Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Rynek Ziemniaka - Opinie


Gość julia

Rekomendowane odpowiedzi

To co sie dzieje z cena ziemniaka jest wina rolnikow ktorzy sadza bez opamietani nie stosujac zmianowania na na tym samym polu po 20 lat .Takie ziemniaki z Sieradza kupilem na wlasne potrzeby i nie dalo sie je zjesc smierdzialy .Sami plantatorzy musza wprowadzic

ograniczenia bo konsumenci beda kupowac ziemniaki zagraniczne w marketach.A jeszcz jedno juz pseudo rolnicy dostarczaja to badziewie na slask i do malopolski po 3 zl szok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik

Ale wy wymyslacie nie wiem czy wiecie ale nadal rumunski ziemniak przychodzi do nas duze firmy nie kupuja naszego ziemniaka tylko rumunskiego. Jakie nasadzenia macie wielkie przeciez nasz kraj sie nie rozciagnal zeby bylo wiecej nasadzen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomek

Wczoraj kolega się ładował na Broniszach po 5 zł . Fakt też że on kiluje na rynku od 0,9 do 1,8 zł /kg . Ale te  2,5 za wór jak ktoś tu pisał  to chyba z maja 5 razy myty. Piszmy o cenach jakie są obecnie i nie straszmy się wzajemnie. Przyjdą żniwa to i cena troszkę w górę jak co roku. A zaraza bierze i to szybko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

To

To co sie dzieje z cena ziemniaka jest wina rolnikow ktorzy sadza bez opamietani nie stosujac zmianowania na na tym samym polu po 20 lat .Takie ziemniaki z Sieradza kupilem na wlasne potrzeby i nie dalo sie je zjesc smierdzialy .Sami plantatorzy musza wprowadzic

ograniczenia bo konsumenci beda kupowac ziemniaki zagraniczne w marketach.A jeszcz jedno juz pseudo rolnicy dostarczaja to badziewie na slask i do malopolski po 3 zl szok.

TO Z SIERADZA TAKIE TRANSPORTUJA BO TAM TYLKO CHEMIA BYLE UROSLO A JAKIE BEDA W SMAKU TO JUZ NIE WAŻNE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość malmelada

Gądki szmatki, od nas kupiec wozi na północ bo mówi że tam nie ma takich smacznych, 

Głupoty gościu gadasz, ja jestem z Podkarpacia dobrze pamiętam bo w 90 latach jeździłem na giełdę do karkowa z ziemniakiem, stała obok mnie na targowisku pani ze Sieradza z całym autem ziemniaka, ja za 1 noc obróciłem z ziemniakiem 2 razy a pani stojąca obok mnie przesiedziała 2 dni na rynku i sprzedała może 20 worków. Sama mi mówiła, że nie chcą kupować sieradzkich, bo szybko gniją a po ugotowaniu nabierają dziwnego smaku. Sama mi powiedziała, że to, co mają na sprzedaż obrabiają osobno a sami do jedzenia zostawiają sobie ziemniaki na osobnym polu, by nie jeść tyle chemii. Nie jest to żadna bajka pod publikę piszę jak jest . I nierozumień niektórych ludzi wolą iść do biedry czy Tesco kupić 5 kg chemicznego ziemniaka, zamiast iść na rynek i kupić zdrowy towar od pana ze wsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aktywiści

Ale co można zrobić ? Stary układ ma w rękach handel i się msci po wyborach...z resztą ja nie rozumiem jak można kupować np z hurtowni ziemniaki z importu dwa razy drozsze, albo kto dopłaca sieciom handlowym że kupują drozszy towar, bojkot w Kalinowej

 

Kolego nie licz na wielki #bojkot dni ziemniaka w Kalinowej przecież jest grupa ludzi, która i tak pojedzie już kupili Wazelinę z myślą żeby się wysmarować od stóp po głowę, jednak z moich obserwacji wynika, że powinniśmy tą imprezę bojkotować, już widać reakcję na Kaliszu niektóre sklepy nie wywieszają plakatów, bo wiedzą, że ludzie są zdenerwowani całą tą farsą, ale jest inna strona propaganda uderzyła dalej i promuje się w takich zakątkach gdzie nawet ziemniaka się nie uprawia, aby ludzie przyjechali i robili za statystów, przecież wysoka frekwencja Dniach ziemniaka w Kalinowej to subwencje(dotacje) z ministerstwa, dla kogo? i na czyją promocje? dla zdradzieckiej firmy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wolny

Głupoty gościu gadasz, ja jestem z Podkarpacia dobrze pamiętam bo w 90 latach jeździłem na giełdę do karkowa z ziemniakiem, stała obok mnie na targowisku pani ze Sieradza z całym autem ziemniaka, ja za 1 noc obróciłem z ziemniakiem 2 razy a pani stojąca obok mnie przesiedziała 2 dni na rynku i sprzedała może 20 worków. Sama mi mówiła, że nie chcą kupować sieradzkich, bo szybko gniją a po ugotowaniu nabierają dziwnego smaku. Sama mi powiedziała, że to, co mają na sprzedaż obrabiają osobno a sami do jedzenia zostawiają sobie ziemniaki na osobnym polu, by nie jeść tyle chemii. Nie jest to żadna bajka pod publikę piszę jak jest . I nierozumień niektórych ludzi wolą iść do biedry czy Tesco kupić 5 kg chemicznego ziemniaka, zamiast iść na rynek i kupić zdrowy towar od pana ze wsi.

powinien być nowy wątek na forum<uwzięcie się na sieradzkiego rolnika>Ludzie tu jest zagłębie i jest dużo ziemniaka i robicie bojkot po to zebyscie wy sprzedawali a sieradz nie. Lepiej pomysleć coś o tym nieszczęsnym fito...ale chamstwa wciąż w was jest:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A  czemu bojkotować właśnie zebrać grupę rolników ogarniętych wykształconych potrafiących się wysłowić a nie jakichś chłopków roztropków oderwanych granatem od pługa, zaprosić telewizję i powiedzieć jak jest naprawdę i w czyim interesie i na czyją szkodę ta firma naprawdę działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomuś

A co mają dni ziemniaka do jego ceny? To jest impreza tak jak wesele, urodziny czy chrzciny.

 

Darku chyba nigdy na weselu nie byłeś? tam ludzie się weselą :D więc daruj sobie takie porównania dla mnie odpowiednie określenie to stypa <_< przy takim poziomie cen za wczesnego ziemniaka :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bones

powinien być nowy wątek na forum<uwzięcie się na sieradzkiego rolnika>Ludzie tu jest zagłębie i jest dużo ziemniaka i robicie bojkot po to zebyscie wy sprzedawali a sieradz nie. Lepiej pomysleć coś o tym nieszczęsnym fito...ale chamstwa wciąż w was jest:(

Ale kto zawsze opuszcza pierwszy cenę Sieradz i Kalisz robią masówkę nieważne, że towar najgorszy szajs byle by jak najwięcej go było. Ogarnijcie się lepiej z nadprodukcją. I nie będzie nikt narzekał, że za darmo oddaje towar. Małopolska i podkarpackie w tym roku u nas nie ma ziemniaka były u nas najgorsze warunki plon z ha może max. 11 ton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Alojzy

Problemem nie jest nadprodukcja ale import . Chociarz gdyby  było  o połowe mniej ziemniaka sadzone to ceny beda podobne.Markety są zachodnie i tamten ziemniak ma isc a nie polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...