Skocz do zawartości

Rynek Ziemniaka - Opinie


Gość julia

Rekomendowane odpowiedzi

sadzcie jeszcze więcej ziemniaka po 10,20, 100 ha wtedy będzie cena, same matoły na tej wsi mieszkajom sami sobie biede produkują , chcecie żeby była cena na ziemniaki sadzcie połowe tego to sadzicie a jak nie macie pomysłu co zasiać na drugie połowie to zostawcie ugorem na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zatwardziały rolnik

sadzcie jeszcze więcej ziemniaka po 10,20, 100 ha wtedy będzie cena, same matoły na tej wsi mieszkajom sami sobie biede produkują , chcecie żeby była cena na ziemniaki sadzcie połowe tego to sadzicie a jak nie macie pomysłu co zasiać na drugie połowie to zostawcie ugorem na rok.

A KTO KOMU ZABRONI PRACOWAĆ? każdy chce mieć pieniądz,bo w tych czasach bez tego nie da się żyć i roboty nikt nikomu nie zabroni a ziemniaki same się nie zasadzą i nie zbiorą nie wspominając o ich pielęgnacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jajakobyły

ludzie sadźcie sady. jest to inwestycja  z gwarancją zwrotu. odstawcie anki,bolki, grimy do muzeum . szkoda pola na ziemniaki. wiem ze swojego przykładu.kiedyś się bawiłem w ziemniaki teraz mam 5ha sadu i nie narzekam bo jak nie eksport to przemysł zawsze się sprzeda wszystko co urosło na drzewie i to spod drzewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie sadźcie sady. jest to inwestycja z gwarancją zwrotu. odstawcie anki,bolki, grimy do muzeum . szkoda pola na ziemniaki. wiem ze swojego przykładu.kiedyś się bawiłem w ziemniaki teraz mam 5ha sadu i nie narzekam bo jak nie eksport to przemysł zawsze się sprzeda wszystko co urosło na drzewie i to spod drzewa.

A potem jeśli nie ma ceny za owoce to też płacz że się nie opłaci, i krótko mówiąc jak nie urok to sraczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość deserter

Powinniśmy podziękować Sieradzu za ceny kiedyś widziałem producenta ziemniaków z Sieradza to nos miał tak zarośnięty ze widać gołym okiem ze nie miał równo pod sufitem. U mnie znajomi sprzedawaj po 60 groszy a te borsuki po 20-30gr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma exportu na ziemniaka i raczej nie będzie,po pierwsze ziemniaki są słabe jakościowo po drugie ceny podjęcie chyba z kapelusza,ziemniaki za zgniłe, zielone lub po prostu brzydkie wołacie kosmiczne ceny a barany które twierdza ze sprzedają Pyre po 6 lub 7złoty za worek ty chyba mówią o detalu w sklepie. Lubie kiedy zejdziecie na ziemie i zaczniecie myśleć zdrowo rozsadkowo. Chytry dwa razy traci wiec pozostaje wam się ogłaszać sprzedał pyrke i na tym się kończy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej sprzedać pół towaru po 6 zł niż wszystkie po 3 zł. Na tym tylko pośrednik zarabia nikt więcej. Ja sprzedaje po 40gr. Do firmy fritar z Tarnowa. Jak nie wierzycie to proszę zadzwonić i zapytać ale trzeba mieć umowę bo inaczej nie biorą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość producent

Nie ma exportu na ziemniaka i raczej nie będzie,po pierwsze ziemniaki są słabe jakościowo po drugie ceny podjęcie chyba z kapelusza,ziemniaki za zgniłe, zielone lub po prostu brzydkie wołacie kosmiczne ceny a barany które twierdza ze sprzedają Pyre po 6 lub 7złoty za worek ty chyba mówią o detalu w sklepie. Lubie kiedy zejdziecie na ziemie i zaczniecie myśleć zdrowo rozsadkowo. Chytry dwa razy traci wiec pozostaje wam się ogłaszać sprzedał pyrke i na tym się

DO MNIE NA TIRY DZWONILI PO 5 ZŁ.NA ZJAZDOWEJ IRGA CENA 7 ZŁ A ZEJŚCIE 200 WORECZKÓW,DZIENNIE BEZPROBLEMOWO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie u mnie z belmonda nie jest tak źle,gnij ale każda odmiana gnije w tym roku. Belmonda zwłaszcza gnij z gleby lepszej ciezszej mniej pszepuszczalnej.jest jeden problem z belmonda w tym roku trafia się pusta w środku.niestety taki rok.z czerwonego ziemniaka polecam Red Lady.bardzo dobrze się przechowuje i plon bardzo duzy a w środku nie ma niespodzianek niezależnie jak duża urośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...