Skocz do zawartości

Rynek Ziemniaka - Opinie


Gość julia

Rekomendowane odpowiedzi

A czyja to wina,że cena taka?A kto spuszcza z ceny jak tylko zobaczy,że wjechalo na giełdę klika aut z towarem?Kto panikuje i zapomina,że susza,nieurodzaj, że trzeba wykorzystać koniunkture i zapotrzebowanie?Kto pozwala kupujacemu narzucić cenę zamiast samemu ją dyktowac? Jak ja idę do sklepu coś kupić to nikt nie pyta mnie ile mogę zapłacić tylko to sprzedawca narzuca mi ile coś kosztuje.To rolnicy dali sobie wmówić, ze to nie oni mają decydować o swojej opłacalności tylko kupcy decydują ile im dadzą zarobić albo nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sławek

Każdy ma w domu kalkulator i to nie jeden. Wszyscy swoje koszty liczą, tylko nie producent. Dość !

Wiem jakie nakłady poniosłem na wyprodukowanie jednego kilograma ziemniaka. Ja to wiem, nie hurtownik, nie detalista. Niech oni swoje koszty liczą, swoje policzę sam. Poniesione koszty plus nakłady na odnowienie produkcji w przyszłym roku, plus założony zysk na utrzymanie rodziny - wychodzi cena kilograma ziemniaka X. Nikt mnie nie zmusi do jego sprzedaży poniżej ceny X, no chyba że z pistoletem przystawionym do głowy.

Ciurkotanie się skończyło. Płacz i płać, albo wyp....alaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sama prawda, cenę dyktuje rynek a Ty możesz sprzedać i odzyskać choć część kosztów (tak robią prawie wszyscy) lub trzymać cenę i nie sprzedać wcale nie odzyskując nic. Oczywiście w przypadku kiedy popyt jest większy od podaży cena naturalnie rośnie. Jedyną opcją zapewnienia ceny jest kontraktacja i to z solidnym partnerem. Niestety jest zawsze grupa rolników, która nie kontroluje rynku tylko czeka na ofertę kupca, ma towar gorszej jakości, pilnie potrzebuje gotówki, lub nie ma jak przechować towaru albo z towarem zaczyna się coś dziać, tacy obniżają cenę co rzutuje na ceny pozostałego towaru. Jeśli chodzi o towar najlepszej jakości to i tak oceniam, że co najmniej 80% jest importowane. Cenę na lorda, denara, tajfuna itp. zrobi ewentualnie eksport na Rumunię inaczej zostanie w okolicach 40 - 50 groszy co uważam, że i tak nie jest najgorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość-rolnik28

ziemniaków jest o 40% mniej, więc cena musi być, nie tylko w Polsce jest susza

 

a cena 40-50 gr/kg nie jest zła pod warunkiem, że co roku by taka była, teraz trzeba nadrobić poprzedni słaby rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mieszaniec

a lulke to ty będziesz zostawiał żeby za rok więcej zasadzić bo jak mówicie jest cena a teraz jak w temacie jaka cena łódz kalisz katowice kraków wrocław warszawa doje@ana żółty 8-10 irga od 10 do 14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gosc jaroslaw

Nie ogarniam skoro mówicie ze ziemniak bedzie po 15. To czemu teraz skoro gdzie sie nie zadzwoni to nieda sie kopać bo susza albo żniwa albo po żniwach trzeba orac i nikt niema czasu bo jeszcze to goraco to czemu przy takich pracach i niedostępności przygotowania ziemniaka cena na giełdach dalej jest 7-10 zl? Ja sam kupuje po 6 zl nawet 5,5 to co będzie jak wszyscy będą kopać i będą wykopki. Mówicie ze ziemniaków jest mniej o 30 procent to akurat jest to co ogónie w tamtym roku poszli na pasze i nawóz. Nasadzen z roku na rok przybywa jak rumun jakos szalowo nie zacznie brać to 5-7 zl przez caly sezon bedzie dobra cena dla wszystkich bez pokrzywdzonych. Nasz ziemniak w 80 procentach na markety i tak nie przejdzie. Poza tym mówią ze w Francji będą rekordowe zbiory takze Tesco Leclerc Auchan juz zaopatrzone. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.s w dodatku według was Rumun juz bierze a cena odkąd zaczął brać tez sie nie zmienila, a znając Rumunów to ci którzy juz się na Polsce dorobii maja gdzies jechac do polski tirem i sie prosić bo na telefon u belga maja cenę ta sama i towar klasa a z domu się ruszyć nie trzeba. Pozdro dla kumatych. Nie podpalać sie tylko dążyć jakościowo doholendrow belgow francuzów bo nie dlugo to i ruskie embargo spuszcza tylko ze wtedy to oni zaczną nam warzywo wysyłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co będzie to czas pokaże. Jak zawsze i jak z wszystkim.To wszystko to wróżenie z fusów. Kupcy piszą na swoją modłę by wywołać nerwowe ruchy i zbić cenę. Próbują zaklinac rzeczywistość. Nie ma się co dziwić. Pożyjemy zobaczymy kto miał rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość filozof

A co Ty się tak przejumjesz gdzie u rolników Ci Rumuni. Jak Cię temat nie dotyczy bo nie jesteś producentem to po co zabierasz głos.Skąd ta troska i wypominanie. To ich sprawa a nie Twoja co zrobią ze swoim towarem i komu sprzedadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wolny  strzelec

A co Ty się tak przejumjesz gdzie u rolników Ci Rumuni. Jak Cię temat nie dotyczy bo nie jesteś producentem to po co zabierasz głos.Skąd ta troska i wypominanie.ylko To ich sprawa a nie Twoja co zrobią ze swoim towarem i komu sprzedadzą.

nie przejmuje sie . rumun potrzebuje towar od 5 w gore . a wy macie sadzeniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ma sadzeniaka to ma. Są tacy co mają odpowiedni kaliber. Jeszcze raz podkreslę jak nie produkujesz i nie sprzedajesz to się nie martw co zrobią i co mają inni. Coś mi się nie chce wierzyć ,że tak z miłości braterskiej się przejmujesz o tych co mają drobniejsze ziemniaki. Cel jak zwykle jeden: wprowadzić panikę , zamęt , a nuż się uda kupić taniej przez taką gadkę... Norma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam te wypowiedzi i zaraz idzie wyłowic sfrustrowanych handlarzyków i trzezwo myslacych producentów Jak ktos napisał ze handlarz to ... i ... patrzy liczy tylko ile z wora ma inaczej nie ruszy nawet gówna  Pozdrawiam uczciwych kupców  mam do nich szacunek i z takimi tylko współpracuje A co do ceny to czas pokaże co bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...