Skocz do zawartości

Forum rolnicze i sadownicze - IGRiT.pl używa ciasteczek (cookies). Zapoznaj się z Polityka prywatności aby uzyskać więcej informacji.    Rozumiem i akceptuję
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Zaloguj korzystając z Twittera Log In with Google      Logowanie »   
Rynek Ziemniaka - Opinie

2375 odpowiedzi w tym temacie

#2361 Gość_góry_*

Gość_góry_*
  • Goście

Napisano 29 październik 2017 - 22:54

dziś byłem na giełdzie i poszły mi po 8zł -9zł 15kg przy czym byłem sam nikt nie stał wszystko dość szybko mi zeszło. w tygodniu woreczek 6zł

• 0

#2362 Gość_r_*

Gość_r_*
  • Goście

Napisano 30 październik 2017 - 05:16

kukurydze tez siejemy i kokosów z niej zadnych przy cenie 35 zł za mokra i ok 8 ton z hektara wychodzi sie na duzy  minus

8 ton mokrej to już lichocina u nas poniżej 12 się nie schodzi mokrej,ale przy tych 8 mokrej to i tak lepiej wyjdziesz niż przy tych ziemniakach po 3

• 0

#2363 Gość_Gość_*

Gość_Gość_*
  • Goście

Napisano 30 październik 2017 - 07:19

dziś byłem na giełdzie i poszły mi po 8zł -9zł 15kg przy czym byłem sam nikt nie stał wszystko dość szybko mi zeszło. w tygodniu woreczek 6zł

Na której giełdzie byłeś?

• 0

#2364 Gość_gruby_*

Gość_gruby_*
  • Goście

Napisano 31 październik 2017 - 07:02

Napewno nie sandomierz, bo tam wczoraj tylko na worki, zadnego grubszego kupca

• 0

#2365 Gość_gosc_*

Gość_gosc_*
  • Goście

Napisano 31 październik 2017 - 15:19

Na której giełdzie byłeś?

Jak sprzedam wszystko to się pochwale już tam trochę jeżdżę to mnie znają czasem trafisz na dzień ze sprzedaż dużo drożej niż komuś się wydaje. Niektórzy jadą w poniedziałki na rynki czy rozwożą towar i muszą mieć ziemniaka. Jak stoję jeden to cenę ustawiasz dużo wyższą. Jak stoją osoby które znasz to też ustalamy jakąś stałą cenę by sprzedać min za 6zl-7zł. Gorzej jak ktoś przyjedzie z Sieradza to już cenę ustawia 50% niżej niż my stali odbiorcy kupują od nas bo nas znają ale ceną okazyjną osoby nie grymaszą. Ten rok nie jest taki zaś by się zachwycać w zeszłym orku był dużo większy zbyt , niby się wydawało ze każdemu się urodziło ale więcej schodziło i bardziej się pytali .

• 0

#2366 Gość_Niemrawy_*

Gość_Niemrawy_*
  • Goście

Napisano 31 październik 2017 - 20:52

Jak sprzedam wszystko to się pochwale już tam trochę jeżdżę to mnie znają czasem trafisz na dzień ze sprzedaż dużo drożej niż komuś się wydaje. Niektórzy jadą w poniedziałki na rynki czy rozwożą towar i muszą mieć ziemniaka. Jak stoję jeden to cenę ustawiasz dużo wyższą. Jak stoją osoby które znasz to też ustalamy jakąś stałą cenę by sprzedać min za 6zl-7zł. Gorzej jak ktoś przyjedzie z Sieradza to już cenę ustawia 50% niżej niż my stali odbiorcy kupują od nas bo nas znają ale ceną okazyjną osoby nie grymaszą. Ten rok nie jest taki zaś by się zachwycać w zeszłym orku był dużo większy zbyt , niby się wydawało ze każdemu się urodziło ale więcej schodziło i bardziej się pytali .

I jaka ilość  sprzedajesz ziemniaków w takiej cenie 400,500 a może 50 worków?

• 0

#2367 Gość_Rolnik z kg_*

Gość_Rolnik z kg_*
  • Goście

Napisano 31 październik 2017 - 21:36

Ja sadze 20 ha ziemniaka wszystko sprzedaje sam ok 650t rocznie srednia cena to 70 gr zaopatruje osrodki I hotele nad możem jest duzo pracy I duzy obowiazek ale jak czytam ze co niekturz oddaja ziemniaki po 20 gr to przeciez morzna sie dorobic ale tylko garba po co to wogule sadzic
  • 0

#2368 Gość_sd_*

Gość_sd_*
  • Goście

Napisano 31 październik 2017 - 22:22

I jaka ilość  sprzedajesz ziemniaków w takiej cenie 400,500 a może 50 worków?

Zabieram z sobą 250- 350 woreczków   nie raz sprzedam wszystkie nie raz nie ale nie zdarzyło się ze bym nie sprzedał połowy. Czasem miałem klientów co chcą ponad 10 ton-12 to znajomy mi przywozi.

• 0

#2369 Gość_boniek_*

Gość_boniek_*
  • Goście

Napisano 31 październik 2017 - 22:26

Ja sadze 20 ha ziemniaka wszystko sprzedaje sam ok 650t rocznie srednia cena to 70 gr zaopatruje osrodki I hotele nad możem jest duzo pracy I duzy obowiazek ale jak czytam ze co niekturz oddaja ziemniaki po 20 gr to przeciez morzna sie dorobic ale tylko garba po co to wogule sadzic

jak się pisze morze no jak....ciekawe sprzedajesz tyle a piszesz przez z

• 0

#2370 Gość_Janex_*

Gość_Janex_*
  • Goście

Napisano 31 październik 2017 - 22:32

Rolnik z kg ja nie mogę pojąć jak można tyle błędów robić nie celowo , jak tyle błędów ortograficznych robisz to włącz przeglądarkę google z opcją słownika sama Ci poprawi błędy. Masz super klienta w tym możu Twoim, trzymaj go za ręce i nogi bo średnia 70 gr na ziemniaku to chyba rzadkosc, chyba że nie odejmujesz sobie kosztów jak ciężarówka, worki, pracownicy, paliwo, opłaty, wtedy lepiej na luz bez papraniny, chyba że jeździsz Starem na ESI , to już wszystko wiem i rozumiem.
  • 0

#2371 Gość_Piotruś_*

Gość_Piotruś_*
  • Goście

Napisano 02 listopad 2017 - 23:33

Dziś udało mi się zapełnić przechowalnie na max  prawie 500 ton pięknego towaru ciekawe jaka cena będzie z wiosny. wiecie jakie będą prognozy każdy mówi co innego. Dziś jak gadałem z kolega co pracuję w Niemczech to powiedział ze bardzo się im udały ziemniaki. W Polsce też jak się popatrzy też ziemniaki porosły ja kupowałem Jelly od gościa to też piękny towar ziemniaki piękne równe. 

• 0

#2372 Gość_Edek_*

Gość_Edek_*
  • Goście

Napisano 12 listopad 2017 - 07:22

Panowie wiadomo juz kiedy i czy wogole rumun przyjedzie po ziemniaki?
  • 0

#2373 Gość_dziad_*

Gość_dziad_*
  • Goście

Napisano 12 listopad 2017 - 09:10

jak zgnije im rodzima produkcja..
  • 0

#2374 Gość_Teo_*

Gość_Teo_*
  • Goście

Napisano 12 listopad 2017 - 09:20

Czyli marzec kwiecień a u nas już połówa pyrki na eksport się nienada