Skocz do zawartości

Rynek Ziemniaka - Opinie


Gość julia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rolnik

Najgorsze jest to że rolnik jeżeli sprzeda może po 30 groszy za kg a idziesz do sklepu i ten sam ziemniak kosztuje 1 zł za kg pytam się za co?

Kto na tym zarabia rolnik? Niestety nie pośrednik a najwięcej sieci handlowe. I nie ważne w takiej biedronce czy innej sieci cena zawsze jest minimum 1 zl/kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko te ziemnaiki za 2zł/kg to przynajmniej odpadu nim zbytnio nie ma, co z tego, że są w sklepach po 1zł skoro połowa ziemniaków idzie przy obieraniu do kosza, bo rdza albo inne ustrojstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I prawda jest taka, że klient detaliczny ma gdzieś czy zapłaci za ziemniaka 1zł czy 2zł, bo sam czasem kupowałem ziemniaki płacąc 1zł, bo gdzie będę płacił 5zł za siatkę 2,5kg skoro na giełdzie po tyle kupię worek.

 

Co z tego, ziemniak za 1zł połowa w koszu, bo się nie nadawał, za 2zł/kg pakowany i odbierany brak odpadu.

Ludzie w mieście którzy nie mają gdzie trzymać worka na gieldz nie kupią, a jak mają do wyboru tanio, ale chłam to wezmą droższe, a i tak w końcowym rozrachunku wyjdzie na to samo.

A, że rolnik ma mało, to nie moja wina, nieraz na giełdzie 5zł worek, przecież ten kupiec choćby i detaliczny zapłaciłby i 8zł za worek, tylko niech to będzie towar, a nie śmieć.

Klient później w sklepie w detalu też zapłaci za dobrą jakość więcej i różnica 3 czy 4zł na 15kg to naprawdę nie jest nie wiadomo ile.

Towar, towar i jeszcze raz towar, zwłaszcza, że ziemniak drobny, rdzawy, zielony itd wrzucony w środek worka to standard.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość najmadrzejszy

I czy cena jest 5zł worek czy 7zł worek to i tak kto ma kupić to kupi, mniej ma producent, bo się puszcza z ceny, a cena w detalu i tak się nie zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniek_bala

I prawda jest taka, że klient detaliczny ma gdzieś czy zapłaci za ziemniaka 1zł czy 2zł, bo sam czasem kupowałem ziemniaki płacąc 1zł, bo gdzie będę płacił 5zł za siatkę 2,5kg skoro na giełdzie po tyle kupię worek. Co z tego, ziemniak za 1zł połowa w koszu, bo się nie nadawał, za 2zł/kg pakowany i odbierany brak odpadu. Ludzie w mieście którzy nie mają gdzie trzymać worka na gieldz nie kupią, a jak mają do wyboru tanio, ale chłam to wezmą droższe, a i tak w końcowym rozrachunku wyjdzie na to samo. A, że rolnik ma mało, to nie moja wina, nieraz na giełdzie 5zł worek, przecież ten kupiec choćby i detaliczny zapłaciłby i 8zł za worek, tylko niech to będzie towar, a nie śmieć. Klient później w sklepie w detalu też zapłaci za dobrą jakość więcej i różnica 3 czy 4zł na 15kg to naprawdę nie jest nie wiadomo ile. Towar, towar i jeszcze raz towar, zwłaszcza, że ziemniak drobny, rdzawy, zielony itd wrzucony w środek worka to standard.

dlatego bo nie płacicie ceny chcecie jak najtaniej dla was jakość nie ma znaczenia (dla większości z was) dlatego po prostu sprzedaje się wam paszowego za te 4 a samemu jak się wozi po stołówkach to idzie towar 1 klasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markety robią w ch.. wszystkich.

Od rolnika po konsumenta, ktoś kto wstawia tam towar półśmieć zarabia na tym niezłą kasę, a ludzie z miasta, którzy nie mają pojęcia w większości o warzywach i owocach później masowo kupują to dziadostwo.

Na giełdzie takie warzywa czy owoce jakie niekiedy sprzedawane są w marketach byłyby w ogóle nie do sprzedania.

Tu leży problem, ale póki markety nie zaczną płacić podatków to nigdy się nic nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

No to chyba nie wiesz do końca jakie wymogi ma market co do jakości warzyw. Jakoś wiem jak towar wygląda przed dostarczeniem do centrum dystrybucji a co oni potem z nim robią i jak jest eksponowany na magazynie potem na markecie to już osobna historia, poczekaj w markecie aż przyniosą świeża dostawę nie patrz na te poprzebierane przez babcie warzywa chłopie. A kontrolę przy dostawach potrafią całą paletę rozłożyć i wybrać że spodu wyrywkowo worek do weryfikacji jakościowej i zależy jaka sieć, nawet ilość sztuk liczą o kalibrze , przekrawaniu, procentowym udziale tego i tamtego itd. to nie giełda że wrypiesz w worek rurę i wsypiesz zielonych sadzeniaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ROLnik

Romania kolego kupuje, mało bo mało, ale kupuje. kupiuja od nas od francuzow i niemcow. ale to jest kropla w morzu potrzeb. Blisko mnie ładuje chlopak (koło Lublina) kupuje luzem, sam sortuje, placi cały chu* ale z tego co rynek pokazuje, lepszej ceny nie bedzie a nawet mysle ze na wiosne bedzie 15kg juz w workach. Kamil (chłopak ktory wysyla) tez duzo nie ładuje, ale te 2-3 auta w tygodniu wezmie, sam mu troche sprzedaje. i z tego co znim rozmawialem to ciezko ma i on jako handlarz i my jako rolnicy. przy takim zejsciu i cenie to nikt wiele nie zarobi, a kazdy chce żyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rumki juz sie napasli w tym roku polskim zgnilkiem i nie wykalibrowanym nie zaczeli brac a juz skonczyli. Lepiej brac z niemiec i francji pewny towar w tej samej cenie. A i u nas jest import ladny na rynkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioter2691

A czy ktos z Was dokladnie zastanawial sie dlaczego te kartofle tak gniją?? Bo każdy pisze ze gniją ale nikt konkretnie nie pisze dlaczego, u mnie tez Belmonda z leksza gnije, ale co dziwne tylko polowa plonu z pola taka jest, z jednej strony ok a z drugiej strony tragedia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos z Was dokladnie zastanawial sie dlaczego te kartofle tak gniją?? Bo każdy pisze ze gniją ale nikt konkretnie nie pisze dlaczego, u mnie tez Belmonda z leksza gnije, ale co dziwne tylko polowa plonu z pola taka jest, z jednej strony ok a z drugiej strony tragedia...

A nie zauważyliście że gniją te które były na wierzchu bo deszcz rozmył redliny a poczatkiem październik był przymrozek taki nawet spory bo u nas bylo -3 to przy gruncie troche więcej znając życie, i moim zdaniem u mnie po wykopaniu te zgniły które uszkodził mrozek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik

A nie zauważyliście że gniją te które były na wierzchu bo deszcz rozmył redliny a poczatkiem październik był przymrozek taki nawet spory bo u nas bylo -3 to przy gruncie troche więcej znając życie, i moim zdaniem u mnie po wykopaniu te zgniły które uszkodził mrozek

 

 

 

Wcale nie.Te kopane początkiem września też płyną po całości :( I mówienie, że "za dużo nawozu" też nie usprawiedliwia gnicia, bo znam gospodarzy, którzy na gnoju hodują i też zgnitki wyrzucają. Ciężko powiedzieć czemu odmiany ładnie i zdrowo plonujące w zeszłym roku w tym tak dały popalić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie.Te kopane początkiem września też płyną po całości :( I mówienie, że "za dużo nawozu" też nie usprawiedliwia gnicia, bo znam gospodarzy, którzy na gnoju hodują i też zgnitki wyrzucają. Ciężko powiedzieć czemu odmiany ładnie i zdrowo plonujące w zeszłym roku w tym tak dały popalić...

Może to jednak tylko i wyłącznie wina dużej ilości deszczu..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sławek

Cześć wszystkim, cena niska bo ziemniak z importu do marketów jedzie. Rumuni też tam się na zachodzie zaopatrują. Jestem z Wlkp. jedna pakowania sprowadza od 5-10 tirów na dobę przerabia pakuje i do marketu wysyła a nam tłumaczy że to nie ich brocha że taki rząd sobie wybraliśmy. Prezes owej firmy wyśmiał mnie ostatnio że powinienem do strajkujących pod sejm dołączyć co w o tym myślcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Cześć wszystkim, cena niska bo ziemniak z importu do marketów jedzie. Rumuni też tam się na zachodzie zaopatrują. Jestem z Wlkp. jedna pakowania sprowadza od 5-10 tirów na dobę przerabia pakuje i do marketu wysyła a nam tłumaczy że to nie ich brocha że taki rząd sobie wybraliśmy. Prezes owej firmy wyśmiał mnie ostatnio że powinienem do strajkujących pod sejm dołączyć co w o tym myślcie?

 

Widocznie coś ma za uszami i się nowych sądów boi  :lol:  :lol:  B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...