Skocz do zawartości

Forum rolnicze i sadownicze - IGRiT.pl używa ciasteczek (cookies). Zapoznaj się z Polityka prywatności aby uzyskać więcej informacji.    Rozumiem i akceptuję
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Zaloguj korzystając z Twittera Log In with Google      Logowanie »   
Bromotril 250 - zastosowanie

14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Gosc_*

Gość_Gosc_*
  • Goście

Napisano 23 maj 2017 - 21:29

bromotil 250? Jakie dawki jaka faza. Dymka, siewka. Pomoze ktos?
  • 0

#2 YOGI

YOGI

Nowy na forum

• Forumowicze
  • 8 postów
  • Region:wielkopolskie
  • MiejscowośćJaraczewo
  • Opis zajęcia::Rolnik
  • Zajęcie:produkcja rolna-roślinna

Napisano 25 maj 2017 - 06:33

co do Bromotril 250 EC to nie wiem czy on jest zarejestrowany w cebuli.

bromotil 250? Jakie dawki jaka faza. Dymka, siewka. Pomoze ktos?

Jakiś czas temu prof. Adam Dobrzański w specjalnej ulotce dla firmy Hazera poland rozłozył temat herbicydów bardzo ładnie, nie mam pełnej ulotki, ale skopiowałem sobie to co było dla mnie najważniejsze. Poniżej wklejam - może się komuś przyda.

Załączone miniatury

• herbicydy w cebuli3.jpg
  • herbicydy w cebuli.jpg
  • herbicydy w cebuli2.jpg

• -1

#3 Gość_shweyck_*

Gość_shweyck_*
  • Goście

Napisano 25 maj 2017 - 09:50

co do Bromotril 250 EC to nie wiem czy on jest zarejestrowany w cebuli.

Jakiś czas temu prof. Adam Dobrzański w specjalnej ulotce dla firmy Hazera poland rozłozył temat herbicydów bardzo ładnie, nie mam pełnej ulotki, ale skopiowałem sobie to co było dla mnie najważniejsze. Poniżej wklejam - może się komuś przyda.

Oczywistą oczywistość stanowi ten zestaw pana profesora.Ze zwalczaniem chwastów w cebuli trzeba wprowadzać mixy herbicydów nie będących w istniejących programach ochrony cebuli.

• 0

#4 YOGI

YOGI

Nowy na forum

• Forumowicze
  • 8 postów
  • MiejscowośćJaraczewo
  • Opis zajęcia::Rolnik

Napisano 25 maj 2017 - 12:06

Dlatego wkleiłem, bo temat nie jest taki prosty, a to zestawienie pokazuje skalę skomplikowania :)

• 0

#5 Gość_Gosc_*

Gość_Gosc_*
  • Goście

Napisano 25 maj 2017 - 12:10

Moderatorowi proponuje usuniecie slowa cebula, srodek jest niezarejestrowany w kraju. Kazdy jest myslacy i wie o co chodzi. Nie trzeba tak tego afiszowac
  • 0

#6 IGRiT

IGRiT

Bardzo Zaawansowany

• Moderatorzy
  • 154 postów
  • Opis zajęcia::Usługi internetowe
  • Firma:IGRiT
  • Zajęcie:usługi dla rolnictwa

Napisano 25 maj 2017 - 12:19

W sumie racja, środek był zarejestrowany ale już nie jest.

• 0

#7 Gość_PiotrekAv._*

Gość_PiotrekAv._*
  • Goście

Napisano 26 maj 2017 - 05:59

Bromotril czy Emblem a w zasadzie substancja aktywna bromoksynil jest w trakcie rejestracji do stosowania w uprawie cebuli. Miał być na ten sezon już dopuszczony.

Dyskutowanie o użyciu niezarejestrowanych środków to nie przestępstwo-internet jest pełny zaleceń opartych na takich środkach a byłem na spotkaniu gdzie doradca z Holandii wprost radził użycie np.Pyraminu, Basagranu czy Totrilu i nawet mieszania ich ze sobą.

• 0

#8 Hubertus

Hubertus

Poczatkujący

• Forumowicze
  • PipPip
  • 23 postów
  • MiejscowośćŚroda Wielkopolska
  • Opis zajęcia::Uprawiam cebulę, ziemniaki, buraki cukrowe, pszenicę i groch

Napisano 07 czerwiec 2017 - 20:51

Zastosowałem Bromotril+ Pendymetalina (0,3l+2l/ha) na jednym polu. Na drugim Goal+ Starane (0,25l+0,2l/ha). Chwasty w tej samej fazie- 2 liście właściwe. Po Goalu i Starane pole jest czyste od chwastów, cebula, rzecz jasna, poskręcana, ale rośnie. Po Bromotrilu i pendymetalinie jak na razie chwasty nie padły, cebula jest lekko poskręcana. Czy należy jeszcze oczekiwać działania Bromotrilu?

• 0

#9 Gość_Gość_*

Gość_Gość_*
  • Goście

Napisano 08 czerwiec 2017 - 21:14

Bromotril działa parząco więc działanie szybkie. Nie łudził bym się za dużo...

• 0

#10 Hubertus

Hubertus

Poczatkujący

• Forumowicze
  • PipPip
  • 23 postów
  • MiejscowośćŚroda Wielkopolska
  • Opis zajęcia::Uprawiam cebulę, ziemniaki, buraki cukrowe, pszenicę i groch

Napisano 11 czerwiec 2017 - 09:03

Dziś po raz kolejny lustrowałem pole opryskane Bromotrilem i Pendymetaliną- na chwastach nie ma śladu działania środka. Sądzę iż Bromotril to niewypał. Jakie są Wasze spostrzeżenia? :)

• 0

#11 Gość_Mati3664_*

Gość_Mati3664_*
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2017 - 15:35

Bromotril tj emblem 3x0.5kg razem z 0.2l starane(starane do dwóch zabiegów) i cebula czysta.Dla mnie najlepsze połączenie.Stosuje od 3lat i czysto.Później można dac jakies doglebowe gdyż występuje zachwaszczenie wtórne.
  • 0

#12 Gość_jacek_*

Gość_jacek_*
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2017 - 19:06

Bromotril tj emblem 3x0.5kg razem z 0.2l starane(starane do dwóch zabiegów) i cebula czysta.Dla mnie najlepsze połączenie.Stosuje od 3lat i czysto.Później można dac jakies doglebowe gdyż występuje zachwaszczenie wtórne.

witam kolego a w jakiej fazie wzrostu zaczołes stosowac te srodki.pozdrawiam.

• 0

#13 Gość_Gość_*

Gość_Gość_*
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2017 - 18:30

witam kolego a w jakiej fazie wzrostu zaczołes stosowac te srodki.pozdrawiam.

Faza od dwóch liści cebuli.(we wcześniejszych fazach dość mocno wykłada szczypior)w tym roku zastosowałem 2x 0.5l banduru(problem z rzepakiem) i w zeszlym tyg dopiero przeszliśmy cebule tzn dwoje ludzi ok 2godz hektar.Wydaje mi się żę dawki 3 x0.3l wypadły by lepiej.(trochę trzymał cebule).Polecam ten środek.PS Ma ktoś doświadczenie ze środkiem totril?na jakie chwasty działą i w jakiej fazie?

• 0

#14 Gość_jacek_*

Gość_jacek_*
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2017 - 21:51

Faza od dwóch liści cebuli.(we wcześniejszych fazach dość mocno wykłada szczypior)w tym roku zastosowałem 2x 0.5l banduru(problem z rzepakiem) i w zeszlym tyg dopiero przeszliśmy cebule tzn dwoje ludzi ok 2godz hektar.Wydaje mi się żę dawki 3 x0.3l wypadły by lepiej.(trochę trzymał cebule).Polecam ten środek.PS Ma ktoś doświadczenie ze środkiem totril?na jakie chwasty działą i w jakiej fazie?

Witam kolego dziekii za podpowiedz a bandur w jakiej fazie stosowałes czy do emblemu dawałes starne  albo stomp.Pozdrawiam.

• 0

#15 Gość_Mati3664_*

Gość_Mati3664_*
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2017 - 16:14

Bandur po przejściu fazy flagi do emblemu dodawałem staranne.Podobno najlepiej sprawdza się 0.3l bandur 0.3stomp 0.3pyraminu tego ostatniego nigdzie nie mogłem dostać i bandur poszedł solo.
  • 0

Dodaj odpowiedź