Skocz do zawartości

Rynek Ziemniaka - Opinie


Gość julia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość beniu

Ceny już nie będzie, młody z afryki idzie a zaraz będzie w hiszpani i włoch.

I co jeszcze może z Dominikany? Ja ma 350 ton i jeszcze 1000zł za tone dostane kto się zakłada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dryblas

Błażej chłopa logiki nie ucz on sam musi dojść do decyzjii o sprzedaży czytaj że staniało jak drożeje to nigdy się nie dokupisz

kupisz kupisz tylko zaktualizuj swój cennik, a nie zawsze jesteś uwsteczniony cenowo to nikt Ci nie sprzeda jak drożeje i gówno zarobiłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na giełdzie dzisiaj oferty kupna już po 3,5zł/15kg...

 

Radziłbym nie brać na poważnie tego typu ogłoszeń:

http://www.igrit.pl/index.php?act=ogloszenie&ogloszenie=1204769949484&dzialo=5&strona=1

http://www.igrit.pl/index.php?act=ogloszenie&ogloszenie=1165769379331&dzialo=5&strona=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość PRO

Proszowice 5-6zł 15kg i już któryś tydzień z kolei w bramie już łapią, także nie widzę żadnej obniżki tylko cenę która się unormowała x tydzień z kolei.Skupy 0,40(big bag)0,50(worek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maly

Ja myślę, że to są jak najbardziej poważne ogłoszenia. Rolnik widząc takie ogłoszenie, zaczyna panikować i cena 4,5 zł za worek już przestaje być nieatrakcyjna. Uważasz, że nikt się nie nabierze na to?

 

 

A ja myślę że za takie spekulacje powinno się karać i to mocno.

Towaru nie ma już tak wcale dużo,więc cena jeszcze będzie.

Jeśli ktoś pisze ze chlopki na pomorzu otworzyli kopce to się myli ,bo ja jestem z pomorza i każdy szanujący się rolnik ma przechowalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Sebix

A ja myślę że za takie spekulacje powinno się karać i to mocno.

Towaru nie ma już tak wcale dużo,więc cena jeszcze będzie.

Jeśli ktoś pisze ze chlopki na pomorzu otworzyli kopce to się myli ,bo ja jestem z pomorza i każdy szanujący się rolnik ma przechowalnie

 

Jaka spekulacja? Jaka kara?  Wystawił ogłoszenie i szuka głupiego.

Mamy wolny rynek, kazdemu wolno sprzedać lub kupić za tyle ile chce, a pokarze się ten kto sprzeda za tyle bo sprzeda za bezcen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość jafarek

sandomierz rumuna niema ziemniaka do oporu to samo proszowice kraków

Jak Proszowice do oporu jak schodziły od ręki we wtorek tylko czerwony słabsze rwanie miał.Proszę nie siać propagandy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik

sandomierz rumuna niema ziemniaka do oporu to samo proszowice kraków

potwierdzam ziemniaka w sandomierzu dużo i zejście słabe rumuni proponują 5-6zł zółte czerwone oczko wyżej ale b. słabe zejście na ziemniaka i warzywa w zasadzie dno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mirek

nie gadajcie głupot ze sie każdy wyprzedał, bo tą gatke słyszę już od jesieni, niby każdy miał mieć puste przechowalnie, i jakoś ziemniaka nie brakło a tyle już wywieźli po za granice. Poczekajcie tylko jak Wieluń i Sieradz otworzy przechowalnie i kopce, bo dużo ludzi jeszcze nie zaczęło sprzedawać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sebastian

A Cwaniak Piechociński podał w zeszłym tygdoniu, że eksport ziemniaka wzrósł o 83% w zeszłym roku.

Ciekowstka to zagwozdka - czyzby rumuni więcej brali?

Ktoś coś więcej słyszał o tym to proszę o opinię.

 

1489085332_by_Some_Say_That_I_Am_The_Sti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sebastian

Ok, dzięki znalazłem.

 

Swoją drogą to ciekawe te dane.

 

Wyeksportowaliśmy 26 tyś ton a zaimportowaliśmy 149 tyś ton?

 

Potem nie dziwota, że sprzedać nie można jak rynek zawalony importowanym.

 

Link do danych jakby ktoś szukał:

https://bip.minrol.gov.pl/content/download/51502/287315/version/1/file/Raport_handel_2016_wstepne.xlsx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...