Skocz do zawartości

Rynek Ziemniaka - Opinie


Gość julia

Rekomendowane odpowiedzi

ZA ZIEMNIAKI MINIMUM 100ZŁ 100KILO NIE MNIEJ

PÓŹNYCH NIEMA WCALE WCZESNYCH NIEWIELE A WĘGRY I BUŁGARIA WYSUSZONE

Kolego daj namiar to załadujemy tira dzienie po 0,80 gr a Ty sobie sprzedasz po 1 zł i ja i Ty bedziemy zadowoleni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to późnych nie ma późniejsze ładniejsze od tych wczesnych przynajmniej na Pomorzu... a wykopki dopiero się zaczną wiec nie podniecajmy się ... ci co piszą o takich cenach to są właśnie te osoby które sprzedają po 5 xl a na forach kozacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Na Wrocławiu dzisiaj 10 zl za wora, nareszcie cena adekwatna do tego co w polu jest. mam nadzieję, że piątkowicze przejża wreszcie na oczy i zobaczą, że robi się po to, żeby coś z tego było a nie dla zasady!!. Ziemniaka na siereadzu bez deszczowni nie ma i nie będzie bo susza zrobiła co swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakiej złotówce ty mówisz upały się kończą juz po 5 zł ziemniaka ładować można wszyscy czekali czekali bo będzie cena a może się okazać że ani ceny ani rumów nie będzie bo każdy potrafi liczyć nie kupują jak mają po 5zl a będą kupować jak będą po 15 ? Doliczyć transport doliczyć koszta ich zarobek itd to po ile ten ziemniak musiałby być żeby tobie 15 zapłacić ludzie kochani ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego wam kupcy zależy żeby cena była niska.My ponosimy ogromne koszty począwszy od zakupu sadzeniaka do zbiorów,też chcemy aby nasza ciężka praca była wynagrodzona.Więc apel szanujmy się wzajemnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gosc krk

Tak jak wspomnialem wczesniej... handlarz to szm...a nie wie co to szacunek , wiec Drodzy rolnicy trzymamy cene a wiosna pasuje wyjechac nowym traktorkiem niech nam zazdroszcza bo przeciez tak dobrze mamy ten Krus i doplaty nie wspomne o modernizacji unia daje................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację Szczepan, kazdy widzi ile kasujemy i ile żądamy a nikt nie widzi ile pracy, sadzeniaków, prądu, czasu itd. w to wszystko wkładamy ... taki mamy klimat ...

 

 

jak czytam takie wypowiedzi to mnie krew zalewa, jak jesteś taki cwaniak to zasadż i sprzedaj nawet po 3zł worek. Wtedy zobaczysz jak kolorowo się wszystko robi i ile to kosztuje, każdy ma koszty tylko nie rolnik, jemu z nieba leci, wg Ciebie może się nadzwigać worów charytatywnie bo przecież on i tak ma. U mnie deszczowany ziemniak z ha wyjdzie około 30ton, ale już u sasiada deszczowany na moje oko wyda tylko 15 ton. a wszystko kosztuje, sam rachunek za prąd to 5 tys. ziemniak cena minimum na dziś, jak i w ogole, to powinno być 8-9zł. a Kolega jak ma taki gest to niech posmakuje tego miodu i sprzedaje nawet i po 3zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cierpliwy

jak czytam takie wypowiedzi to mnie krew zalewa, jak jesteś taki cwaniak to zasadż i sprzedaj nawet po 3zł worek. Wtedy zobaczysz jak kolorowo się wszystko robi i ile to kosztuje, każdy ma koszty tylko nie rolnik, jemu z nieba leci, wg Ciebie może się nadzwigać worów charytatywnie bo przecież on i tak ma. U mnie deszczowany ziemniak z ha wyjdzie około 30ton, ale już u sasiada deszczowany na moje oko wyda tylko 15 ton. a wszystko kosztuje, sam rachunek za prąd to 5 tys. ziemniak cena minimum na dziś, jak i w ogole, to powinno być 8-9zł. a Kolega jak ma taki gest to niech posmakuje tego miodu i sprzedaje nawet i po 3zł.

co do Rumunów to na pewno będą brać ,u nich jeszcze większa susza

a ziemniak to 10 będzie jak nic,teraz to jest martwy sezon jak co roku,więc się nie denerwujmy i poczekajmy 

jeszcze do września to się okarze,cena się stabilizuje dopiero na jesień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Kupiec kolego to na giełdzie nie sprzedaje.Tacy co kupują od rolnika i jadą na giełdę i udają producentów to zwykłe "drugie łapy ".Czyhają na tych co nie mają transportu, czasu itd. Łapią na wsi taniej i lecą na giełdę między rolników. I jeszcze by chcieli zarobić więcej niż ten co wyprodukował, nachodzil się nad tym.Przegrywają "wybawicieli".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...