Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem poprzednicy mają racje w tym, że jak ktoś robi coś na 100% dobrze to zawsze zarobi, w moim przypadku i z moim nastawieniem do produkcji i sprzedaży nie narzekam na ceny w tym roku. Jeśli ktoś robi cebule z certyfikatem i bardzo dobra jakością to teraz można sprzedawać cebule po 1,20netto

A jeśli ktoś obiera cebule bez warunków, bez audytu, bez kontroli surowca, bez sanepidu no to później się dziwi skąd ludzie maja takie wysokie ceny, zrób to ze wszystkimi obostrzeniami a dostaniesz godziwe pieniądze za obrana cebule a nie będziesz narzekał za za 0,90-1,00zl musisz sprzedawać cebule i się nie opłaca.

Dany produkt zawsze ma swojego odbiorcę i cenę, robiąc masówkę(czyli cebule na kostkę)lub bez certyfikatów w tych czasach nie wejdziecie do klasy premium. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te twoje 0,20 gr więcej nie pokrywa sanepidu,audytów,certyfikatów,płacenia zusów od każdego obieracza,stawiania nowych hal,leasingu lub kredytu na nowe maszyny.Gdyż to wszystko bez tanich robotników z Ukrainie nie ma sensu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2021 o 15:31, Gość Cebul napisał:

Te twoje 0,20 gr więcej nie pokrywa sanepidu,audytów,certyfikatów,płacenia zusów od każdego obieracza,stawiania nowych hal,leasingu lub kredytu na nowe maszyny.Gdyż to wszystko bez tanich robotników z Ukrainie nie ma sensu. 

Ja dołączę się do gościa cebul.

Ja sprzedaje cebule w łusce do firmy.......... Oni mnie grzecznie przekonuja namawiaja na global gaps argumety jescze rok  a dwa nie sprzeda pan cebuli bez globala no i cena jaka zaoferuja bedzie dużo lepsza pytam sie ile wiecej dostane na to 2 można 3 grosze wiecej.  Robie cebuli 7 a 10 ha corocznie Cebule produkuje na woreczek  badz markety gdy noga sie gdzies powinie i nie przejdzie na worek badz market na globala wydam 4 - 5 tysi i audyty to na obieranie  jak sprzedawac  bede to nikt mi sie nie zapyta czy mam globala i nie dostane z tego powodu 3 grosze wiecej. Inwestycja ta ma jakies znaczenie w przypadku gdy cebuli robił bym wiecej ale i to nie daje pewnosci ze koszty sie zwrócą.  Panie Alex pan widzi 20 groszy zysku gdy ine podmioty skupujące też tyle dostaja zawioza 24 tony nie przewalaja  globali certyfikatow  sterty pamierow tylko cebule.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 lata temu sprzedawałem cebule do dużej firmy pakującej cebulę dla dużej sieci. Też namawiali na globalgap, bo np." lidl w Niemczech już tylko taką kupuje i u nas też tak będzie". Pomogą zdobyć certyfikat za ok. 4000pln, a do ceny cebuli dorzucą 1gr. Zaproponowałem, że zrobię certyfikat,ale napiszemy umowę na odbiór na 5lat. Odpowiedź: nie, bo na rynku kupimy taniej. Produkować towar bardzo dobrej jakości, to sam się sprzeda. Co roku mam 10-15ha i w tym roku nie dałem nawet 1 ogłoszenia, kupcy dzwonią sami. Zostały mi ostatnie dwa auta dla stałego odbiorcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to jest myślenie budowania Polskiej marki cebuli z takim podejściem Panie cebula nie będziemy konkurować z najlepszymi, Ukarania już ma lepsze podejście od nas bo tam jest teraz szał na robienie certyfikatów. 
Myślenie ze ktoś skupi cebule i przytnie 20gr jest nie na miejscu.

Upraszczając robiąc np. 2000 ton cebuli obranej *0,20gr więcej od standardowej sprzedaży= 400000tyś złotych odpowie sobie Pan na pytanie czy te wszystkie wymogi będą Pana tyle kosztować. 
Na ten sam produkt są różni odbiorcy!i znalezienie tych którzy chcą towar premium gwarantuje nam dobry zysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gość Rosja napisał:

Żaden papier nie podniesie jakości, tylko dobra odmiana, dobra ochrona i dobre przechowanie.

Dokładnie z tym się zgadzam. Dodam do tego że jak brakowało cebuli to wozili z Kazachstanu,Uzbekistanu i nikt o żadne papiery się nie pytał nie mówiąc o tym jaka to odmiana, czym pryskają,jakie nawozy,gleba nic kasa na kole,przepakowanie i sprzedawali jako polski towar. Tak jest ze wszystkim w tym pięknym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Cebul napisał:

Dokładnie z tym się zgadzam. Dodam do tego że jak brakowało cebuli to wozili z Kazachstanu,Uzbekistanu i nikt o żadne papiery się nie pytał nie mówiąc o tym jaka to odmiana, czym pryskają,jakie nawozy,gleba nic kasa na kole,przepakowanie i sprzedawali jako polski towar. Tak jest ze wszystkim w tym pięknym kraju.

Sensowna wypowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dusigrosz
21 godzin temu, Gość Alex napisał:

Może źle widzisz, albo nie widziałeś nigdy tyle zer w kwocie 

2000 000 kg * 0,20 groszy = 400000 groszy czyli 4000 zł a tobie wyszło 400 milionów 

do szkoły miałeś pod górkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cebullione

No Panowie rolnicy faktycznie słabo liczycie . 4000zl przy 0.20gr marzy to się przycina na 20 tonach:) A tak jak Alex napisał na 2000 ton x 0.20gr to 400tys zł proste . Jak tego nie umiecie policzyć to nic dziwnego że tak licho przedziecie... buahahhahah A Dusigorsz to już bez komentarza Twoje liczenie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z Wielkopolski
1 godzinę temu, Gość Cebullione napisał:

No Panowie rolnicy faktycznie słabo liczycie . 4000zl przy 0.20gr marzy to się przycina na 20 tonach:) A tak jak Alex napisał na 2000 ton x 0.20gr to 400tys zł proste . Jak tego nie umiecie policzyć to nic dziwnego że tak licho przedziecie... buahahhahah A Dusigorsz to już bez komentarza Twoje liczenie 

Wszyscy piszecie te same bzdury.... 2000 ton x 0,20 złotych (czyli 20 groszy), a nie 0,20 groszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony dobrze że tak się dzieje, podejście i liczenie ludzi pozwoli może w najbliższych latach przesiać trochę towarzystwo? 

Jeśli chodzi o cebule zwiększyło się zainteresowanie cebulą w blue bag. Ale nie na tyle żeby ceny poszły do góry. Możliwe że brak cebuli do obierania w rozsądnych cenach spowoduje wzrost ceny na obrana cebulę. 
A tak trochę z innej beczki na Bronisze w następnym tygodniu wjeżdża cebula Macedońska. Tak mi się przypomniało że ktoś mrozami straszył i że cebuli nie będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Cebullione napisał:

No Panowie rolnicy faktycznie słabo liczycie . 4000zl przy 0.20gr marzy to się przycina na 20 tonach:) A tak jak Alex napisał na 2000 ton x 0.20gr to 400tys zł proste . Jak tego nie umiecie policzyć to nic dziwnego że tak licho przedziecie... buahahhahah A Dusigorsz to już bez komentarza Twoje liczenie 

kolego żeby wyszło 400 tysięcy powinno być 20 groszy a nie 0,20 groszy dlatego Dusigrosz ma racje problem tkwi w przecinku , kropce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość Dusigrosz napisał:

2000 000 kg * 0,20 groszy = 400000 groszy czyli 4000 zł a tobie wyszło 400 milionów 

do szkoły miałeś pod górkę ?

Kolego, jeśli zapisujesz obliczenia w postaci dziesiętnych złotego to wynik będzie w złotówkach, nie w groszach. Alex miał na myśli 0,20zł nie 0,20gr. Dlaczego na tym forum jest tyle agresji...? Anonimowo obrzucacie się błotem, większość komentarzy to tylko słowne przepychanki, mało treści merytorycznej. Certyfikat fajna sprawa, ale nie przy sprzedaży cebuli na przemysł w Polsce. Tutaj rządzi i rządzić będzie najniższa cena.  Jak ktoś eksportuje i ma towaru w tysiącach ton to wiadomo, że opłaca się starać o certyfikat, ale nie oszukujmy się, nie każdy sprzeda towar za granicę, większość surowca zostanie przerobiona w polskich chłodniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dusigrosz
18 godzin temu, Hubertus napisał:

Alex miał na myśli 0,20zł nie 0,20gr

jak ty umiesz czytać w myślach, to się tu marnujesz !

 

18 godzin temu, Hubertus napisał:

Kolego, jeśli zapisujesz obliczenia w postaci dziesiętnych złotego to wynik będzie w złotówkach, nie w groszach.

ale tu jest zapisane w dziesiętnych grosza, więc wynik wychodzi w groszach, tak też mnie uczono w szkole, może w gimnazjum uczono inaczej, ale za moich czasów nie było gimnazjum !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już napisałem wcześniej, rozmowy na tym forum w większości nie dotyczą tematu cebuli przemysłowej a skupiają się na niezbyt merytorycznych wywodach anonimowych forumowiczów. 

Jak wyglądają u Was wschody cebuli?  U mnie za chwilę będą 2 tygodnie od siewu a nasiona dopiero zaczynają kiełkować (środkowa Wielkopolska).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam wasze komentarze to nie dziwię się czemu wciąż oddajecie cebulę do pośredników,a następnie narzekacie na procent jaki macie potrącony czy na niską cenę sprzedaży. Zamiast współpracować w czasie pandemii można zauważyć jak jeden z drugiemu podkłada przysłowiową "kłodę pod nogi" zamiast wymieniać się wsparciem w uprawie, magazynowania, potencjalnego rynku zbytu czy uwag jakie panują na rynku cebuli obranej jak i w łusce. Opamiętajcie się drodzy uczestnicy tego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hubertus napisał:

Tak jak już napisałem wcześniej, rozmowy na tym forum w większości nie dotyczą tematu cebuli przemysłowej a skupiają się na niezbyt merytorycznych wywodach anonimowych forumowiczów. 

Jak wyglądają u Was wschody cebuli?  U mnie za chwilę będą 2 tygodnie od siewu a nasiona dopiero zaczynają kiełkować (środkowa Wielkopolska).

U mnie po tygodniu skiełkowała .Od 9 dni nic sie nie zmieniło ,zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyleczyłem się z kontraktów kilka lat temu. Jak cena na wolnym rynku skacze ponad kontrakt to egzekwują warunki umowy, a jak spada poniżej kontraktu to tak kombinują żeby wziąć jak najmniej, ewentualnie wcale. Może ktoś ma przyjemniejsze wrażenia, chętnie się czegoś dowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik Kujawy
22 godziny temu, Gość rolas napisał:

Panowie lub Panie kontraktujecie cebule obraną na sezon 2021/2021

Ja miałem propozycje od jednego z przetwórcy > 0.70 zł cena minimalna podziękowałem a jak u was ?

Też miałem taką samą sytuację i nigdy więcej kontraktów na cebulę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...