Skocz do zawartości

Rynek Ziemniaka - Opinie


Gość julia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Trufel

Właścicielem KH Rybitwy nie jest miasto Kraków tylko prywatna spółka Efekt. Z tych 73 zł do kasy miasta idzie jakieś 8-10 zł tylko. Mimo wszystko to jest straszne ździerstwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Gosc. napisał:

 Gościu zwanym Tomek nie napinaj tak klaty bo ci serduszko pęknie. Teraz jest cena ale jak ziemniak był po 3 zł. to ile zostaje z kursu.Dopuszczalna ładowność dostawczaka ok.1200 kg to jest ok. 80 workow x 3zł =240zł minus 73 wjazd ,minus 100zł paliwo i za nakład kosztow i robocizna pozostało 67 zł. ... jak ty każdy potrafi.

80 worków na dostawczaku, hahahaha, pokaż mi jednego, który tak wozi. 

Znowu kopanie się z koniem, bo rumun, bo handlarze, bo wszytsko źle. 

Mało tu normalnych ludzi, Polska bez exportu byłaby po prostu zalana owocami i warzywami, tego za darmo nie można byłoby rozdać, bo tyle tego wszystkiego produkujemy. Jak nasze idzie na export to też sprzedaje się w innych krajach i pieprzy cenę miejscowym producentom, czy wy w ogóle bierzecie to pod uwagę? Wy byście tylko chcieli drogo sprzedać, wysłać gdzie się da, ale do nas coś ściągnąć to już nie można. Zejdzcie na ziemię, bo nie znacie podstawowych zasad i praw handlu. Umiecie tylko drzeć mordy, a tak naprawdę to o niczym nie macie pojęcia. Wasze pojęcie na temat handlu to jaka cena Kraków, jaka Bronisze i po ile dają na Sieradzu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najśmieszniejsze są Ci pseudo handlarzyki co nie mogą przeżyć ze ziemniak drogi, nie mogą się dokupić albo nie maja tyle gotówki i wylewają żale. Hurtownie sklepy itd zapłacą stawkę rynkowa i nie stękają jak stare babcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość

Podkarpackie 10 % areału wymokniecie całkowite, 10 % mocno uszkodzone, reszta wygląda w miarę aczkolwiek Po zastoisach wody strasznie ścisnęło i teraz przysycha, plony będą bynajmniej u mnie coś słabsze niż rok temu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość POZDRAWIAM
17 godzin temu, Gość Yhym napisał:

80 worków na dostawczaku, hahahaha, pokaż mi jednego, który tak wozi. 

Znowu kopanie się z koniem, bo rumun, bo handlarze, bo wszytsko źle. 

Mało tu normalnych ludzi, Polska bez exportu byłaby po prostu zalana owocami i warzywami, tego za darmo nie można byłoby rozdać, bo tyle tego wszystkiego produkujemy. Jak nasze idzie na export to też sprzedaje się w innych krajach i pieprzy cenę miejscowym producentom, czy wy w ogóle bierzecie to pod uwagę? Wy byście tylko chcieli drogo sprzedać, wysłać gdzie się da, ale do nas coś ściągnąć to już nie można. Zejdzcie na ziemię, bo nie znacie podstawowych zasad i praw handlu. Umiecie tylko drzeć mordy, a tak naprawdę to o niczym nie macie pojęcia. Wasze pojęcie na temat handlu to jaka cena Kraków, jaka Bronisze i po ile dają na Sieradzu. 

Gdybyś płacił jakikolwiek podatek ze swojego oszustwa inaczej byś kwiczal. Każdy tu na forum  popiera zdrowe zasady handlu, a nie na zasadzie Ja to Ja przekonywać do swoich racji. Zarabiasz na rolnikach to ich szanuj , bo przecież wiesz, że zęby nie odorastają w tym wieku, a na nerwusa możesz trafić szybciej niz myślisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kupiec
1 godzinę temu, Gość POZDRAWIAM napisał:

Gdybyś płacił jakikolwiek podatek ze swojego oszustwa inaczej byś kwiczal. Każdy tu na forum  popiera zdrowe zasady handlu, a nie na zasadzie Ja to Ja przekonywać do swoich racji. Zarabiasz na rolnikach to ich szanuj , bo przecież wiesz, że zęby nie odorastają w tym wieku, a na nerwusa możesz trafić szybciej niz myślisz.

A ty zarabiasz, bo kupiec od ciebie kupuje, to szanuj kupca, bo bez niego byś zginął. Nie szanujecie ani hurtownika ani detalisty, każdy dla was za dużo zarabia, a bez nich byście nie istnieli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kartoflarz
Godzinę temu, Gość Kupiec napisał:

A ty zarabiasz, bo kupiec od ciebie kupuje, to szanuj kupca, bo bez niego byś zginął. Nie szanujecie ani hurtownika ani detalisty, każdy dla was za dużo zarabia, a bez nich byście nie istnieli. 

Z moich wieloletnich spostrzeżeń, najgorszy sort to handlujący na targach, oni nie znają umiaru i nie maja za grosz godności. Ich choć bym chciał nie da się szanować, bo traktują producentów jak dojne krowy. Dobrze ze rzadko jestem na gieldzie?

Dzis bronisze 35 większe transakcje 31-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
2 godziny temu, Gość Kupiec napisał:

A ty zarabiasz, bo kupiec od ciebie kupuje, to szanuj kupca, bo bez niego byś zginął. Nie szanujecie ani hurtownika ani detalisty, każdy dla was za dużo zarabia, a bez nich byście nie istnieli. 

Tylko kto poszanuje rolnika?? bo kupiec raczej nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego żeby były podobne plony to będzie bardzo dobrze ziemniak już w mojej okolicy jest żółty.

Możliwe,że miejscami macie ładnego ziemniaka ale większość polski ziemniak na ta porę jest słaby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Gościa Chłop.Już kilku użytkowników tego portalu zwróciło Ci uwagę że wypisujesz głupoty a Ty dalej swoje. Przejdz na inny portal i opowiadaj bajki, może znajdziesz zainteresowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grozer

Okolice Sieradza tragedia późny ziemniak stonka zjada ciężko w Tym roku z nią i momentalnie  wraca na słabych ziemi wszystkie łęty leżą i zaraza łapie nie zanosi się na 40 ton z ha chyba że ktoś podlewa i bacznie co tydzień walczy z grzybem jak podlewa z głębinówki ale ogolnie na polach nie wygląda to dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kupiec xxx

Przy drogich cenach zarobią wszyscy mądrzy ludzie A nie ten margines co by chciał za 5 zł kupić i za 6 sprzedać żal super ściska bo nie stać ich na towar hahaha 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Duży plantator

Takiej suszy to nie pamiętają pradziady najlepsze jest to ze wczesny niedeszczowany maksymalnie 24 tony z ha i to z odmian holenderskich bo już lordy kielkowane zdecydowanie mniej ponadto późny ziemniak gdzie sa zdecydowanie największe nasadzenia to naprawdę katastrofa wiec przy tej suszy nawet 2 zl na zimę w pakowalniach to żaden szał jak ja ukopie trochę więcej niż zasadzilem!!! No i to dotyczy nie tylko mnie a wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...