Skocz do zawartości

Rynek Ziemniaka - Opinie


Gość julia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Christopher

Chłop winien temu bo ruruje na giełdach handlarz musiał by z domu swoje zaplacic to i sprzedawał by z jakaś cena. A przyjedzie jeden z drugim i sprzedaje na j.bal pies aby jeszcze na ciepłe nogi wrócić to teraz jest kibel i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
Gość Scania esi

Ja nie będę kopał dopóki 15 zł nie będzie. Czekam jak desperaci się wyprzedają ochłoną przeliczą koszty. Zaraz pięknie zjada plantacje, gniją ogólnie jest dobra tendencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość farmerolo
6 godzin temu, Gość Scania esi napisał:

Ja nie będę kopał dopóki 15 zł nie będzie. Czekam jak desperaci się wyprzedają ochłoną przeliczą koszty. Zaraz pięknie zjada plantacje, gniją ogólnie jest dobra tendencja.

Ty masz jakas chorobe dwubiegunowa czy jak to sie nazywa. Wczoraj dumny ze sprzedaje po 3 zl jeszcze bardziej dumny ze bylo po 1.8. W zeszlym tygodniu  kopales  po 2000 wora  zeby robic rewolucje cenowa po 40 gr. Chyba ze mowa o 15 zl za  100 kilo To wtedy by sie zgadzalo?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dałem radę utrzymać wszystkie odmiany poza Lili. Na szczęście jest w miare dorośnięta ale choć bym nie wiem czym pryskalem nic jej nie pomagało. Scania, 15 zł to chyba w tym roku już nie będzie więc pewnie nie wykopiesz. Ale daj Boże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Valdemar

Bardzo dobrze robisz ania esi przeczekać, wyczekać i w odpowiednim momencie sprzedać.

Nie ma co caritasu uprawiać.

Ludzie przecież jakieś pieniądze na żarcie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Master

Niech teraz desperaci kopia na potęgę ! Ja czekam , bo na jesieni może być ciekawie , kto śledzi na bieżąco wydarzenia na świecie  to wie o co chodzi . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość

na ceny ma ma chłop.Jak pojedzie na rynek hurtowy i zobaczy że jest trochę towaru to już nogi mu się uginają i popuszcza w spodnie i cena w duł.On powinien produkować a nie handlować i było by dobrze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tylko po
Godzinę temu, Gość Rolnik napisał:

Kolego Master, a co to za tajemna wiedza która będzie miała wpływ na ceny w tym sezonie o której Ty wiesz a inni nie ? 

Prosta sprawa trzeba głosować na trzaskowskiego sprowadzi tysiące uchodźców -trzeba będzie ich wyżywić  on wie jak zadbać o rolnika to jest prezydent (tylko nie wiadomo czy będą im smakować polskie ziemniaki chyba trzeba będzie sprowadzić specjalnie dla nich ziemniaki z Niemiec i Francji bo nasze nie maja global gap jeszcze się potruja i trzeba będzie im płacić wysokie odszkodowanie nie ma co trzeba o nich zadbać przecież to będą nasi goście )?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość gość napisał:

na ceny ma ma chłop.Jak pojedzie na rynek hurtowy i zobaczy że jest trochę towaru to już nogi mu się uginają i popuszcza w spodnie i cena w duł.On powinien produkować a nie handlować i było by dobrze ?

Zawsze powtarzam że rolnik powinien się skupić na uprawie roli a nie jeżdżeniu po giełdach! Sam jestem rolnikiem i chciałbym doczekać takiego układu rolnik-posrednik jak np.w Holandii. Rolnik produkuje,pośrednik kontraktuje,doradza i sprzedaje za uczciwy procent i wszyscy zadowoleni - każdy ma kasę w kieszeni i markę znana na całym świat! Ale to jeszcze jedno pokolenie musi minąć a na Sieradzu minimum trzy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej
57 minut temu, Gość Kpr napisał:

Zawsze powtarzam że rolnik powinien się skupić na uprawie roli a nie jeżdżeniu po giełdach! Sam jestem rolnikiem i chciałbym doczekać takiego układu rolnik-posrednik jak np.w Holandii. Rolnik produkuje,pośrednik kontraktuje,doradza i sprzedaje za uczciwy procent i wszyscy zadowoleni - każdy ma kasę w kieszeni i markę znana na całym świat! Ale to jeszcze jedno pokolenie musi minąć a na Sieradzu minimum trzy!

U nas tez by to dzialalo.wszystko przez pieniadze.gdyby rolnik dostal uczciwa stawke w domu nie blakal by sie po gieldach.i to nie tylko o ziemniaki chodzi.ci masz na mysli uczciwy procent?80%?100%50%25%???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
42 minuty temu, Gość Andrzej napisał:

U nas tez by to dzialalo.wszystko przez pieniadze.gdyby rolnik dostal uczciwa stawke w domu nie blakal by sie po gieldach.i to nie tylko o ziemniaki chodzi.ci masz na mysli uczciwy procent?80%?100%50%25%???

Najlepiej jest liczyć drugiemu ile zarobil- to typowo polskie podejście. Załóżmy że ktoś chce dać Ci 1zl za kg i podpisać umowę w styczniu. Jak na giełdzie na jesieni będzie 50 gr to ok ale jak będzie 1.50 to pojedziesz na gielde bo chcą Cię wydymac. Mowie- pokolenie i myslenie musi się zmienić! Jak podpisze umowę po 1zl bo to super cena to co mnie boli że ktoś wyśle moj towar np  na Madagaskar i zarobi drugie tyle-umiesz handlować i ogarnąć to logistycznie wyślij Ty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc.
33 minuty temu, Gość Kpr napisał:

Najlepiej jest liczyć drugiemu ile zarobil- to typowo polskie podejście. Załóżmy że ktoś chce dać Ci 1zl za kg i podpisać umowę w styczniu. Jak na giełdzie na jesieni będzie 50 gr to ok ale jak będzie 1.50 to pojedziesz na gielde bo chcą Cię wydymac. Mowie- pokolenie i myslenie musi się zmienić! Jak podpisze umowę po 1zl bo to super cena to co mnie boli że ktoś wyśle moj towar np  na Madagaskar i zarobi drugie tyle-umiesz handlować i ogarnąć to logistycznie wyślij Ty!

Jeśli 1 zł za kilo na cały sezon  to ja taką umowę podpisuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Andrzej
43 minuty temu, Gość Kpr napisał:

Najlepiej jest liczyć drugiemu ile zarobil- to typowo polskie podejście. Załóżmy że ktoś chce dać Ci 1zl za kg i podpisać umowę w styczniu. Jak na giełdzie na jesieni będzie 50 gr to ok ale jak będzie 1.50 to pojedziesz na gielde bo chcą Cię wydymac. Mowie- pokolenie i myslenie musi się zmienić! Jak podpisze umowę po 1zl bo to super cena to co mnie boli że ktoś wyśle moj towar np  na Madagaskar i zarobi drugie tyle-umiesz handlować i ogarnąć to logistycznie wyślij Ty!

Typowo polskie to jest twoje myslenie.odrazu szukasz dziury w calym.ja tylko spytalem ile wedlug ciebie to uczciwa stawka czy uczciwy procent?a ty doszukujesz sie drugiego dna.

Ja napisalem ze jakby rolnik uczcowie zarobil w domu to by sie na gielde nie pchal.tobie nie licxe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej
1 godzinę temu, Gość Andrzej napisał:

U nas tez by to dzialalo.wszystko przez pieniadze.gdyby rolnik dostal uczciwa stawke w domu nie blakal by sie po gieldach.i to nie tylko o ziemniaki chodzi.ci masz na mysli uczciwy procent?80%?100%50%25%???

Najwiekszym problemem jest to ze nikt nie liczy pracy i kosztow produkcji ronika.czy cena 50 gr. By cie zadowalala?jako przerzucajacego tak ale jako rolnika juz nie bo zeby wyprodukowac towar do tych 50gr ytzeba dodac jakies 20.a wiekszosc handlujacych nawet jak jest 1 zl to mysli ze to wszytsko zysk rolnika.i jeszcze taniej taniej taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Gość Kpr napisał:

Zawsze powtarzam że rolnik powinien się skupić na uprawie roli a nie jeżdżeniu po giełdach! Sam jestem rolnikiem i chciałbym doczekać takiego układu rolnik-posrednik jak np.w Holandii. Rolnik produkuje,pośrednik kontraktuje,doradza i sprzedaje za uczciwy procent i wszyscy zadowoleni - każdy ma kasę w kieszeni i markę znana na całym świat! Ale to jeszcze jedno pokolenie musi minąć a na Sieradzu minimum trzy!

BRAWO W KOŃCU KTOŚ NAPISAŁ JAK POWINNA ZDROWA RELACJA WYGLĄDAĆ---ALE JEST PROBLEM W POLSCE CHŁOP JEST NAJMĄDRZEJSZY I TO SIE SZYBKO NIE ZMIENI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej
Godzinę temu, Gość XYZ napisał:

BRAWO W KOŃCU KTOŚ NAPISAŁ JAK POWINNA ZDROWA RELACJA WYGLĄDAĆ---ALE JEST PROBLEM W POLSCE CHŁOP JEST NAJMĄDRZEJSZY I TO SIE SZYBKO NIE ZMIENI

chlop nie jest najmadrzejszy.chce tylko miec godna zaplate za to co wyprodukował.ja tez bylby,m za takim rozwiazaniem.ale przy rozsadnych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Gość Andrzej napisał:

Najwiekszym problemem jest to ze nikt nie liczy pracy i kosztow produkcji ronika.czy cena 50 gr. By cie zadowalala?jako przerzucajacego tak ale jako rolnika juz nie bo zeby wyprodukowac towar do tych 50gr ytzeba dodac jakies 20.a wiekszosc handlujacych nawet jak jest 1 zl to mysli ze to wszytsko zysk rolnika.i jeszcze taniej taniej taniej.

Kolego dobrze mówisz że nikt nie liczy pracy rolnika a najważniejsze że ten rolnik nie liczy swojej pracy... Jak by sobie podliczył i wycenił swój czas spędzony na produkcji to inaczej by to wszystko sprzedawał a nie tak jak mikołaje z sieradza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Gość Andrzej napisał:

Typowo polskie to jest twoje myslenie.odrazu szukasz dziury w calym.ja tylko spytalem ile wedlug ciebie to uczciwa stawka czy uczciwy procent?a ty doszukujesz sie drugiego dna.

Ja napisalem ze jakby rolnik uczcowie zarobil w domu to by sie na gielde nie pchal.tobie nie licxe.

Sorry- po paru piwach pisałem? Prawda jest taka że każdy pośrednik musi zarobić a rolnik już niekoniecznie jak towar jest tani ale Holendrzy jakoś to wszystko ogarnęli że tak dobrze im to się kręci. Jest tu wątek o cebuli przemysłowej i gość " global onion Holland" pisze jak tam to wygląda- podstawą jest umowa, nikt nie uprawia w ciemno. Wiadomo rynek reguluje cenami ale jak traktujemy się po partnersku to można negocjować albo wyciągnąć średnia cenę za cały sezon. Ale jak taki model przenieść na nasze podwórko? Bo gadać to sobie możemy-zwlaszcza po piwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Gość Andrzej napisał:

Najwiekszym problemem jest to ze nikt nie liczy pracy i kosztow produkcji ronika.czy cena 50 gr. By cie zadowalala?jako przerzucajacego tak ale jako rolnika juz nie bo zeby wyprodukowac towar do tych 50gr ytzeba dodac jakies 20.a wiekszosc handlujacych nawet jak jest 1 zl to mysli ze to wszytsko zysk rolnika.i jeszcze taniej taniej taniej.

Masz rację tylko koszty produkcji na zachodzie napewno są wyższe a mimo to mają konkurencyjne ceny. Pisząc o pośrednikach mam na myśli takie firmy które mają cała infrastrukturę do odbioru, magazynowania i przygotowania dużych partii towaru, mają doradców polowych, handlowców itp. Oni też mają koszty duże a nie jakiś cwaniak Wacek który ma Scanie z halogenami na dachu i naklejką "King od the road" i przerzuci z Kalisza do Gdyni 800 wora i zarobi x2 a rolnika ma za głupiego chu..!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maciuś

Wsadziłem 5ha na próbę ziemniaka na gęstość 20 cm szerokość redlin 75 cm strasznie mi nać wybuilo i pod krzakiem nie  dużo ziemniaka a do tego  drobne strasznie dociągnie mi to na plon handlowy?Kondycja krzaka dość dobra na zaraze pryskana 5 razy już aczkolwiek coś miejscami zaczynają zolknac srodki na przemian wgłębne ukl kontaktowe. Pasuje by do sierpnia je utrzymać w tej kondycji macie jakieś propozycje  środków które by pomogły  . Dane armetil,cabrio duo, revus, indofil infinito  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze jeszcze po tych piwach nie doszedłeś do siebie . Jesli jesteś rolnikiem to piszesz w  samych superlatywach o sobie Kto  Ci zabroni mieć Scanie Dafa czy Mana nawet z halogenami na d*pie Jesli nie potrafisz sprzedać to boli ze ktos ma fajny samochód Ja mam Mana nie mam tych halogenów których tak zazdrościsz i wywożę sam towar  z mojego gospodarstwa Mam co roku 30 ha ziemniaków Współpracujemy z firma ze śląska i nie ma problemów ze sprzedażą .Wiec nie pisz bzdur ze rolnik to ciemnota bo to pokolenie sie juz skończyło.A jesli chodzi o kalisz to jesli nie ma towaru wjeżdża kupiec każdy patrzy go wy***ać Wiec jeśli jest za dużo to działa w odwrotnym kierunku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...