Skocz do zawartości

Rynek Ziemniaka - Opinie


Gość julia

Rekomendowane odpowiedzi

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Rolnik z pomorza

7 zł przy plonie 15 -20 t ( nie wierzę że więcej) to jest całkowicie nieoplacalne! Ludzie, opamiętajcie się! Rozumiem że pieniądze w tym czasie bardzo potrzebne ale szanujmy naszą pracę. Uprawiam ziemniaki a oprócz tego mam warzywniak. Ludzie kupią ziemniaki niezależnie od tego czy będą po 1 zł czy po 1,9 (po tyle sprzedaję i nikt nic nie narzeka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zatwardziały rolnik

7 zł przy plonie 15 -20 t ( nie wierzę że więcej) to jest całkowicie nieoplacalne! Ludzie, opamiętajcie się! Rozumiem że pieniądze w tym czasie bardzo potrzebne ale szanujmy naszą pracę. Uprawiam ziemniaki a oprócz tego mam warzywniak. Ludzie kupią ziemniaki niezależnie od tego czy będą po 1 zł czy po 1,9 (po tyle sprzedaję i nikt nic nie narzeka).

 popieram cię w 100%  ziemniak wczesny poniżej 15 zł w ogóle nieopłacalny! a gdzie koszt agrowłókniny nie mówiąc już nic o pracy przy niej?    pamiętajcie -- ziemniak każdego dnia do obiadu potrzebny,bez niego wręcz nie da się  żyć   :)    jak długo pociągnie się na samym ryżu?    :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Przyczyną niskich cen jest import Tesco Sieradz pseudo młody 1,79 zł kg dzisiaj innego nie ma tak jesteśmy dyskrimowani

 

TAK JAK NAPISAŁEŚ popieram Cię, ale w Polsce według wszystkich rolników winny jest pracowity rolnik z Sieradza. Wystarczy się rozejrzeć na półkach w marketach sam import i to zewsząd: egipt, maroko, rumunia. I jeszcze niech mi ktoś powie że to nie wina naszej zachodniej dobroczynnej UE to dostanie w pysk!!! Mszczą się bo zostali odcięci od koryta stara sitwa co cały handel w łapach trzyma i ceny ustala. Pamiętam jak przed wyborami brali wszystko żeby tylko zaskarbić głos rolnika a po wyborach mieli nas w d*pie 3zł/15kg i pszenice całymi wahadłami importowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK JAK NAPISAŁEŚ popieram Cię, ale w Polsce według wszystkich rolników winny jest pracowity rolnik z Sieradza. Wystarczy się rozejrzeć na półkach w marketach sam import i to zewsząd: egipt, maroko, rumunia. I jeszcze niech mi ktoś powie że to nie wina naszej zachodniej dobroczynnej UE to dostanie w pysk!!! Mszczą się bo zostali odcięci od koryta stara sitwa co cały handel w łapach trzyma i ceny ustala. Pamiętam jak przed wyborami brali wszystko żeby tylko zaskarbić głos rolnika a po wyborach mieli nas w d*pie 3zł/15kg i pszenice całymi wahadłami importowali.

Pracowity rolniku z sieradza, jezdze na gieldy i nie umiecie trzymac ceny. Na start daja 2 zl na worku nizej, a koncowke to i piatke na worku daja taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość producent

Pracowity rolniku z sieradza, jezdze na gieldy i nie umiecie trzymac ceny. Na start daja 2 zl na worku nizej, a koncowke to i piatke na worku daja taniej.

Oj dokładnie Sieradz zawsze 2-3 zł taniej i jeszcze więcej,ja rozumiem nikomu roboty się nie zazdrości ale nie zaniżajmy cen bo jesteśmy sami sobie winni.Oczywiście jak jest z czego,gdy ziemniak jest drogi to mozna zrozumieć bo wolny rynek jest, ale gdy jest po kosztach produkcji to już coś nie halo ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Macie racje, sam jestem z okolic sieradza ale na zjazdową nie jeżdżę bo nie nadążam za innymi z ceną, co godzina 2zł niżej na worku. A jak nie raz brakowało mi towaru i chciałem kupić dokładnie od tej osoby co na giełdzie tak opuszczała to w domu jak mi wyje....ł cene to uklęknołem. Opuszczanie się nie skończy, chyba że rolnik będzie miał zakaz wjazdu na rynek. Nic nie pomoże nawet 10 ciężkich lat, chłop będzie puszczał cene, bo w domu pryskanie, sadzenie kapusty albo inna robota.Jedyne wyjście to jakieś skupy tak jak jest ze zbożem, za rolnika musi ktoś inny ustalić cene bo on nie umie wycenić towaru. Także czekają nas jakieś zmiany bo inaczej nic się nie zmieni, a jeżeli nic się nie zmieni to za 10 lat podwójne przykrycia będziemy sprzedawać po 3zł/15kg. Rolnik się zadłuży nakupi foli włókniny sadzeniaka i wyprodukuje ładny towar tylko jednej rzeczy nie potrafi, SPRZEDAĆ SWÓJ TOWAR ZA ROZSĄDNE PIENIĄDZE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zero wstydu i godności żeby pchać się do koryta i kreować się na polskiego rolnika

Brak słów !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!¡!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

słodzą:

 

www.youtube.com/watch?v=uEcwKY1fVJc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...