Skocz do zawartości

rolnik a przedsiębiorca i inne realia ...


Gość przedsiebiorca

Rekomendowane odpowiedzi

Gość przedsiebiorca

bo nam zawsze zle, bo jestesmy chlopami taka gorzka prawda a powinnismy byc przedsiebiorcami, ale nam ustawodastwo nie pozwala bo nas wylaczylo z przedsiebiorcow bo to konsumentowi nie na reke by bylo jak bysmy zaczeli dzialac jak przedsiebiorcy niz jak chlopi

 

może rozwiniesz myśl? bo nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi ... wolałbyś być przedsiębiorcą na ZuS-ie, opodatkowany na 102 i bez dopłat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość producent jablek

może rozwiniesz myśl? bo nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi ... wolałbyś być przedsiębiorcą na ZuS-ie, opodatkowany na 102 i bez dopłat?

 

tak. Przedsiebiorco  rozwinoles to za mnie chciałbym dzialac na tych zasadach jak przedsiebioorca i bez dopłat bo nie lubie jalmuzny tylko lubie zarabiać swoja ciezka praca i godnie tak jak bym to mogl robic na wolnym rynku a nie w wysterowanym przez lewicujaca unie niby rynku rolnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działalbys jak przedsiębiorca to byś narzekał na podatki i milion innych rzeczy. Jak kto mówią wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Polak ma w genach to ciągłe narzekanie na wszystko co tylo mozliwe. Wszyscy te dopłaty okreslają jako "jałmużna", w agrobiznesie kiedyś widziałem gościa co był wręcz zbulwersowany że tak mało dostaje tej jałmużny, ale cały dzień w kolejce stał i dobrze było. dałby mu dwa rzy tyle czy trzy też by było źle. Jednoczesnie wszyscy tą jałmużne biorą tylko huczy, jak są tacy honorowi to niech nie biorą tych "groszy". komu jest teraz dobrze ? każdy narzeka, czy to na wsi czy to w mieście. W miastach ludzie zyją od wypłaty do wypłaty, zapierdzielają u kogoś za 1400 zł tylko niedziele wolne i żyją, ile sobie prez rok czasu odłożą ? NIC. Wszystko idzie na bieżąco . Ja troche zaczałem inaczej podchodzić do życia jak miałem kogoś z rodziny młodego w szpitalu na dosć cięzką chorobe, napatrzyłem się na tych ludzi co tam leżą to mi sie zmieniło podejście, ale jak ktoś nie doświadczy to sie nie dowie o czym mowa. Dość off topa temat jest o cenach jabłek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość producent jablek

działalbys jak przedsiębiorca to byś narzekał na podatki i milion innych rzeczy. Jak kto mówią wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Polak ma w genach to ciągłe narzekanie na wszystko co tylo mozliwe. Wszyscy te dopłaty okreslają jako "jałmużna", w agrobiznesie kiedyś widziałem gościa co był wręcz zbulwersowany że tak mało dostaje tej jałmużny, ale cały dzień w kolejce stał i dobrze było. dałby mu dwa rzy tyle czy trzy też by było źle. Jednoczesnie wszyscy tą jałmużne biorą tylko huczy, jak są tacy honorowi to niech nie biorą tych "groszy". komu jest teraz dobrze ? każdy narzeka, czy to na wsi czy to w mieście. W miastach ludzie zyją od wypłaty do wypłaty, zapierdzielają u kogoś za 1400 zł tylko niedziele wolne i żyją, ile sobie prez rok czasu odłożą ? NIC. Wszystko idzie na bieżąco . Ja troche zaczałem inaczej podchodzić do życia jak miałem kogoś z rodziny młodego w szpitalu na dosć cięzką chorobe, napatrzyłem się na tych ludzi co tam leżą to mi sie zmieniło podejście, ale jak ktoś nie doświadczy to sie nie dowie o czym mowa. Dość off topa temat jest o cenach jabłek.

to nie mozna miec innego zdania niz Ty? nie narzekalbym na podatki bo bym zarabial i chetnie je placil bo bym nie musial konkurowac z takimi ktorzy zyja z doplaty a jablka na skup po 5 groszy zwioza bo nie pryskaja nie dbaja a "sie urodzilo to trza zawiz"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość producent jablek

i w kolejce po dopalyty stal bo mial h.. do roboty ja wysylam poczta bo mnie nie statc na to by czas w kolejkach marnowac bo pracuje 12 na dobe by wasnie ta jalmuzna ktra istniec nie powinna dla mnie byla malo znaczaca w dochodach, a one i tak mi spadaja  z roku na rok mimo ze doplaty rosna. Nie widzicie tego do czego nas to prowadzi i co z nami robi ta polityka rozdawnictwa. honor mam ale nie musze miec go wiecej niz inni a jak cos jest zgodne z prawem to kozystam z doplat bo mam takie prawo tak samo jak krytykowac bo na wybory chodze i w wolnym krajuz zyje i moge wyrazac swoje zdanie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Gość gość

Szkoda że tak póżno zobaczyłem wątek

 

Bóg za przeproszeniem opuścił "przedsiębiorcę" jak go czytam

 

Gdyby raz zapłacił podatek od dochodu z tego co  sprzeda 19% i  vat 5% i jeszcze (zus 15000 na rok jak przedsiębiorca za

 

każdą dorosłą osobę w rodzinie która żyje z gospodarstwa i w nim pracuje).

 

To by zmądrzał, przeprosił że mówi takie niemądre rzeczy, dał na tacę w intencji aby zmian nie było jak najdłuże i  zastanowił

 

się zanim jeszcze  cokolwiek by napisał  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Ja wiem? Kiedyś dało radę bez dopłat. Ja tam nie narzekam, ale gdyby ich nie było, to może by skupowali od nas po ludzkich cenach. Bo moim zdaniem problem w tym, że w skupach płacą grosze i każdy zarobi na zbożu czy mięsie oprócz tych, co je produkują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 7 months later...

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...