Skocz do zawartości

Rynek Ziemniaka - Opinie


Gość julia

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, Gość Ino kasa się liczy napisał:

Dużo tych tirów tam jest ja cie nie mogę, i to wszytko z ziemniakiem z Francji? Jeśli to prawda teraz rozumiem dlaczego mamy takie niskie ceny na ziemniaki. Godzą w interes narodowy rolników.

To było w zeszłym roku jak płaciły a teraz jak tanie to pewnie też wożą żeby gdzieś wypchnąć nie utylizowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.10.2020 o 21:38, Gość alek napisał:

Cześć rolnicy, mam do was pytanie ostatnio znana firma zamieszcza promocyjne filmy mam do was pytanie czy to nie wykorzystywanie wizerunku rodzinnych Polskich gospodarstw rolnych i gospodarzy do promocji francuskiego ziemniaka? Agrounia nagrywała film o imporcie ziemniaków z Francji teraz okazuje się, że rolnicy zachwalają firmę jak to w końcu jest?

https://www.facebook.com/watch/?v=2714133662136382

https://www.facebook.com/watch/?v=1005919579882140

https://www.facebook.com/watch/?v=2739207289687964

 

 

Import ziemniaków z Francji, co o tym sądzicie?

https://www.facebook.com/watch/?v=508285146523219

 

Agrounia dała radę, a firma jak firma podejrzewam obcy kapitał za nimi stoi, niech wezmą rolników z Francji i tam nagrywają, znaleźli statystów do budowania pozytywnego przekazu teraz tylko sprowadzać kratofle na to Sieradzkie kartoflisko. Zepsuła się ta nasza Polska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2020 o 15:58, Konstantynopolitanczyk napisał:

To było w zeszłym roku jak płaciły a teraz jak tanie to pewnie też wożą żeby gdzieś wypchnąć nie utylizowac

Ceny kontraktowe EEX w listopadzie  5,0 euro za 100 kg, a na kwiecień 2021 roku 6,50 euro za 100 kg, czyli niewiele więcej. Rok temu cena wynosiła 15,50 euro za 100 kg - około trzykrotnie więcej.

Tak się kształtują ceny ziemniaka w całej Europie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Debit card
5 godzin temu, Agrokom Trade napisał:

Ceny kontraktowe EEX w listopadzie  5,0 euro za 100 kg, a na kwiecień 2021 roku 6,50 euro za 100 kg, czyli niewiele więcej. Rok temu cena wynosiła 15,50 euro za 100 kg - około trzykrotnie więcej.

Tak się kształtują ceny ziemniaka w całej Europie.

? 0.05eur chcą twoje ceny to z choinki się urwały trochę za wcześnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Debit card napisał:

? 0.05eur chcą twoje ceny to z choinki się urwały trochę za wcześnie

Zbiory ziemniaków w pięciu głównych krajach produkujących w Europie Zachodniej (Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Belgia, Holandia) szacuje się na 27,9 miliona ton w tym sezonie, jeśli wszystkie ziemniaki uda się zebrać w trudnych warunkach pogodowych. To o 4,5 procent, czyli około 1 mln ton więcej niż w poprzednim sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego dochodzi Covid-19, coraz więcej rządów ogłasza lockdown (Anglia, Austria, Belgia, Francja, Czechy itd.) co oznacza zamknięte restauracje, stołówki i inne lokale zbiorowego żywienia. Ludzie kupują ryż, makaron i temu podobne produkty, ponieważ zajmują one mniej miejsca i lepiej się przechowują niż ziemniaki. Zapowiada się bardzo zły rok nie tylko dla producentów ziemniaków ale i warzyw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2020 o 22:58, Agrokom Trade napisał:

Do tego dochodzi Covid-19, coraz więcej rządów ogłasza lockdown (Anglia, Austria, Belgia, Francja, Czechy itd.) co oznacza zamknięte restauracje, stołówki i inne lokale zbiorowego żywienia. Ludzie kupują ryż, makaron i temu podobne produkty, ponieważ zajmują one mniej miejsca i lepiej się przechowują niż ziemniaki. Zapowiada się bardzo zły rok nie tylko dla producentów ziemniaków ale i warzyw.

Przestań siać panikę, ceny niskie są ale kto ma kupić pyrkę do obiadu ten kupi, Niemcy oferują po 0,05eur cenata to wychodzi po jakieś 235zł za tonę więc nie wiem skad u Ciebie te ceny jesteś pewnie jakiś agrobiznesmenem i importerem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Karol napisał:

Przestań siać panikę, ceny niskie są ale kto ma kupić pyrkę do obiadu ten kupi, Niemcy oferują po 0,05eur cenata to wychodzi po jakieś 235zł za tonę więc nie wiem skad u Ciebie te ceny jesteś pewnie jakiś agrobiznesmenem i importerem

Oczywiście, bo w przeciwieństwie do Ciebie mam to w opisie, więc żadna tajemnica  i powiem więcej, jestem zły na te niskie ceny ziemniaka bo ciężko dobrze zarobić. Służę przykładem, 10% marży przy cenie 1 zł/kg  daje większy zysk niż 30% przy obecnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Agrokom Trade napisał:

Oczywiście, bo w przeciwieństwie do Ciebie mam to w opisie, więc żadna tajemnica  i powiem więcej, jestem zły na te niskie ceny ziemniaka bo ciężko dobrze zarobić. Służę przykładem, 10% marży przy cenie 1 zł/kg  daje większy zysk niż 30% przy obecnej cenie.

Hey ja tez zajmuje sie dokladnie tym co Ty tylko pewnie ja na mniejsza skale. Tak dokladnie tez wole drogi towar ale Polski rolnik mysli ze niskie ceny to nasza wina a pozniej jak można sprzedać jak w zeszlym roku to juz cena kosmos i wleciala Litwa Estonia itp i niektorzy wyrzucali. A w tym roku z chcecia by mi sprzedali ale najlepiej zebym cos dorzucil bo sie znamy tylko w tamtym roku jakos koleżeństwo zostalo ominiete.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
Gość Enolofos

Czemu takie głupoty wypisujecie? Kto uwierzy w wasze bzdury o marży, skoro zakupiony dzisiaj za 20 groszy ,na jednej hurtowni podawany 40 i na drugiej 60 groszy, to jakie to jest 10 czy nawet 30%. Oczywiście najlepiej chcieli by bez faktury aby fiskusa nie drażnić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Gość Enolofos napisał:

Czemu takie głupoty wypisujecie? Kto uwierzy w wasze bzdury o marży, skoro zakupiony dzisiaj za 20 groszy ,na jednej hurtowni podawany 40 i na drugiej 60 groszy, to jakie to jest 10 czy nawet 30%. Oczywiście najlepiej chcieli by bez faktury aby fiskusa nie drażnić. 

Może Ty potrafisz lewitować, ziemniaki i inne warzywa jednak nie potrafią a transport kosztuje. Przy cenie 1 zł transport do hurtowni to jakieś 30 % do ceny zakupu ale przy obecnej to około 80%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Enolofos
20 minut temu, Agrokom Trade napisał:

Może Ty potrafisz lewitować, ziemniaki i inne warzywa jednak nie potrafią a transport kosztuje. Przy cenie 1 zł transport do hurtowni to jakieś 30 % do ceny zakupu ale przy obecnej to około 80%.

Wykręty pozostaw kontroli skarbowej zapewne to zadziała. Tak się składa ze osobiście towar dostarczam do hurtowni wiec taką  naukę matematyki pozostaw swoim dzieciom, kiedyś Ci się odwdzięczą. 

bez odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Enolofos napisał:

Wykręty pozostaw kontroli skarbowej zapewne to zadziała. Tak się składa ze osobiście towar dostarczam do hurtowni wiec taką  naukę matematyki pozostaw swoim dzieciom, kiedyś Ci się odwdzięczą. 

bez odbioru.

Czyli sam się przyznajesz dowozisz do hurtowni swoim transportem w cenie 0,20.

Brawo TYY :) Gratulacje tu jest dopiero ekonomiczna matematyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam. Jaka jest bariera eksportowa naszego ziemniaka na Ukrainę ? Na portalu East Fruit piszą , że na Ukrainie rośnie popyt na ziemniaki i obecnie cena w przeliczeniu na złotówki kreuje sie od 0,74 gr do 1 zł . 

Link do artykułu . 

https://east-fruit.com/novosti/v-ukraine-rastet-tsena-na-kartofel/#0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma bariery, robisz bakteriozę, śluzaka i chyba mątwika, dostajesz świadectwo fitosanitarne i odjazd. Za czerwonym dzwonią ukraińcy co kilka dni ale pierwsze co pytają to czy zrobisz fito.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki że jak znajdą bakterię to twoja produkcja idzie do utylizacji, na twój koszt, w przyszłym roku masz szlaban na uprawę a następne lata tylko z kwalifikatów i do tego obowiązkowe badania co roku. Natomiast jeżeli chodzi o koszty w złotówkach to jakieś grosze, kiedyś było 250 za próbę teraz nie wiem ale pewnie nie przekroczy 500 od samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Agrokom Trade napisał:

I tu jest pies pogrzebany, żeby wysłać zimniaka na Ukrainę muszę go kupować u Litwinów bo tam każdy ma zrobione badania i fito otrzymuje z automatu :(

A to na Litwie nie ma bakteriozy , że tak wszyscy robią badania ? Może obostrzenia są łagodniejsze ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale z automatu nikt nie dOstaje fito sam załatwiam w Holandii i są schody bo w lipcu wyszły nowe przepisy są potrzebne dodatkowe badania clavibacter ring rot ralstonia solana  phoma angina virus aplv  virus pydv tobacco ring spot virus trsv spindle tuber viroid stad brown robot globodera rostochiensis i jeszcze chyba z 2 badania holendzrzy tez byli mocno zdziwieni jest kosmos z badaniami 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość Lukasz napisał:

Przepraszam ale z automatu nikt nie dOstaje fito sam załatwiam w Holandii i są schody bo w lipcu wyszły nowe przepisy są potrzebne dodatkowe badania clavibacter ring rot ralstonia solana  phoma angina virus aplv  virus pydv tobacco ring spot virus trsv spindle tuber viroid stad brown robot globodera rostochiensis i jeszcze chyba z 2 badania holendzrzy tez byli mocno zdziwieni jest kosmos z badaniami 

 

Oto całe forum, piszę że na Litwie fito dostaję od ręki a tu gość opisuje jak jest w Holandii. Może Ty tam trawkę ładujesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie chcą robić bo niemal pewne jest że coś znajdą. A aby wynik był dobry trzeba mieć dojście. Ja osobiście nigdy nie próbowałem ale znajomy mający spore gospodarstwo chciał zrobić i spotkał się z propozycją z gatunku tych nielegalnych więc zrezygnowal. Gdy kilka lat temu po ziemniaki przyjeżdżali jeszcze Rosjanie to też były potrzebne badania ale przede wszystkim szukali matwika więc było w miarę prosto bo na jedno świadectwo lądowała połowa wsi. Niestety teraz Fito to rzecz niemal nie osiągalna dla zwykłego rolnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...