Skocz do zawartości

Rynek Ziemniaka - Opinie


Gość julia

Rekomendowane odpowiedzi

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Wszyscy na ten sieradz narzekają że psują cenę a ja tu już od któregoś sezonu obeserwuje że wcale nie na sieradzu ziemniak najtańszy tylko w okol. krakowa a Ci zamiast się tylko handlem zająć i z tego pieniądz brać to sadzą co roku więcej na potęgę... powodzenia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katowice dzisiaj 7 zł 15kg i stoją z Wielunia i Sieradza a piszecie że Kraków cenę psuje . Powinno wam się zabronić wjazdu na giełdę jak liczyć nie potraficie . Byleby sprzedać i do domu kopać pyre .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PAWEŁ

DZISIAJ W KALISZU MOŻNA BYŁO KUPIĆ ZIEMNIAKI PO 3 ZŁOTE ZA WOREK... NO TO POWTÓRKA Z ROZRYWKI, MOŻE JAK SIĘ POWTÓRZĄ TAKIE LATA ZE TRZY Z RZĘDU TO CZĘŚĆ PRODUCENTÓW ZREZYGNUJE I W KOŃCU NIEMCY I HOLENDRZY ZAROBIĄ WIĘCEJ!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no trudno żeby na kaliszu stały auta z pyrą z krakowa skoro z sieradza mają 30 km a co do wielunia to raczej po ziemniaka tam jeżdzą.. kalisz już taki jest jak nie ma kupca to po złotówce ci oddają bo co z tym zrobią tym bardziej że młodego nie przetrzymają.. i tak czytam kto jest winny i kto zły a prawda jest taka że wszyscy jesteśmy winni.. pozwoliliśmy obcemu kapitałowi się rozwinąć dookoła tylko tesco kaufland i itp a tam na półkach naszych płodów nie uświadczysz.. ludzie tylko tam się teraz zaopatrują więc jak na naszego ziemniaka ma być popyt. jeżeli z tym porządku nie zrobimy to choćbyśmy nie wiem o ile zredukowali areał to i tak godziwie towaru nie sprzedamy!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda, skoro polskich sklepów jest podobno tylko 10% więc nic dziwnego, że Polskie towary się nie sprzedają, a do Nemieckich, Francuskich itd. marketów Tirami towary z zachodu przyjeżdzają ... i nic w tym dziwnego ... kazdy dba o swoje ... no prawie każdy, tylko Polak nie ... :(

 

a wracając do tematu cen pyrek, to jak tam sytuacja na Kaliszu przez weekend?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł

Prawda jest taka, że zimą można pozawierać kontrakty na 0,35 gr., jeśli ktoś lubi hazard to sadzi jadalkę, ja sadzę pół na pół i jakoś to zawsze jest. Czasy gdzie z 5 ha ziemniaków można było kupić ciągnik już nie wrócą, na hektarze zakładany zysk (jeśli wszystko się uda) 2 - 5 tys i to wszystko. Trzeba robić dużo i dobrze albo wcale bo sprzęt drogi jak diabli a bez niego obicia itd, koszty przechowania w chłodni... masakra. Jeśli producenci będą więksi to zamkną w końcu giełdę w Kaliszu, która od zawsze psuje rynek i może się porawi. W marketach cena czyni cuda jeśli polski towar będzie dobry jakościowo i tańszy (choćby o transport) od zachodniego to będzie się sprzedawał. Życzę pomyślności!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement Advertisement

Ta w Gdyni 15 ale chyba za dwa worki . Na rynku bez problemu 9 zł z fv . Wszędzie super drogo tylko dlaczego bez najmniejszego problemu można ładować po 50 gr od producenta i wybierać towar .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta na Gdynia 15 tylko jechać ! Chyba piszesz kolego o kg w worku . Ja byłem w ubiegłym tygodniu w jednej z giełd trójmiejskich i juz moja noga tam nie postanie więcej . Wszyscy wołali 12 a sprzedawali po 8 . A zejść to jak na małym targowisku a nie na rynku hurtowym . Warunki najbardziej sypialnie w Polsce ... wiele by jeszcze można pisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...