Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zły rolnik

Jesli 0.30 za luz i dobry %  to się nie ma co zastanawiać i wypychac. Ja we wrześniu z pola po 40 groszy wypchnalem wszystko. chyba ze masz ladny i zdrowy towar oraz warunki do przechowania to mozesz pomyslec o przechowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, beowulf87 napisał:

Widzę że na rynku robi się panika, ludzie się boją że za chwilę nie będzie gdzie tego sprzedać w ogóle

Obrana po 0,7-0,75 to towar w lusce musi być adekwatnie po 0,25 - 0,2zl, ceny to dno i zero perspektyw dla rolnika i obieracza. Na chwilę obecną obieranie nie uzasadnione finansowo, to jest robienie na siłę, żeby ludzi utrzymać. A sprzedają z magazynów tylko Ci którym towar gnije, 0,25 to nie cena tylko jakiś śmieszne zadośćuczynienie, pozdro dla wszystkich z branży w tym trudnym czasie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość producent warzyw
5 godzin temu, Gość Jurek napisał:

Obrana po 0,7-0,75 to towar w lusce musi być adekwatnie po 0,25 - 0,2zl, ceny to dno i zero perspektyw dla rolnika i obieracza. Na chwilę obecną obieranie nie uzasadnione finansowo, to jest robienie na siłę, żeby ludzi utrzymać. A sprzedają z magazynów tylko Ci którym towar gnije, 0,25 to nie cena tylko jakiś śmieszne zadośćuczynienie, pozdro dla wszystkich z branży w tym trudnym czasie. 

Niby to rolnik sprzedaje za bezcen,ok zgadzam się że cena poniżej kosztów lub równa zeru produkcji. Ale może obieracze przestaną sprzedawać  po kosztach i to powstrzyma  niskie ceny? Najlepiej gdyby się wszyscy opamiętali,rolnik i pośrednik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gołagro

Ceny cebuli dyktuje rynek europejski my tu nie mamy za dużo do powiedzenia, a jeden przez drugiego obniża jeszcze cenę żeby tylko  sprzedać towar. Szanujcie swoja prace i liczcie koszty uprawy drodzy koledzy rolnicy!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Rolnik z Wielkopolski

 "Niby to rolnik sprzedaje za bezcen,ok zgadzam się że cena poniżej kosztów lub równa zeru produkcji. Ale może obieracze przestaną sprzedawać  po kosztach i to powstrzyma  niskie ceny? Najlepiej gdyby się wszyscy opamiętali,rolnik i pośrednik."

 

Nie za bardzo rozumiem Pana... Co Pana interesuje, że obieracze sprzedają, jak Pan twierdzi, po kosztach. To ich problem.  W całej Europie cebula jest droższa niż w Polsce i jednoznacznie drożeje... A co robi polski rolnik? Zamiast wstrzymać sprzedaż i dać impuls do wzrostów to prosi się, żeby ktoś od niego kupił towar... I psioczy na "handlarzy", obieraczy, chłodnie i Bóg wie kogo jeszcze... Jakby to nie on decydował czy zgodzić się na aktualną, beznadziejną cenę... Nie mogę tego pojąć. Chociaż nie... Trochę pojmuję... Jeśli za siew cebuli biorą się skoczki, którzy sieją nie posiadając przechowalni i teraz cebula leży pod plandeką albo w szopce czy stodółce to później tak się to kończy. Czy ja biorę się za chów bydła jak nie mam obory??? Albo świń jak nie mam chlewni? Zrozumiałbym jeszcze gdyby jeden z drugim mieli jakąś umowę z kimś kto im to prosto z pola odbierze... 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cebula na worek dla sortowni na market 0,60zl, i więcej bo ssanie jest dóże a z importu cebuli brak bo w Holandii Cebula na worek kosztuje 90gr u farmera. 

Widzę że w Polsce też obieracze szukają cebuli i płacą 25gr i więcej za twarde odmiany. Ale chyba już niewiele cebuli zostało bo część na polu drobnica lub szczypior. Generalnie 3 ci rok holendrzy trzepią kasę a polscy producenci liczą drobniaki. Kto poczeka ten zarobi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość producent warzyw
23 minuty temu, beowulf87 napisał:

Ktoś wie co ile kupują stanek, hit czy inni? Greenyard 0,75, eldom na tydzień będzie zamknięty

Kupiec S....k tylko daje ogłoszenia.....a kupuje za tydzień hahaha 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Gość producent warzyw napisał:

Kupiec S....k tylko daje ogłoszenia.....a kupuje za tydzień hahaha 

Standard, oni ogłoszenia dają po dwa razy dziennie, a jak pojedziesz na miejsce to jest nie kolorowo delikatnie mówiąc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik wielkopolska

Dlaczego takie opinie ? Ja jutro wiozę w łusce i chwałę sobie dotychczasową współpracę ,a że takie ceny to nic nie poradzimy naszczescie z 10 % mam na obieranie gdyby była wyższa cena na twarde odmiany pomału bym też sprzedawał..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak teraz jest u st. Ale pewnie jak wzzezie, czyli nie potrzebują surowca więc mają dostawców w d..ie, w zeszłym roku wozilem tam obrana i nic negatywnego nie mogę powiedzieć, dowiem się jakie są ceny czy tylko na prawdę jestem w mniejszości która pisze tutaj konkrety a nie zale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość pankracy
5 godzin temu, Gość Jurek napisał:

0,70 obrana w skupie, centrum kraju

kilka lat temu przez parę sezonów woziłem usługowo obraną cebulę do chłodni .koleś miał ponad 10 pań do obierania 2 kolesi do obsługi .pamiętam ceny bo kwity brałem średnio to było 1-1.20zł a stawka wtedy to 8zł za godzine.nie wiem jak wam się opłaca obierać za 0.70 gdzie teraz 12zł to jest minimum.Obieralni już nie ma koleś robi coś innego i mówi że za długo to ciągnął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luska jest ciężko sprzedawalna a tak wszyscy wywożą obrana byle wywozić a nie żeby zarobić, jak greenyard wystrzelił z 0,75 2 dostawców odezwalo się ze to za mało że wszystkich którzy wożą, więc widać każdemu pasuje wywozić surowiec poniżej kosztów produkcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, beowulf87 napisał:

Luska jest ciężko sprzedawalna a tak wszyscy wywożą obrana byle wywozić a nie żeby zarobić, jak greenyard wystrzelił z 0,75 2 dostawców odezwalo się ze to za mało że wszystkich którzy wożą, więc widać każdemu pasuje wywozić surowiec poniżej kosztów produkcji

Znam osobiście,, mistrzow'' matematyki którzy uważają, że lepiej sprzedać obrana za 0,70 niż bez roboty towar w lusce po 0,35(chwilowo też były takie różnice cenowe) Wiadomo, że 35 gr to też marna cena ale, ale każdy rozsądny wie, że koszty obrania to zawsze 40-50 gr/kg + odpad z cebuli też po stronie obieralni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...