Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Kapusta Pekińska - ceny


Gość jan

Rekomendowane odpowiedzi

Proszowice był 0.9zl od jutra 0.8zl

Nie siej propagandy sabotażysto. Jak słabiej idzie to obniżka ceny nie jest sposobem. Za dwa tygodnie karta się odwróci. Sprzedejta najlepiej po 0,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość producent

Popieram sprzedawalem po 1 zl a dzis robie po 0,80gr okolice proszowic

JA TEŻ W LISTOPADZIE I GRUDNIU ROBIŁEM PO 1 ZŁ PROSTO Z POLA, A PRZY TEJ CENIE TO CHŁODNI NAWET NIE OTWIERAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy licza na cene w marcu i kwietniu zeby tylko nie bylo to samo co z ziemniakiem u nas kopce posiadaly bo tak gnily a i tak cena i zejscie marne czosnek tez trzymali bo w zeszlym roku o tej porze placil a teraz bialo na placu od czosnku i nikt go nie chce nawet darmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie myślcie, ze ciagle opuszczanie ceny ma jakiś sens. Gdyby od ceny to zależało to dzisiaj za Białą kapustą byłaby kolejka. A pekińskiej w kwietniu niecały rok temu nikt by nie chciał kupić. A realia są całkiem inne. Spójrzcie na to na chłodno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość producent

Wszyscy licza na cene w marcu i kwietniu zeby tylko nie bylo to samo co z ziemniakiem u nas kopce posiadaly bo tak gnily a i tak cena i zejscie marne czosnek tez trzymali bo w zeszlym roku o tej porze placil a teraz bialo na placu od czosnku i nikt go nie chce nawet darmo

tym co gnije to gnije, powiem tak ja pierwszy pekina na wsi zbierałem i mi pięknie leżał bez chłodni a sąsiad ostatni prawie w grudniu i dziś ma taką zgnilizne że woda lec, a ziemniak to było pewne że bedzie gnił żadna nowość a ceny i tak nie bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamil

Panowie co z wami??dopiero jest 1 luty a wy załamujecie ręce??? jeszcze 3 miesiące handlu....1 marca pekin będzie po 1,6zł, a 1 kwietnia po 2,7 - 2,8 zł. nie rozumiem dlaczego kiedy robi się zastój w handlu i spadek cen to wszyscy wtedy panikują i sprzedają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Hiena

Wszyscy robią. A jak jest panika to się najlepiej kupuje. A przede wszystkim najtaniej. Niestety chwilowe zachwianie tak wpływa na handel. A panika wynika z tego, ze kapustę w za dużych ilościach sadzą ci, którzy nie mają komu sprzedać. Później myślą, ze obniżanie ceny zachęci kogoś by kupili ich kapustę. A tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gutek

Ilu dotrzyma do marca? A do kwietnia do maja rekord guinesa. Ci co mieli towar do połowy marca początku kwietnia w inne lata zaraz skończą jeśli nie sam im wypłynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacek

Panowie co z wami??dopiero jest 1 luty a wy załamujecie ręce??? jeszcze 3 miesiące handlu....1 marca pekin będzie po 1,6zł, a 1 kwietnia po 2,7 - 2,8 zł. nie rozumiem dlaczego kiedy robi się zastój w handlu i spadek cen to wszyscy wtedy panikują i sprzedają.

W supermarkecie ostatnio za 1kg pekina płaciłem 3,60 a Wy się cieszycie że sprzedajecie po 1 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość producent

W supermarkecie ostatnio za 1kg pekina płaciłem 3,60 a Wy się cieszycie że sprzedajecie po 1 zł.

żadna nowość przecież markety w dzisiejszych czasach najwięcej zarabiają i jeszcze jakość by chcieli jak z obrazka, jak sie ktoś za to nie zabierze to polskie rolnictwo słabo widze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim trafi do marketu to nieraz przechodzi ręce handlarza i ręce hurtowni dopiero hurtownia z potencjałem oddaje na market.ze market tyle zarabia to jest bzdura.

człowieku co ty pier....lisz akurat znam kilkunastu odbiorców co odstawiają towar na market. Rolnik-pośrednik-market i przy cenie 1zł rolnikowi, pośrednikowi market płaci 1,6 a reszt to zarobek marketu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Hiena

Zanim trafi do marketu to nieraz przechodzi ręce handlarza i ręce hurtowni dopiero hurtownia z potencjałem oddaje na market.ze market tyle zarabia to jest bzdura.

Market bez nakładu zarabia powiedzmy 1zl albo 1,5 zł bo tych rąk wcale nie jest tak dużo tylko są bardzo wielkie. Producent—-> handlowiec/ Grupa producencka —>market a wszystko i tak odbija się na producencie, często jednej rodzinie. Bo to głównie gospodarstwa rodzinne robią kapustę Pekinska. Ale my dajemy robić się w balona. Jak ktoś kupuje to nie zwraca czy za Pekinska zapłaci 2,5 czy 3,5 zł. Bo niby ty sprawdzasz jak kupujesz chleb i bierzesz ten najtańszy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamil

Pośrednik czy jest drogo czy tanio to swoje musi zarobić.....jeśli teraz klient w markecie chce kupić kapuste to zapłaci za nią 3,6 zł i tyle......a jak będzie mniej towaru to nam pośrednik zapłaci np. 3 zł a market sprzeda ją po 5,5 zł i myślicie że klient zwróci na to uwagę że ta kapusta tyle kosztuje? NA PEWNO NIE!!!!!! ktoś chce zjeść kapuste i kupi kapuste nawet za 6 zł. W latach 98- 2002 sprzedawałem kapuste hurtownikom na giełdzie po 4- 5 zł/kg i wszyscy kupowali i wszyscy zarabiali i było dobrze, a teraz niby nie mogą zapłacić??? BZDURA wszyscy przyzwyczaili się do niskich cen i tyle......a powód jest jeden...ZA DUŻO PRODUKUJEMY WSZYSTKIEGO!!!!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...