Skocz do zawartości

Kapusta Pekińska - ceny


Gość jan

Rekomendowane odpowiedzi

A więc pochwal się kolego po ile Ty sprzedajesz pekina??? Mam wielu kolegów w tej branży i wszyscy sprzedają podobnie (rozbieżności tak +- 30gr.) Dlatego nie rozumiem skąd u Ciebie takie poruszenie?? I nie obrażaj nikogo że ktoś nie ma mózgu i nie myśli bo ja mogę sprzedawać po ile chce. A jeżeli Ty jesteś taki oświecony i sprzedajesz tak drogo to się ciesz Twój zysk moja strata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... SAM NIE JESTES NA TYM SWIECIE I TWOJE , SPRZEDAJE PO ILE CHCE ODBIJA SIĘ NA CAŁEJ PRODUKCJI. A JAK ODDAJECIE PO 1 ZŁ TO ... DOBRZE WAS KIEDYŚ SAWICKI OKREŚLIŁ. ROLNICY TO STADO BARANÓW CO LICZYĆ NIE POTRAFIĄ A NARZEKAĆ TO PIERWSI

Edytowane przez IGRiT
Usunięto inwektywy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2020 o 20:05, Gość Łukasz napisał:

Ludzie k**wa opamietajcie się!!!! Jak można oddawać pekina za 1 zł!!!! Liczyć nie potraficie? Kto liczy koszty i zna podstawy ekonomii to szybko policzy, że wyprodukiwanie z robocizna to 90gr-1 zl za kg. To co wy k**wa za darmo robicie? Jak tak to sobie instytucje charytatywne otwórzcie a nie niszczycie całą produkcje w kraju. Biznesmeny ze słomą w butach i głowie zamiast mózgu

Koszt wyprodukowania poplonowego pekina 1 zł / kg to chyba sam nie potrafisz liczyć. Niestety jak ludzie zaczęli sadzić po 20-30 hektarów pekina to pieniądze się z tego skończyły i możemy zapomnieć o 3-4 zł na wiosnę jak to kiedyś bywało za dawnych lat, ale to wtedy na Sieradzu nie wiedzieli jak kapusta wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sądzę pekina tylko jeden raz w sezonie tzn. Pekinka na zime nie jest poplonem. Na wiosne siejemy zboża, facelie itd. i je przyorujemy na zielono aby wprowadzić duzo materii organicznej i po tym sadzimy pekina. Panie ekonomista policz mi wobec tego jakie są twoje koszty uprawy bo najwidoczniej do innych szkół chodziliśmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik

Tak tak 30ha :) Sieradz nie wiedział co to pekinka wy odkryliscie taka kapustę... Ręce opadają... Na późny zbiór pekinke sadza do połowy sierpnia to nawet po zbozach mogą sadzić, widziałem takie pola i zbiory były bardzo ładne. Sieradz jak i inne rejony sądzą i nikt tego niezabroni rolnikowi. Myślisz że sadzisz tylko pekinke i jesteś mądry to cię zaskoczę Sieradz od kilkinastu lat sadzi sałatę lodową w dużych ilościach. Może trzeba Cię uświadomić żeby nie było że to Wy to cudo odkryliscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marian

Każdy sadzi ile chce to fakt. Ale Panowie i Panie wielkimi krokami zbliża sie nowy rok więc już najwyższa pora zacząć podnosić cenę pekina. Na ten moment zejście nie jest super zadowalające ale miejcie na uwadze ze w chlodniach jest go juz ok. 35-40 mniej niz rok temu. Towar skonczy sie i to bardzo szybko. Ja od nowego roku podaje po 1,8 na gotowo i odbiorcą ta cena pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gość Marian napisał:

Każdy sadzi ile chce to fakt. Ale Panowie i Panie wielkimi krokami zbliża sie nowy rok więc już najwyższa pora zacząć podnosić cenę pekina. Na ten moment zejście nie jest super zadowalające ale miejcie na uwadze ze w chlodniach jest go juz ok. 35-40 mniej niz rok temu. Towar skonczy sie i to bardzo szybko. Ja od nowego roku podaje po 1,8 na gotowo i odbiorcą ta cena pasuje

No to jesteś jakiś Guru że narzucasz ceny bo z nami nikt w ten sposób nie będzie rozmawiał. Gratuluje dobrego samopoczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marian

Nie żaden guru. Jeżeli relacje z kupcami są bardzo dobre i wieloletnie tak jak w moim przypadku to jest oczywiste ze ceny sie negocjuje i ustala wspólnie. Niezrozumiale jest dla mnie twoje zdziwienie. Chore by było jeśli to kupiec narzucał odgórnie cene a my nie mamy wogole na to wplywu.

Życzę wszystkim dużo uczciwych odbiorców i szanowania swojej ciężkiej pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam zejscie pekiny po nowym roku??? Rusza sie cos?? Ja jestem z mazowieckiego.20 lat sadze pekina. 3 ha w lato I 10 ha na zime. Takiego roku jak ten to jeszcze nie przezylem. Lato to teagedia z jakoscia bo stala zalana w wodzie a I ceny nie bylo. Chwile sie wrzesien zrobil lepszy bo zbraklo towaru. I w pazdzierniku znowu klapa.  Nie ma Wogole komu sprzedac . To jest juz ostatni rok z pekina mam dosc dokladania bo to jest juz rownia pochyla 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Obserwtor

Wiele firm jest niewypłacalnych spirala długu się zacieśnia uważajcie na firmy które kupują bez pieniędzy. Spłacacie ich kredyty. Połowa firm z okolic małopolskie bedzie na początku marca w upadłości lub Covidowym zawieszeniu. Ostatnio upadek zaliczył GR Kita teraz do kontrolowanego upadku szykują się nastepni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Małopol
2 godziny temu, Gość Obserwtor napisał:

Wiele firm jest niewypłacalnych spirala długu się zacieśnia uważajcie na firmy które kupują bez pieniędzy. Spłacacie ich kredyty. Połowa firm z okolic małopolskie bedzie na początku marca w upadłości lub Covidowym zawieszeniu. Ostatnio upadek zaliczył GR Kita teraz do kontrolowanego upadku szykują się nastepni.

To jakaś tajemnica napisać i przestrzec ludzi przed innymi firmami niż tylko Rysiek Kita? Napisz kto zmierza ku dołowi, bo może ktoś myśli, że będzie dobrze a potem nie będzie za co wyjść w pole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2021 o 17:11, Gość Małopol napisał:

To jakaś tajemnica napisać i przestrzec ludzi przed innymi firmami niż tylko Rysiek Kita? Napisz kto zmierza ku dołowi, bo może ktoś myśli, że będzie dobrze a potem nie będzie za co wyjść w pole

kto oprucz rysia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Małopol
1 godzinę temu, Gość gosc 2 napisał:

kto oprucz rysia 

Wszystkie Ryśki to fajne chłopaki :)  Jak płacił gotówkę lub przelew 3-14 dni to wozili, aż nagle przestał płacić i kapie jak z nosa z wypłatami i co najlepsze dalej ogłoszenia o kupnie także coś wykombinował, bo nie wierzę, że makro czy eurocash mu nie płaci za dostawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ile realnie można teraz wyciągnąć za ładnego pekina??? Interesuje mnie szczególnie centrum kraju rejon Łęczycy ale chętnie dowiem się jak sprzedajecie pekina w innych miejscowościach. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...