Skocz do zawartości

Rynek Ziemniaka - Opinie


Gość julia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 100lec

Bo u chłopa obowiązują dwie zasady: jak ziemniak jest tani to ładuję wszystko bo gówniana cena to i gówniany towar, a jak jest drogo to ładuję wszystko bo jest branie to i tak wezmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie o to chodzi. Zaiwastowalem 2lata wstecz w kompletna linie do przerobu ziemniaków sortowanie czyszczenie itd i CO. Ano to że po całym tym procesie nikt nie chce dac mi za ten towar więcej niż kosztuje ziemniak wprost z kombajnu. Więc poco się starać i robić sobie koszta jak i tak kupujacy ma to w du.... i interesuje go tylko cena a nie jakość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tylko john deere
21 godzin temu, Sieradzak napisał:

To nie o to chodzi. Zaiwastowalem 2lata wstecz w kompletna linie do przerobu ziemniaków sortowanie czyszczenie itd i CO. Ano to że po całym tym procesie nikt nie chce dac mi za ten towar więcej niż kosztuje ziemniak wprost z kombajnu. Więc poco się starać i robić sobie koszta jak i tak kupujacy ma to w du.... i interesuje go tylko cena a nie jakość. 

Ale głupi byłeś ja ma 4 anny i 1 w zapasie. Dzień w dzień 3 kopia po 60ton pyryki od 2 w nocy do 11 i to jest najtańsze kopanie pradu brak sortownik na polu. A Ty wielki inwestorze tkwij w swoim biznesie i rób koszty. Wyremontować anne to grosze nawet teraz. Wszesne mam już dawno sprzedane najniższa cena 8zł worek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik na zagrodzie
1 godzinę temu, Gość Tylko john deere napisał:

Ale głupi byłeś ja ma 4 anny i 1 w zapasie. Dzień w dzień 3 kopia po 60ton pyryki od 2 w nocy do 11 i to jest najtańsze kopanie pradu brak sortownik na polu. A Ty wielki inwestorze tkwij w swoim biznesie i rób koszty. Wyremontować anne to grosze nawet teraz. Wszesne mam już dawno sprzedane najniższa cena 8zł worek.

 

Przez takich ja ty to nie ma ani ceny na produkt ani tym bardziej jakości. Idź wypij sobie jabola i nie umoralniaj  ambitnych producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się dowiedzieliśmy teraz dlaczego lepiej sprzedawać chłam niż jakościowy towar. Więc bzdurne komentarze na temat jakości polskich ziemniaków proszę zachować dla siebie bo skoro znajduje się kupiec na kal od 20 do 70mm w jednym worku to znaczy że takie jest zapotrzebowanie rynku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Towar sprzedaje teraz ten kto ma duże ilości jednolitego towaru, znajomi posadzili po kilkadziesiąt ha Colomby czy Riviery i pchają wszystko luzem na paczkarnie w cenie 0,40zł netto minus potrącenia. Ale znam też takich, którzy mają po kilka ha różnych odmian i sprzedają 0,25-0,27zł w bb czy worku.

Coś czuję, że po tym sezonie nie jednemu odechce się produkcji ziemniaka. Moim zdaniem rok  jest już stracony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża firma z Małopolski zaopatrująca markety- 8zl/15 kg, 50gr/kg w bb. Kal.35-80mm. W workach bez odbicia ,w bb 1-3%. Płatność 30dni. Stali dostawcy nie nadążają kopać. Towar ładnie zrobiony, badania na pozostałosci. Każdy dostawca się stara, firma nie wali w ch.. i wszyscy zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość producent

Okolice Wielunia sadzone automatem nać pod pas a pod krzakiem 4-5 szt i to nie grube a zaraza nie odpuszcza. 

Moim zdaniem będzie lepiej bo gorzej być nie może. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik
8 godzin temu, Gość producent napisał:

Okolice Wielunia sadzone automatem nać pod pas a pod krzakiem 4-5 szt i to nie grube a zaraza nie odpuszcza. 

Moim zdaniem będzie lepiej bo gorzej być nie może

Panowie gorzej jeszcze być może niestety. Ta cena która teraz jest to już jest naprawdę bardzo nisko. 

Niestety hurtownie do których wożę też narzekają że słaby ruch mają i wszystko po trochu się sprzedaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddawajcie za 5 zł, zobaczymy jesienią jak się rozczarujecie z plonami. Życzę dużo sił tym narwancom i żeby jak najszybciej wykopali i sprzedali swoje ziemniaki i cieszyli się zyskiem haha. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Gość Kpr napisał:

Duża firma z Małopolski zaopatrująca markety- 8zl/15 kg, 50gr/kg w bb. Kal.35-80mm. W workach bez odbicia ,w bb 1-3%. Płatność 30dni. Stali dostawcy nie nadążają kopać. Towar ładnie zrobiony, badania na pozostałosci. Każdy dostawca się stara, firma nie wali w ch.. i wszyscy zadowoleni.

Amplus? Mam parę ha colomby a nie kopę bo nie widzę sensu przy tych cenach.. jak by dali dyche to bym się skusil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GOŚĆ KPR

Właśnie Darekspire 10 to jest minimum przy rosnących kosztach produkcji począwszy od sadzeniaka a gotowym towarze,a czy ziemniak jest 3 zł czy 10zł tyle samo go idzie. Sami sobie robimy krzywdę jeszcze chwila a będą ogłoszenia sprzedam worek raszlowy ziemniaki w gratisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Marcin napisał:

Sieradzak ja wiem, że te ceny to jest nieporozumienie ale takie są realia niestety. Przy obecnych kosztach cena ziemniaka powinna być minimum 0,60zł żeby zostało z niego coś oprócz garba.

Tak, tylko że te ralia są na naszą własną prośbę. A to dlatego że sami je zaakceptowalismy. Niedługo bardzo wielu odbie się to czkawką i oby tylko na niej się skończyło.Ziemniak dno i zadowoleni że po 30-40gr sprzedają Kapusta to już nawet nie dno to podwodna jaskinia. W zasadzie nie ma produktu na którym można zarobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sieradzak napisał:

Tak, tylko że te ralia są na naszą własną prośbę. A to dlatego że sami je zaakceptowalismy. Niedługo bardzo wielu odbie się to czkawką i oby tylko na niej się skończyło.Ziemniak dno i zadowoleni że po 30-40gr sprzedają Kapusta to już nawet nie dno to podwodna jaskinia. W zasadzie nie ma produktu na którym można zarobić. 

Kapusta nie tak źle. Są firmy które za twarda kapustę w wadze do 2 kilo płacą 60groszy. Moim zdaniem się opłaci przy nasadzeniu 60/70,tys ha. Teraz się robi taki rynek że dużych warzyw już nie chca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik

Wiem że ceny niepowalaja ale nie powiedziano że cena będzie wyższa jak teraz. A nawet jeśli cena podskoczy do góry to handlarzykow ściągną towar do sąd i pozamiatane. 

Ostatnio handlarz mi mówił po co kopie tylu ludzi i opuszcza cenę a jak on całą jesień ściągał towar z Niemiec i początek sezonu towar z Rumunii to bylo ok bo kasa się zgadzała a teraz psioczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...