Skocz do zawartości

Rynek Ziemniaka - Opinie


Gość julia

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Gość Gość konsumenta napisał:

Kolego wolę zjeść ziemniaki zagraniczne belga itp. niż nasze polskie gowno.  

Skoro tak stawiasz sprawę -popieram w całej rozciągłości. Jednakże przykro mi, że zadowala Cię tak ubogie i jakby  nie patrzeć niszowe menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Gość konsumenta napisał:

Kolego wolę zjeść ziemniaki zagraniczne belga itp. niż nasze polskie gowno.  Belg jest bez odrzutu a naszego połowę wywalisz i zaraz zczarnieje. Kupowałem w całej Polsce ale wszędzie to samo albo narzucają do środka syf.

Mówisz o tym mączystym, nie nadającym się do jedzenia Bintje? Daj mi swój adres. Wyślę ci kurierem 10 kg Lorda z mojego pola. Gwarantuje ci, że lepszych ziemniaków nie jadłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
2 godziny temu, Gość Gość konsumenta napisał:

Kolego wolę zjeść ziemniaki zagraniczne belga itp. niż nasze polskie gowno.  Belg jest bez odrzutu a naszego połowę wywalisz i zaraz zczarnieje. Kupowałem w całej Polsce ale wszędzie to samo albo narzucają do środka syf.

Naucz się cwaniaczku płacić za ziemniaka to nie będziesz kupował syfu. Jak płacisz tak masz

ja mam już od kilku lat swojego dostawce płace mu zawsze dobrze za ziemniaka i nigdy nie narzekam na towar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość Remigiusz

Wieluń wejdzie w produkcje ziemniaka w 2020roku będzie przetarg na 70ha ziemi III i VI klasy z budynkami po gorzelni i inną infrastrukturą w jednym rozłogu w Czarnożyłach Wieluń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Misiek
2 godziny temu, Gość Remigiusz napisał:

Wieluń wejdzie w produkcje ziemniaka w 2020roku będzie przetarg na 70ha ziemi III i VI klasy z budynkami po gorzelni i inną infrastrukturą w jednym rozłogu w Czarnożyłach Wieluń

No to będzie 4zł wór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gość Remigiusz napisał:

Wieluń wejdzie w produkcje ziemniaka w 2020roku będzie przetarg na 70ha ziemi III i VI klasy z budynkami po gorzelni i inną infrastrukturą w jednym rozłogu w Czarnożyłach Wieluń

Myślisz ze przez te 70ha zmieni się cena?:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość
W dniu 13.12.2019 o 15:59, Gość Gość napisał:

Naucz się cwaniaczku płacić za ziemniaka to nie będziesz kupował syfu. Jak płacisz tak masz

ja mam już od kilku lat swojego dostawce płace mu zawsze dobrze za ziemniaka i nigdy nie narzekam na towar

od chłopa nie kupisz dobrego towaru bo on przemysłu i zgnitych nie odrzuci ,wszystko do wora wzucji??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość PYRA napisał:

Myślisz ze przez te 70ha zmieni się cena?:)

 

Tam jest 100ha do wzięcia a Wielunioki  potrafią zniszczyć cenę w Katowicach i innych giełdach w ciągu 2 dni każdy o tym wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100ha potrzebne  sadzeniaka za ok 250000 i nawóz skromnie licząc za drugie tyle. Do tego dochodzi paliwo i prąd do deszczowni. I teraz gdzie szukać tych pieniędzy, bo na giełdzie będzie ciężko je znaleźć a pasuje coś jeszcze zarobić. Powodzenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
2 godziny temu, Ziemniak napisał:

Witam nie mogę czytać tych bzdur każdy szanuję swoją pracę i sprzedaje ziemniaki drogo. To co cena ziemniaków na obecną chwilę to 10,14 zł worek, a ja szanuję swoją pracę i chce 20 zł worek i się pytam kto to kupi tak samo ze zbożem jedziesz na młyn cena spadła ale ja szanują swoją pracę i zabieram zboże do domu i co dalej.jadę po nawóz jest według mnie za drogi i że szanuję swoją pracę to go nie kupuję jadę po środki ochrony roślin a że szanuję swoją pracę i nie kupuję bo są za drogie co w za głupoty piszecie cenę ustala podaż popyt jest nadwyżka towaru nieważne jakiego cena spada jest towaru mniej cena idzie do góry tak jest było i nigdy się nie zmieni to wszystko co chciałem powiedzieć

O ile przejdzie cło poniższy link proponuję lekturę. Zalewa nas import z tej niby znienawidzonej Rosji która wprowadziła i utrzymuje embargo na Polskie towary i to nie tylko warzyw owoców zbóż  ale co gorsza węgla nawozów . Więc ja się pytam czy to celowe działanie rządu czy tylko niemoc , czy jako Polak i patriota nie jestem zmuszany do pozbycia się resztek złudzeń i środki produkcji także kupować importowane współdziałając poniekąd przy demontażu resztek  Polskiej gospodarki? 

http://<adres niedozwolony na tym forum>/rosnie-import-ziemniakow-i-cebuli-z-rosji/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Gość Pa45 napisał:

O ile przejdzie cło poniższy link proponuję lekturę. Zalewa nas import z tej niby znienawidzonej Rosji która wprowadziła i utrzymuje embargo na Polskie towary i to nie tylko warzyw owoców zbóż  ale co gorsza węgla nawozów . Więc ja się pytam czy to celowe działanie rządu czy tylko niemoc , czy jako Polak i patriota nie jestem zmuszany do pozbycia się resztek złudzeń i środki produkcji także kupować importowane współdziałając poniekąd przy demontażu resztek  Polskiej gospodarki? 

http://<adres niedozwolony na tym forum>/rosnie-import-ziemniakow-i-cebuli-z-rosji/ 

 Importerowi opłaca się kupić ziemniaki w Rosji, zapłacić transport, 11.5% cła, 5% VAT ? Cena ziemniaka w Rosji to 0.16 USD/kg  (0.62 zł) transport 1300 USD 21 000 kg to 0.06USD (0.24 zł) plus cło i VAT to  około 0.96 zl/kg, plus jakaś przyzwoita marża i jest grubo ponad 1 zl/kg. Po ile chcecie sprzedawać polskie ziemniaki, po 2 zł/kg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Agrokom Trade napisał:

 Importerowi opłaca się kupić ziemniaki w Rosji, zapłacić transport, 11.5% cła, 5% VAT ? Cena ziemniaka w Rosji to 0.16 USD/kg  (0.62 zł) transport 1300 USD 21 000 kg to 0.06USD (0.24 zł) plus cło i VAT to  około 0.96 zl/kg, plus jakaś przyzwoita marża i jest grubo ponad 1 zl/kg. Po ile chcecie sprzedawać polskie ziemniaki, po 2 zł/kg?

 W jakim celu ta prowokacja? Nie rozumiesz prostej wypowiedzi ani jej kontekstu, może na on ecie znajdziesz chętnych do rozmowy lub innej stronie dla handlarzyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karol ESK

Panowie w nawiązaniu do artykułu o imporcie z Rosji, mam pytanie kto rządzi w tym kraju nad Wisłą?  Jabłka, warzywa na wschód sprzedać nie można mamy embargo, cały nasz import na wschód jest zamknięty. Węgiel, gaz, ropa idzie pełną parą z Rosji rozumiem nie mamy swoich źródeł na tyle dużo. Ale ziemniaki i cebula, czy te ziemniaki mają badania fito ? Widzicie jak nas w konia robią za 500 +. My nic wyeksportować nie możemy a do nasz wszystko można przywieść.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kupiec
28 minut temu, Gość Karol ESK napisał:

Panowie w nawiązaniu do artykułu o imporcie z Rosji, mam pytanie kto rządzi w tym kraju nad Wisłą?  Jabłka, warzywa na wschód sprzedać nie można mamy embargo, cały nasz import na wschód jest zamknięty. Węgiel, gaz, ropa idzie pełną parą z Rosji rozumiem nie mamy swoich źródeł na tyle dużo. Ale ziemniaki i cebula, czy te ziemniaki mają badania fito ? Widzicie jak nas w konia robią za 500 +. My nic wyeksportować nie możemy a do nasz wszystko można przywieść.

 

Kolejny inteligent, rząd polski nic nie może, bo Unia dała odgórne embargo na Rosję, jak ktoś podniesie lament, żeby wychodzić z Unii to pierwszy będziesz się darl, że Kaczyński chce zrobić nas wschodem i odciąga od zachodu.

Psl z PO ci załatwił, że nie możesz wywieźć od nas ziemniaka, a nie obecny rząd. 

Wszystkich boli to 500+ widzę, jakbyście nie wiedzieli to nawet w takich Czechach socjal jest o wiele wyższy, nie wspominając o wrogu zza zachodniej granicy. W Polsce to ludzie są przyzwyczajeni do dziadostwa, za po miałbyś gorzej, a najlepszym razie to samo tylko bez 500+, więc zacznij trochę myśleć i przypomnij sobie kto sprzedawał polskie fabryki i przetwórnie.

 

 

Ceny bez zmian, ładny import z Belgii 1zł w hurcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kupiec
5 minut temu, Gość Popis napisał:

Kupiec: to nie rosja wprowadziła embargo?? Piszesz historię po swojemu.

Kolejny inteligent. Unia i USA stwierdziły, że nałożą sankcję na ruskich w sektorze bankowym i energetycznym, jak się Putin mógł odgryźć Europie? A no tak, że nałożył embargo na żywność, bo tego brał z Unii najwięcej.

W kogo uderzyło to najmocniej? Ano w Polaków, bo Rosja była głównym zbytem całej gospodarki rolnej. Prawda jest taka, że cała Unia z nimi handluje, a nas uje..., bo za dużo towaru szło z Polski, a nie Niemiec i Francji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fighter

Dokladnie tak. Cala Europa pcha bokiem towar do Rosji i sie z nas smieje ze my strasznie posluszni jestesmy i walczymy z Rosja . Jakos importu wegla gazu ropy  Unia nie zakazala wrecz buduje ropociagi Sokro Rosja wprowadzila embargo na unijne towary niech wprowadza embargo na ich surowce.. Nic to nie daje do myslenia nikomu. Gdyby rynek wschodni byl otwarty na nasz towar to wszystko wygladsloby inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grześ
W dniu 23.02.2020 o 09:49, Gość Wich napisał:

Chciałbym tylko wszystkim przypomniec ze patrząc na inne lata to cena 10 zl jest bardzo dobra cena. 

Pewnie susza byla tylko skad naroslo tyle marchewki pietruszki buraka kapusty i bądź co badz ziemniaka tez. Pomyslcie coby było jakby ne bylo tej suszy . 

10 zl trza brać i szanowac.

Narosło chyba na naczepach tirów? Ziemniaka z importu całe Bronisze zawalone i innymi warzywami też. Jesteś jaki jesteś i taki pozostaniesz ? Polska ma największą bazę transportową w całej Europie. Co 3 tir wraca z warzywami importowanymi sytuacja jest jaka jest, ale Państwo Polskie z tym nic nie zrobi bo im to jest na rękę, lud który tanio kupuje nie narzeka i daje się łatwo rządzić. Ceny w marketach są wysokie ale tylko dla nas producentów reszta tego nie zauważa bo już dawno zapomnieli jak wygląda krowa a jak byk.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...