Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszły rok na zimówki siewki i dymki będzie znów lipomal, rodacy jadą z tematem tylko ziemia trzeszczy. Niektórzy tak się podniecili pierwszą ceną cebuli w worku, że obszar x2, x3 o więcej. Chyba czas przerzucić się na jedwabniki czy coś jak tak dalej pójdzie to jakieś sensowniejszy pieniądz będzie tylko i wyłącznie na temacie ręcznie robionym w 90-100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gość gość napisał:

Przyszły rok na zimówki siewki i dymki będzie znów lipomal, rodacy jadą z tematem tylko ziemia trzeszczy. Niektórzy tak się podniecili pierwszą ceną cebuli w worku, że obszar x2, x3 o więcej. Chyba czas przerzucić się na jedwabniki czy coś jak tak dalej pójdzie to jakieś sensowniejszy pieniądz będzie tylko i wyłącznie na temacie ręcznie robionym w 90-100%.

 

Martwmy się narazie towarem z przechowalni bo coś słabo to idzie. Pogoda się popsuła to może trochę worek się ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, beowulf87 napisał:

Czy tylko u mnie większość cebuli na razie jest na polu, czy w Waszych okolicach że względu na przebieg pogody jest podobnie? 

U mnie 25% zostało na polu, mam nadzieje ze od środy sie zmieni pogoda i uda się to kiedys sprzątnąć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w okolicy ok 50 % cebuli na polu nie zabranej. Na wtorek i środę prognozy opadu ok 30 mm a długoterminowa prognoza pogody po 20 października mówi o pierwszych przymrozkach. Zboża nie posiane na ok 40 % pól. W kukurydze nie idzie wjechać. Będzie się działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Pałuki napisał:

U mnie w okolicy ok 50 % cebuli na polu nie zabranej. Na wtorek i środę prognozy opadu ok 30 mm a długoterminowa prognoza pogody po 20 października mówi o pierwszych przymrozkach. Zboża nie posiane na ok 40 % pól. W kukurydze nie idzie wjechać. Będzie się działo.

ta bedzie po 2 zł łuska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam sporo cebuli i ziemniaka jeszcze w polu. W część kukurydzy rzeczywiście nie można wjechać. Cebula została u tych co zasiali jej więcej niż ubiegłe lata i nie mieli mocy żeby ją zebrać w dobrych warunkach. Jeden okoliczny rolnik nie zebrał bo miał ciągle awarię sprzętu i na dodatek brakowało mu paliwa. Tak więc kondycja cebularzy jest kiepska, ale mimo małej ilości dobrego towaru w przechowalniach i na placach nie wiedzieć czemu oferują wciąż sprzedaż cebuli poniżej kosztów produkcji. Dziwne że rolnicy nie zaczęli podnosić cen. Zobaczymy co czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Włodzimierz napisał:

Potwierdzam sporo cebuli i ziemniaka jeszcze w polu. W część kukurydzy rzeczywiście nie można wjechać. Cebula została u tych co zasiali jej więcej niż ubiegłe lata i nie mieli mocy żeby ją zebrać w dobrych warunkach. Jeden okoliczny rolnik nie zebrał bo miał ciągle awarię sprzętu i na dodatek brakowało mu paliwa. Tak więc kondycja cebularzy jest kiepska, ale mimo małej ilości dobrego towaru w przechowalniach i na placach nie wiedzieć czemu oferują wciąż sprzedaż cebuli poniżej kosztów produkcji. Dziwne że rolnicy nie zaczęli podnosić cen. Zobaczymy co czas pokaże.

Na rynku Niderlandów coś się rusza. Miejmy nadzieję że odbije to się szybko echem u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość Pałuki napisał:

U mnie w okolicy ok 50 % cebuli na polu nie zabranej. Na wtorek i środę prognozy opadu ok 30 mm a długoterminowa prognoza pogody po 20 października mówi o pierwszych przymrozkach. Zboża nie posiane na ok 40 % pól. W kukurydze nie idzie wjechać. Będzie się działo.

Z tej cebuli co leży do teraz za dużo już nie zostanie. Oglądałem dzisiaj u znajomego tą cebulę co mu została do zbioru. Na dzień dzisiejszy odpad 50%. Także nie za ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Tak pięknej pogody na zbiór cebuli jak w tym sezonie dawno nie było, tak więc kto nie zebrał sam jest sobie winien. A potem płacz, bo zebrana po takim czasie w wilgoci nie leży i trzeba szybko sprzedać za parę groszy, żeby nie wywozić na gnój. Kto ma pojęcie o cebuli i chęci do pracy to towar ma w przechowalni. Nieudacznicy i lenie płaczą nad pogodą. Pomijam wyjątkowe sytuacje, ale tak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość ggg napisał:

Tak pięknej pogody na zbiór cebuli jak w tym sezonie dawno nie było, tak więc kto nie zebrał sam jest sobie winien. A potem płacz, bo zebrana po takim czasie w wilgoci nie leży i trzeba szybko sprzedać za parę groszy, żeby nie wywozić na gnój. Kto ma pojęcie o cebuli i chęci do pracy to towar ma w przechowalni. Nieudacznicy i lenie płaczą nad pogodą. Pomijam wyjątkowe sytuacje, ale tak to wygląda.

To jest sytuacja gdy ktoś ma możliwość przechowania 2ha A sieje 10, licząc że będzie po 1zł prosto z pola. Takich ludzi rynek sam wyreguluje, bo znam takich co idą na jedną kartę. A z tą pogoda to rzeczywiście masz rację. Oby każdy rok taki był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z Wielkopolski

Nie chcę mówić za rolników z całego kraju ale takiego okna pogodowego do zbioru cebuli jak w tym roku w Wielkopolsce to dawno nie było... Nie chce mi się komentować tych, którym się to nie udało. Ja zebrałem 1500 ton od wykopania do ostatniej cebuli bez kropli deszczu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, beowulf87 napisał:

Co się dzieje z ta cebula cenowo? Widzę że stanek zaczął ogłaszać kupno

Nie da się teraz obierać cebuli , nikt praktycznie nie chce tego brać , robota 1-3 dni w tygodniu,cena w okolicach dna .Nikt nie przymusza ale ludzią trzeba zapewnić robotę . Ostatnie miesiące ani dla rolnika ani dla obieracza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Rolnik napisał:

Widzę że tendencja odwraca się bo do tej pory ludzie zastanawiali się czy sprzedawać cebule poniżej kosztów produkcji a teraz zastanawiają się czy sprzedawać z zyskiem. Jeżeli odbiorca płaci to sprzedawaj.

Wydaje mi się że autor się pytał czy realne jest dostać taką cenę w tym okresie, a nie czy ma za tyle sprzedać czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2020 o 19:15, Gość Tomek obieracz napisał:

Panowie. No co z tą cebula

 

W dniu 20.10.2020 o 17:11, Gość Gość kujawy napisał:

Jakie są obecnie ceny obranej? Idzie to chociaż czy wciąż przestoje? 

chłodnie nie biora , eksportu schłodzonej brak a do tego koronka - oj kiepskie czasy ida :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość rurrrek napisał:

 

chłodnie nie biora , eksportu schłodzonej brak a do tego koronka - oj kiepskie czasy ida :(

A podobno "ceny cebuli niedługo wystrzelą w górę ". Cebula nie gdzie a wszyscy szukają cebuli na potęgę, rzeczywiście dziwne kiepskie czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Gość napisał:

A podobno "ceny cebuli niedługo wystrzelą w górę ". Cebula nie gdzie a wszyscy szukają cebuli na potęgę, rzeczywiście dziwne kiepskie czasy.

masz kiepskiego doradce lub brak wiedzy i doswiadczenia w handlu cebula :) kto szuka ? moze tylko ty !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...