Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Kapusta Pekińska - ceny


Gość jan

Rekomendowane odpowiedzi

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

szkoda rolników bo tak sie napierdzielą i za grosze 40 gr teraz pekinka ziemniak 15 gr  rolnictwo teraz to wielkie rezyko   i niewiadomo za ile sie sprzeda czy bedzie zysk  a nieraz rolnik jak wyjdzie na zero sie cieszy  biore od rolnika towar  widze jak ja utyrane chodzą  nieraz niemają czasu nawet  sie umyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mazowieckie okolice Radomia cena kapusty to 60 gr w tamtym tyg był bodajże 40 ale zdrożała i to 20 gr 

ale to i tak marna cena 

60 gr. za pekinke z pola to dobra cena   zeby tak wszystko płaciło to rolnik był by bogaty a tak ziemniak 10 gr kapusta biała  0.8 gr kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
Gość Rolnik z Sieradza

pekina dawniej płaciła 3 -4 zł kilogram my sadzilismy na krakowie jak sieradzaki zaczeły sazdić jest po cena 40 gr sieradzkie sadzą masowo i psują cena na kapuste i ziemniaki

Co Ty możesz wiedzięc kiedy my sadziliśmy pekina. Jeden sadzi 2 lata drugi 15 lat i nie ze względu na położenie swojego gospodarstwa. Śmieszna jest twoja uwaga . Rusz się trochę ze swojej wiochy to Ci pokarze Gospodarstwa na Sieradzu które sadzą pekina od dawna to może się nauczysz czegoś np. tolerancji, pracy. POZDRAWIAM ROLNIKÓW Z KRAKOWA     :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sieradzanin

pekina dawniej płaciła 3 -4 zł kilogram my sadzilismy na krakowie jak sieradzaki zaczeły sazdić jest po cena 40 gr sieradzkie sadzą masowo i psują cena na kapuste i ziemniaki

Ty ... krakovvska ja w zeszłym roku na wiosnę podawałem pekińską po 5-6zł/kg więc ... się ze swoim mało rolnym pitupitu.

Edytowane przez IGRiT
usunięto inwektywy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariusz

pekin słabo w tym roku aby na koszta jeszcze 5 lat temu 6 lat temu miałem na zime w chłodni 100 ton pekina i brało sie pieniądze teraz mam  400 ton nie wiem jak pozapłacam  i rachunki czy wyjde na swoje niema za co  grosza brać kazdy tylko opuszcza do pracy nikt nie chce taniej przyjść jak 14 zł  i co roku coraz gozej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pekin słabo w tym roku aby na koszta jeszcze 5 lat temu 6 lat temu miałem na zime w chłodni 100 ton pekina i brało sie pieniądze teraz mam 400 ton nie wiem jak pozapłacam i rachunki czy wyjde na swoje niema za co grosza brać kazdy tylko opuszcza do pracy nikt nie chce taniej przyjść jak 14 zł i co roku coraz gozej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek

rolnictwo w okolicach sieradza to dochodowy interes ziemniaki wczesne szybko sprzedajecie sadzicie kapusty cena zawsze oczko nizej ja w innych rejonach kraju

 

 

Ty ... krakovvska ja w zeszłym roku na wiosnę podawałem pekińską po 5-6zł/kg więc ... się ze swoim mało rolnym pitupitu.

 

Niema się co oburzać ale taka prawda! Czy w krakowskim czy sieradzkim to w lipcu ziemniak dostaje po du.. bo trzeba sprzedać po ile kto da ,byle pole oczyścić bo pekin już przerasta do sadzenia! 10-15 lat temu jak wsadziłem 1ha pekina na zime to był kosmos a teraz do jednego hektara to nawe szkoda sadzarki zapinać. Sami sobie jesteśmy winni, zwłaszcza ci co sadzą licząc na fart a pewnego zbytu nie maja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadze pekina  od  15 lat  i powiem tak uprawa kapusty pekińskiej na areale mniejszym jak 8 ha jest w ogóle  nie opłacalna zeby był zysk trzeba sadzić duzo   minimum na dzisiejsze czasy jest jakieś  12 -15 ha  wtedy koszta sie zmniejszą i jest zysk  na towarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świata prawda.Ja też sądziłem 2-3ha pekina żuciłem to w pi...u.Teraz sadze selera na kontrakt i jest ok.Wykopie kombajnem na przyczepę odbiór na podwórku na telefon i mam spokój.Ludzi nie potrzebuje kasa pewna i chłodni nie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek

popieram małe gospodarstwa co sadzą 1-2 ha nie powini sadzić pekina  przyszli by do nas duzych ja płace 130 zł swoim pracownikom dniówkę

Mądrze mówisz! Mało tego- ci co sadzą mniej niż 10ha ziemniaka powinni kary płacić a ci co mniej niż 100ha zboża to na Madagaskar ich wysłać!!! Już nie wspomne tych co hodują mniej jak 1000 tuczników-trzebaby rozstrzelać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram małe gospodarstwa co sadzą 1-2 ha nie powini sadzić pekina  przyszli by do nas duzych ja płace 130 zł swoim pracownikom dniówkę

to masz niezle w czubie...ja sadze 2,5 ha i jakoś co roku na swoim wychodze i płace 90 zl dniówki:) nie sprzedam to przeżyje a tacy jak Ty linek zaraz będą szukac:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to masz niezle w czubie...ja sadze 2,5 ha i jakoś co roku na swoim wychodze i płace 90 zl dniówki:) nie sprzedam to przeżyje a tacy jak Ty linek zaraz będą szukac:))

 zawsze sie sprzeda   w tym roku kapusta pekińska niech w chłodni lezy do marca ona procetuje cena pójdzie do góry chłodnia zarabia na  kredyt   nie jest zle a wrazie jak bym nie sprzedał to linki są i cie będę straszył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...