej fazie wzrostu zaczołes stosowac te srodki.pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

witam kolego a w jakiej fazie wzrostu zaczołes stosowac te srodki.pozdrawiam.

Faza od dwóch liści cebuli.(we wcześniejszych fazach dość mocno wykłada szczypior)w tym roku zastosowałem 2x 0.5l banduru(problem z rzepakiem) i w zeszlym tyg dopiero przeszliśmy cebule tzn dwoje ludzi ok 2godz hektar.Wydaje mi się żę dawki 3 x0.3l wypadły by lepiej.(trochę trzymał cebule).Polecam ten środek.PS Ma ktoś doświadczenie ze środkiem totril?na jakie chwasty działą i w jakiej fazie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jacek

Faza od dwóch liści cebuli.(we wcześniejszych fazach dość mocno wykłada szczypior)w tym roku zastosowałem 2x 0.5l banduru(problem z rzepakiem) i w zeszlym tyg dopiero przeszliśmy cebule tzn dwoje ludzi ok 2godz hektar.Wydaje mi się żę dawki 3 x0.3l wypadły by lepiej.(trochę trzymał cebule).Polecam ten środek.PS Ma ktoś doświadczenie ze środkiem totril?na jakie chwasty działą i w jakiej fazie?

Witam kolego dziekii za podpowiedz a bandur w jakiej fazie stosowałes czy do emblemu dawałes starne  albo stomp.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mati3664

Bandur po przejściu fazy flagi do emblemu dodawałem staranne.Podobno najlepiej sprawdza się 0.3l bandur 0.3stomp 0.3pyraminu tego ostatniego nigdzie nie mogłem dostać i bandur poszedł solo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...