Skocz do zawartości

Rynek Ziemniaka - Opinie


Gość julia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 100lec

Jakiego majątku co ty bredzisz, przecież nic już nie ma poza tym co mnie to obchodzi jak u mnie będzie bieda, patriotyzmem dzieci nie nakarmisz, rachunków nie zapłacisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci którzy sprzedają na giełdach niech nie lamentuja bo zostały spełnione ich postulaty a nie handlarzy. Płakali że import psuje cenę to już nie będzie bo jest nie opłacalny. Płakali że w alejce handlarze psuja im ceny to już nie będą bo się nie opłaca. Nie znam producenta który przyjedzie na giełdę i stoi tydzień z jedynym towarem. Cena w dół i ogień a puzniej jest jak widać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zły rolnik

no niestety jak widać jest jeszcze pełno chłopoparobków..... wczoraj zamówiłem przez neta kilka tys woreczków raszlowych cena poszła 3 grosze do góry z 17 na 20 gr na woreczku czyli o jakieś dobre 15 % koszty pracownika co rok w górę na tą chwilę 15 zł/godzina to absolutne minimum ceny ŚOR podług zeszłego roku 5-10 % do góry a chłopoparobki za darmo sie sprzedają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Master
1 godzinę temu, Gość zły rolnik napisał:

no niestety jak widać jest jeszcze pełno chłopoparobków..... wczoraj zamówiłem przez neta kilka tys woreczków raszlowych cena poszła 3 grosze do góry z 17 na 20 gr na woreczku czyli o jakieś dobre 15 % koszty pracownika co rok w górę na tą chwilę 15 zł/godzina to absolutne minimum ceny ŚOR podług zeszłego roku 5-10 % do góry a chłopoparobki za darmo sie sprzedają.

Nie doliczyłeś jeszcze zwyżki za śmieci , prąd , żywność w sklepie , itd ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gość zły rolnik napisał:

no niestety jak widać jest jeszcze pełno chłopoparobków..... wczoraj zamówiłem przez neta kilka tys woreczków raszlowych cena poszła 3 grosze do góry z 17 na 20 gr na woreczku czyli o jakieś dobre 15 % koszty pracownika co rok w górę na tą chwilę 15 zł/godzina to absolutne minimum ceny ŚOR podług zeszłego roku 5-10 % do góry a chłopoparobki za darmo sie sprzedają.

Po co nam to mówisz- przecież każdy widzi jak rosną koszty produkcji i pracowników. Dudzie albo Morawieckiemu a najlepiej prezesowi napisz bo z tego co mówią w TVP wynika że Polacy to już srają pieniędzmi taki mamy dobrobyt dzięki PiS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Plantator na urlopie

A niech bedzie i po 10 gr. Skoro chłop na tyle głupi by jeden rok ceny sprawił że klapki mu na oczy spadną i obsadził srednio 2x tyle co w latach poprzednich. A u nas bywali i tacy co z 40 arów zrobili 10 ha... I jeszcze po 2000 + dopłaty dla ludzi za ha dzierżawy dawali. Nic tylko śmiać się z ich tepoty prosto w ryj :D

Ja w zeszłym roku straciłem, bo zredukowałem ziemniaka z ok 15ha do 5 jakieś 3 lata temu, Ci wyżej opisani się śmiali mi w ryj żem głupi, to w tym roku posadziłem 2, bo wiedziałem jak to się skończy... I teraz ja się będę śmiał z nich, ekonomistów jak koziej d*py... 

 

Morał bajki taki - sadzić tyle na ile się ma dobry zbyt, a robić to rok w rok. Czasem warto z ceny zejść w jednym roku, a w kolejnych 5 zyskać 20-30 gr więcej od tego samego odbiorcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc.
9 godzin temu, Gość Kpr napisał:

Po co nam to mówisz- przecież każdy widzi jak rosną koszty produkcji i pracowników. Dudzie albo Morawieckiemu a najlepiej prezesowi napisz bo z tego co mówią w TVP wynika że Polacy to już srają pieniędzmi taki mamy dobrobyt dzięki PiS.

Po wyborach dostałeś amoku i rynku rolnego nie mieszaj z polityką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Scania esi

I bardzo dobrze niech się narobią, to w przyszłym roku nie będą mieli sił na kolejne nasadzenia.

Edytowane przez IGRiT
Usunięto złośliwości ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość Scania esi napisał:

I bardzo dobrze niech się narobią, to w przyszłym roku nie będą mieli sił na kolejne nasadzenia.

Jeszcze przyszly rok bedzie w dupe bo beda chceli sie odbic po tym roku,a tez pewnie sadzeniaka nie zabraknie bo cos bedzie trzeba zrobić z ziemniakami. Pojdzie liść w pysk w przyszlym roku to sie opamiętają może ale to tylko moze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GOŚĆ X

 Ludzie opamiętajcie się w końcu, bo nakłady na produkcję ziemniaków są  wysokie a wy taką ceną uwłaczacie swoją godność i kto was będzie szanować jak wy sami siebie nie szanujecie, ani swojej ciężkiej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zły rolnik

Eksportować nie możemy ale zyskamy na tym że nas import za tamtych stron nie zawali skoro mają suszę towar będzie droższy naszym rekinom biznesu i handlu nie będzie opylac się ściągać z stamtąd towaru;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zły rolnik

No bo tak jest że firma taka jak onix płaci za ziemniaka w tej chwili więcej za luz niż Wy dostajecie za ziemniaka w woreczku ale odsortuja ci wszystko poniżej 4 cm odlicza zanieczyszczenie i ileś % odpadu pozatym najwazniejsze ziemniaczek musi być Prima sort niepoobijany pokaleczony parchaty krzywy itp. No i konkretnych odmian ktorych oczekuja markety.A niektórzy do wora lądują wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Gość Zły rolnik napisał:

No bo tak jest że firma taka jak onix płaci za ziemniaka w tej chwili więcej za luz niż Wy dostajecie za ziemniaka w woreczku ale odsortuja ci wszystko poniżej 4 cm odlicza zanieczyszczenie i ileś % odpadu pozatym najwazniejsze ziemniaczek musi być Prima sort niepoobijany pokaleczony parchaty krzywy itp. No i konkretnych odmian ktorych oczekuja markety.A niektórzy do wora lądują wszystko.

Tak tylko w tych marketach to największy syf sprzedają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mało rolny
1 godzinę temu, Gość PYRA napisał:

Tak tylko w tych marketach to największy syf sprzedają

Bo polaczki cebulaczki oszukują co do odmian. Jak jest tylko możliwość sprzedać to pakują co leci i potem dziwicie się że markety wola z Niemiec tam nie ma cyganstwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...