Skocz do zawartości

Rynek Ziemniaka - Opinie


Gość julia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sroda wlkp
W dniu 15.11.2020 o 11:56, Gość Porter napisał:

Mi się udało znaleźć 3 którzy robią i mają duże ilości ziemniaka więc na jakość s czas mi wystarczy towaru :)

Świadectwo na Ukrainę się drukuje jest tyle warte co papier toaletowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Godzinę temu, Gość Isimini napisał:

Jaka będzie powierzchnia nasadzeń? Mniejsza a może większa w porównaniu do roku ubiegłego? Dajcie znać co myślicie.. Pozdro 

U mnie standard okolo 100 ha . wszystko kontrakt??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stefan

Pytacie o powierzchnie a lepiej spytaj ile maja w przechowalniach u mnie jest paru co ma po kilka set ton i ruchu malo a tu maj za pasem Ja sam mam okolo 100 ton i ciezko bedzie sprzedac to ?Plony byly w tym roku duze a popytu nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Isimini
20 godzin temu, Gość Stefan napisał:

Pytacie o powierzchnie a lepiej spytaj ile maja w przechowalniach u mnie jest paru co ma po kilka set ton i ruchu malo a tu maj za pasem Ja sam mam okolo 100 ton i ciezko bedzie sprzedac to ?Plony byly w tym roku duze a popytu nie ma

To fakt, ale może tym roku ludzie będą rozsądniejsi przy sadzeniu i zmniejszą areał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc gosc

Dodatkowo ziemniaki niewysprzedane z ubiegłego sezonu też pójdą w ziemię. Wiadomo, że ceny nie opierają się tylko na nasadzeniach w Polsce ale prawdopodobnie Europa też nie zaśpi żeby zasadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
6 godzin temu, Gość Lol napisał:

Kiedy w Proszowicach jest giełda warzywa ? Wiem , że z wtorku na środę , ale słyszałem też , że we wtorek rano ? Orientuje się ktoś ?

Tak jest wtorek rano ale nie ma tam po co jechać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieje się powoli rozpoczynam utylizację. Co roku o tej porze przyjeżdżały już tiry z ziemniakiem na przeżut. Mojego już praktycznie nie było. W tym sezonie pomimo zmniejszenia areału wywalę kilkadziesiąt ton. Plus nie cały hektar którego nie dałem rady wykopać.

Do lipca może jeszcze trochę się sprzeda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mirek1 napisał:

Dzieje się powoli rozpoczynam utylizację. Co roku o tej porze przyjeżdżały już tiry z ziemniakiem na przeżut. Mojego już praktycznie nie było. W tym sezonie pomimo zmniejszenia areału wywalę kilkadziesiąt ton. Plus nie cały hektar którego nie dałem rady wykopać.

Do lipca może jeszcze trochę się sprzeda.

Jak byś miał towar a nie dziadostwo to byś to sprzedał niestety denara lorda i tajfuna w takie lata jak ten rok ciężko sprzedać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Gość Gala napisał:

Jak byś miał towar a nie dziadostwo to byś to sprzedał niestety denara lorda i tajfuna w takie lata jak ten rok ciężko sprzedać 

Tak tak po 4zł. Jak nie wiesz czym handluję to się nie wypowiadaj. Jeśli dla Ciebie Vineta Bellarosa i Gala syf to pochal się czym Ty handlujesz i po ile to cudo idzie. Towar idzie głównie na restauracje, stogłówki, hotele, cateringi, szkoły, ważywniaki, sklepy. W normalnym roku 10-15t tydzień w tym 5t to max. Też myślałem że dobry towar zawsze się sprzeda. Tylko jak jak wszyscy moi klięci albo wegetują albo są pozamykani. A za dwadzieścia groszy nie będę szykował żadnemu handlażynie extra towaru, wolę wywalić. Pozdrawiam szanujących się.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mirek1 napisał:

Tak tak po 4zł. Jak nie wiesz czym handluję to się nie wypowiadaj. Jeśli dla Ciebie Vineta Bellarosa i Gala syf to pochal się czym Ty handlujesz i po ile to cudo idzie. Towar idzie głównie na restauracje, stogłówki, hotele, cateringi, szkoły, ważywniaki, sklepy. W normalnym roku 10-15t tydzień w tym 5t to max. Też myślałem że dobry towar zawsze się sprzeda. Tylko jak jak wszyscy moi klięci albo wegetują albo są pozamykani. A za dwadzieścia groszy nie będę szykował żadnemu handlażynie extra towaru, wolę wywalić. Pozdrawiam szanujących się.

 

Ziemniak nadający się do mycia 0,50 gr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gala, poważnie tyle płacą w tej chwili za ziemniaka do mycia ? ja sprzedawałem w październiku prosto z pola po 30 groszy więc widzę ze trochę straciłem. możesz napisać inicjały firmy ? albo jaki rejon Polski ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Rolnik napisał:

Gala, poważnie tyle płacą w tej chwili za ziemniaka do mycia ? ja sprzedawałem w październiku prosto z pola po 30 groszy więc widzę ze trochę straciłem. możesz napisać inicjały firmy ? albo jaki rejon Polski ?

Południe polski 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 groszy to cena z cennika od tego są potrącenia więc jak ci wyjdzie 35 to będzie super, z reguły wychodzi 25-30, i transport na własny koszt jak mieszkasz blisko to ok ale jak trzeba nająć samochód to już słabo. Tylko nie ściemniaj że masz lux towar bo znam gościa co ma przechowalnie z chłodnią, wszystko na tipes topes, wozi galę idealną, gładką jak jajko a i tak mu płacą 35, a bo to, a bo tamto a jak nie chcesz to nie woź. W zeszłym roku 80 groszy i praktycznie wcale potrąceń, jakieś tam symboliczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon będzie długo trwać. Przykrycia będą pewnie końcem maja, a grunt to dopiero końcem czerwca.

3 tygodnie temu posadziłem ziemniaki bez okrycia to jeszcze nawet oczek nie puszczają. Zawsze końcem kwietnia grunt był na wierzchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...