Skocz do zawartości

Rynek Ziemniaka - Opinie


Gość julia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Młody

Na eksport ziemniak zolty 6-7.5/15kg od 5+, centralna polska, jestesmy dymani na kazdej stronie, powoli polskiego ziemniaka czeka to samo co polskie swinie. Wielu moich kolegow rolnikow rezygnuje w tym roku z nasazden ziemmniaka lub zasadza troche dla siebie na zime a sadzili przewaznie po 4-5 ha.Czas chyba na kolejny program ZIEMNIAK +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziwisz się jak co rok męka żeby to sprzedać gdyby nie braki w europie i eksport na Rumunię to byśmy się pucowali żeby handlarz wziol po dwa złote ... policz sobie koszta

Sadzonka na 1 ha od 3 do 5 tysięcy

Uprawa orka przed zimowa itd 500

Sadzenie 100

Opryski500

Nawozy 1500

Kopanie 1500

Worki na ok 30t 500 zł

Powiedzmy ze +- 7500 -9000 przy płonie 30 t z ha i sprzedaży jak się trafi dobry rok po 0.40 to mamy 12 ysi i gdzie ten zysk bo tego nie można nazwać zyskiem . I nie piszcie mi o płonie 50 t bo automatycznie doliczyć trzeba deszczowanie lepsza ochronę i czas pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj stałem cała dobę na giełdzie na Broniszach ludzie sprzedawali od 8 później nie było komu podać nawet po 6.5 zł nie ma zejścia na rynku w cale   

Rozmawiałem z Handlarzem maił satine odmianę dużym samochodem    mówił ze podał przez 5 dni 450 worków to co to jest za zejcie ludzie po sklepikach proponują cenę 8 7 zł i grze tu zysk ?????w marketach najtańszy ziemniak 0.99gr/kg ????? wychodzi ze w państwie zostaliśmy murzynami przez tą unie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość edward

wczoraj stałem cała dobę na giełdzie na Broniszach ludzie sprzedawali od 8 później nie było komu podać nawet po 6.5 zł nie ma zejścia na rynku w cale   

Rozmawiałem z Handlarzem maił satine odmianę dużym samochodem    mówił ze podał przez 5 dni 450 worków to co to jest za zejcie ludzie po sklepikach proponują cenę 8 7 zł i grze tu zysk ?????w marketach najtańszy ziemniak 0.99gr/kg ????? wychodzi ze w państwie zostaliśmy murzynami przez tą unie 

urzędnicy unijni są nieomylni niczym Bóg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w ogłoszeniach, ktoś próbował zasiać panikę pisząc:

"Treść: KONIEC WOZENIA NA BALKANY BEZ FITO !!!!! NA GRANICY SLUZBY KAZDE AUTO COFAJA!!!!! TYLKO FITO !!! NARAZIE BEZ KAR COFAJA"

Poł godziny pózniej ta sam osoba:

"Treść: Wrocily dwa auta faktycznie, ludzie gdzie my tera sprzedamy pyre, oj magazyn pelny kto to kupi. zas do lasu..."

 

Prosimy nie siać Paniki i szerzyć propagandy, bo stare przysłowie mówi: "Kto sieje wiatr ten burzę zbiera".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę w tym prawdy. Znajomy wysyła również i sam mówi ze coraz więcej wymagają. O papierach nic niemowil w sumie ale już mi długo Niemiec o to napewno zadba żeby bez nich ani rusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dominik

Zaniżanie ceny jest widoczne gołym okiem i nie mam co do tego żadnych wątpliwości, spójrzcie ogłoszenie nr 1:

http://www.igrit.pl/index.php?act=ogloszenie&ogloszenie=1200758618484&dzialo=5&strona=1

oraz ogłoszenie nr 2:

http://www.igrit.pl/index.php?act=ogloszenie&ogloszenie=1200758588487&dzialo=5&strona=1

w okazyjnej cenie sprzedaje jedna osoba w różnych rejonach Polski, fakt jest taki, że nieuczciwi kupujący mają problem z dostępem do taniego towaru w cenie poniżej 0.50 groszy za kilogram dlatego stosują tego typu zagrania.

 

NIE DAJMY SIĘ NABRAĆ I OSZUKAĆ TO JEST NASZA CIĘŻKA PRACA!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Cię Dominik sprzedawać za godne pieniądze by coś z tego było bo inaczej sami sobie robimy na złość i spędzamy się W bagno . Trzymać ceny koledzy producenci bo z tego żyjemy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
Gość Dominik

To jest jawne oszukiwanie ludzi. Cena pnie się w górę i to nie jest żadna propaganda, ale trzeba uważać na oszustów podających się za sprzedających po to by zaniżyć cenę. Tak nawiasem mówiąc: "Radom i podkarpackie" ... chyba ktoś sam się już pogubił gdzie ma te ziemniaki albo podczas zamieszczania ogłoszenia zabrakło podstaw geografii.

Mimo ocieplenia cena nie spadła a nawet wzrosła. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Niemrawy

Dzisiaj w ogłoszeniach, ktoś próbował zasiać panikę pisząc:

"Treść: KONIEC WOZENIA NA BALKANY BEZ FITO !!!!! NA GRANICY SLUZBY KAZDE AUTO COFAJA!!!!! TYLKO FITO !!! NARAZIE BEZ KAR COFAJA"

Poł godziny pózniej ta sam osoba:

"Treść: Wrocily dwa auta faktycznie, ludzie gdzie my tera sprzedamy pyre, oj magazyn pelny kto to kupi. zas do lasu..."

 

Prosimy nie siać Paniki i szerzyć propagandy, bo stare przysłowie mówi: "Kto sieje wiatr ten burzę zbiera".

Nie cofają  aut ale zaczęli coś kontrolować wyrywkowo na granicy Węg-Rumuń... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik

Okolice Krakowa: żółty 5+  :7,50 a czerwony 8,50, cena z wczoraj.

Prawda taka ,że ziemniaki maja jeszcze w większych gospodarstwach. Jak słyszę że "kopce pootwierają" ...no ile ludzie mają w kopcach??? Słyszę była "nadwyżka"...proszę się przejechać okolice Krakowa, Miechowa i zobaczyć ile "nadwyżki" jest po polach, a rumuni od lipca ładują po kilka tirów dziennie....no z tego co wiem to na bieżąco ludzie nie sadzą i nie kopią, towaru ubywa i nie ma zmiłuj  ;) Handlarze sieją panikę  :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Miecio

Rozmawiałem dziś z znajomym producentem co roku ma około 1000-1200 ton. Z czego 70 procent gazuje. Ogólnie wielki gospodarz wielkie zaplecze. Mówi ze jeszcze ani kg ziemniaka nie sprzedał ale celowo bo trzyma żeby sprzedać po swietach w 2-4 tygodnie według niego ziemniak kosztował będzie wtedy 1-1.2 kg. Parę lat temu też tak trzymał A ludzie na sortownikach pracowali wtedy przez 3 tygodnie na okraglo ile kto ma sil to pracuje, niemasz idź się wyspij iprzychodz, płaci na tyle dobrze że chętnych nie brakuje. Stałych ludzi ma 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...