Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

Advertisement
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Podwyżka

Co się dzieje na rynku że tak się wszyscy pobudzili. Wszyscy szukają obranej i przebijają ceny. Czyżby podwyżki.... Dziś chłodnia z wlkp zapłaciła mi 95gr 8 ton dziennie a jeszcze niedawno lewka była z ich strony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość Podwyżka napisał:

Co się dzieje na rynku że tak się wszyscy pobudzili. Wszyscy szukają obranej i przebijają ceny. Czyżby podwyżki.... Dziś chłodnia z wlkp zapłaciła mi 95gr 8 ton dziennie a jeszcze niedawno lewka była z ich strony. 

hahahaha to zawiez im wszystko co masz bo to najwyzsza cena na rynkuuuuuu brawooooo jest super sprzedawca  !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 90daniel

Przypominało się że idą święta i ludzie będą kupować śledzia na stół. A wiadomo jak wygląda opakowanie z sledziami, 3 śledzie i pełno cebuli więc trzeba zakłada produkującym dostarczyć troszkę towaru. To i ssanie się zrobiło. Jak dostanę 1.30 to ruszymy z sprzedażą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gość 90daniel napisał:

Przypominało się że idą święta i ludzie będą kupować śledzia na stół. A wiadomo jak wygląda opakowanie z sledziami, 3 śledzie i pełno cebuli więc trzeba zakłada produkującym dostarczyć troszkę towaru. To i ssanie się zrobiło. Jak dostanę 1.30 to ruszymy z sprzedażą. 

to chyba pomyliles te swieta z wielkanocnymi :) a sledzie to mam lisnera i sa juz gotowe

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Gość Alex napisał:

Szukają, szukają i walczą o klienta sami dokładają bez pytania o podwyżkę. Może dojdzie to wszystko do normalnych cen a nie do stawki głodowej dla wszystkich!!

kto szuka ? gdzie ? kto dokłada ? u mnie to paluja w dół i tak nie biora !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement

Witam

Jestem nowy. Mam pytanie. Chce sprzedać cebule do przetwórni i chłodni. Czy skupujący odemnie cebule beda wymagać jakis dokumentów? 

Dotej pory oddawałem jabłka do skupu i nikt nie pytał o papierologie tzn.bwjezdałem na wage następnie towar zważony zrzucałem w wyznaczonym miejscu, udawałem sie do kasy pobierałem pieniądze i tyle. Czy przypadku warzyw,cebuli spraw wygląda inaczej?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość wlkp

Mam prośbę. Jak piszemy ceny to tylko i wyłącznie NETTO. Wtedy można faktycznie porównać. Jeśli jesteś rolnikiem ryczałtowym RR pisz także cenę NETTO!!! u mnie ten tydzień Frost 85 gr. Chyba trochę mało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Gość wlkp napisał:

Mam prośbę. Jak piszemy ceny to tylko i wyłącznie NETTO. Wtedy można faktycznie porównać. Jeśli jesteś rolnikiem ryczałtowym RR pisz także cenę NETTO!!! u mnie ten tydzień Frost 85 gr. Chyba trochę mało. 

Witam . Jak sprzedajesz na RR to i tak stanowczo za dużo masz. Pewnie masz 2 może 3 hektary cebuli a cały rok odbierasz hihihi. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość wlkp
8 godzin temu, Gość Kazik napisał:

Witam . Jak sprzedajesz na RR to i tak stanowczo za dużo masz. Pewnie masz 2 może 3 hektary cebuli a cały rok odbierasz hihihi. Pozdrawiam 

Te zaczepki powinny zniknąć z dyskusji. Piszmy merytorycznie o naszej branży to wszystko. Pomagajmy sobie by lepiej móc negocjować z chłodniami. Mam 10 ha cebuli. Sprzedaje wystawiając fv. Proszę tylko o ujednolicenie podawanie cen by było to NETTO. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Gość wlkp napisał:

Te zaczepki powinny zniknąć z dyskusji. Piszmy merytorycznie o naszej branży to wszystko. Pomagajmy sobie by lepiej móc negocjować z chłodniami. Mam 10 ha cebuli. Sprzedaje wystawiając fv. Proszę tylko o ujednolicenie podawanie cen by było to NETTO. Pozdrawiam. 

Kolego na moje to już nie masz co obierac z 10 ha. To obranej jest na maxa 500 ton. Jak znam życie to tyle w miesiącu sprzedajesz hihi. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Gość Kazik napisał:

Kolego na moje to już nie masz co obierac z 10 ha. To obranej jest na maxa 500 ton. Jak znam życie to tyle w miesiącu sprzedajesz hihi. Pozdrawiam 

Po co szukasz zaczepki? , gościu grzecznie zadał pytanie, to już trzeba po nim jechać, Forum jest od tego by pytać i w miarę możliwości udzielać odpowiedzi ze swoich doświadczeń. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
6 godzin temu, Gość obierka 2 napisał:

super a korekta z umowy do 0,90 a bylo 1,40 ? tez mi interes

Nie podpisywać, żadnych umów cenowych, bo umowy są tylko dobre dla kupujących. Płacą ile chcą i jak chcą, Wszystko weryfikuje rynek i ceny się same ustalają a najlepszą opcją sprzedaży jest sprzedawać temu kto w danym dniu daje najwięcej i jest pewne, że zapłaci w terminie. Producenci szanować się!!! . Kupcy zawsze pogrywają czy jest tania czy jest droga, takie uroki tego biznesu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement

Tylko dlaczego kupują z wolnego rynku jak wszystkim co zakontraktowali urosło. Potem nakupią towaru i zamkną skup a to nie o to chyba chodzi bo współpraca powinna być taka że biorą od stałych dostawców dłuższy czas żeby nie było przestojów bo ludzie potem pojdą do drugiego. A cena porażka swoją drogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...