Skocz do zawartości
Advertisement

Rynek Ziemniaka - Opinie


Gość julia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 234rfvbów

Panowie nie nakręcać się bo ceny w marketach są wysokie już oferują ziemniaki po 0,69 zł kilo

już hurtownicy będą wam płacić po 8,9,10 zł za worek
powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PAWEŁ

Wczoraj duża hurtownia ładowała u mnie tira za 45 gr/kg netto czyli 7,2 zł/worek brutto co prawda termin 45 dni ale realna cena niezła, kto się już wypsztykał za 20 groszy niech żałuje bo cena w granicach 50 - 60 groszy zimą jest realna. O suszy słychać w całej Europie, u mnie też ziemniaków będzie jakieś 30% mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 1/3 mniej to u mnie na podlewanym a tam gdzie nie kropione to spokojnie połowa mniej w porównaniu do zeszłego roku. muszą się u nas trochę z deszczowanych co niektórzy wyczyścić to cena na ziemniaka się zrobi. na sieradzu deszczu porządnego od wiosny nie było wszystkie co były to przelotne i to takie że rajke góra na 2-3 cm zmoczyły. na wielu polach wczesne ziemniaki już usychają a i późny na słabszych ziemiach też już słabiutki się robi. myśle że obecna cena za ziemniaka to stanowczo za mało tylko trochę czasu potrzeba na tych gorących żeby się ocknęli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka wypowiedzi z dziś wykasowanych ogłoszeń:

- jak tam ziemniaki w innych rejanach bo u nas w mazowieckim to tragedia susza ziemniaka wcale nie ma i nie będzie bo już jest na pol suchy

- CENY GIEŁDOWE: za 15kg KATOWICE 9ZŁ ZJAZDOWA 8ZŁ GDYNIA 14ZŁ BRONISZE IRGA 15-18ZŁ ZÓŁTE 10ZŁ POZNAŃ FRANOWO 10ZŁ RYBITWY 11ZŁ

- Chyba oszalałeś jestem z Gdyni byłem wczoraj na giełdzie cena 7 zł na forach piszą ze łódź kalisz 3-5 zł zależy od jakości ... te ceny to chyba za 30 kg...

- Kalisz 6-8, zależy od jakośći, tylko ze ładnej pyrki w Kaliszu jest b.mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szczepanitoo

dzisiaj w łodzi 8-9 wołane jak sprzedawane szczerze mnie powiem bo byłem z innym towarem i tylko pytałem. ziemniak będzie na poziomie 7-9zł za 15kg, teraz są spadki bo Sieradz kopie pod kapusty i muszą zrobić miejsce na polu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać to najtaniej się sprzedaje Małopolska a nie Sieradz jak się powszechnie przyjęło. Panowie 4,5 za worek?Zacznijcie się szanować. Rolnictwo to biznes a nie działalność charytatywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kupiec

6 zł to chyba na sklep 5 workow i jeszcze trzeba zawiesc ... ogloszen po 5 zł przy ilosci tir  masz do bólu wystarczy zadzwonic oczywiscie wszystko do negocjacji....

 Już się jaśniepaństwo kupcy przyzwyczaili do narzutu 100% i więcej to im się w głowie nie mieści ,że taki chłopek może też chcieć zarobić a nie tylko się narobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Rolnicy spod Sieradza mają w du...e cene i jakośc , ja sprzedaje po 10zł i taniej nie będzie, jak byście chcieli tyle zarobić  to wystarczy się postawić i mieć więcej, ale jak buraki wolą zapindalac za grosze to już ich problem. Robota lubi głupich tak słyszałem dawno od jakiegoś handlarza i wiecie co ma racje, wcale was nie żałuje, bo handlarz was doi jak krowy przed śmiercią. Tak w woli przypomnienia wy wozicie po 5-6 zł do hurtowni, a hurtownia bierze 10zł w sklepie po 0.9-1.2zł. czyli rachunek jest prosty po drodze ziemniak 3 razy drożeje. a wy g z tego macie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...