Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gosc
45 minut temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

Na biegunie zimna mają skwar i tam gdzie uprawiają cebule też . Egipt już jest po zbiorach i  urodziło się  30%  względem innych lat . Na Broniszach zamiast tanieć  to z każdym dniem coraz drożej , ciekawe tylko czemu tak się dzieje ??

Przedstaw dane ze zebrali 30% produkcji cebuli i z którego zbioru ? Czy wiesz ,ze egipt potrafi zbierac warzywa 4 razy do roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sedes
2 godziny temu, Gość Gosc napisał:

Przedstaw dane ze zebrali 30% produkcji cebuli i z którego zbioru ? Czy wiesz ,ze egipt potrafi zbierac warzywa 4 razy do roku?

no widac przeca ze mlody i nie wie - to ze zarobiony po tym sezonie to mysli ze tak kolejne 10 lat bedzie - to typowe polskie myslenie ktore rozni nas niestety od holendrow, niemcow, hiszpanow 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Antoni

Panowie ,ale teraz cebula bedzie rosła temperatura umiarkowana i opady zapowiadaja.Idealne warunki dla niej i wciorniastek jej nie bedzie męczył oby tak dalej i bedzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Cebulę ogólnie wszyscy 8 razy do roku z jednego pola zbiorą w tym sezonie  , bo to warzywo z najkrótszym okresem wegetacji  . Mam rację ?????. Mój dobry kumpel ponad 90 tirów z Kazachstanu w tym sezonie sprowadził i obraną na biało jako polską wprowadził , nawet u mnie część była zmagazynowana . Od jakiegoś czasu Kazachstan wymaga  zapisów i przedpłaty a że cena z kosmosu to i o tąpnięcie cenowe  każdy się boi , tymbardziej  że zapisy na miesiąc . W poniedziałek właśnie z Egiptu auto zakupił i z tond ta wiedza . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Znafca
37 minut temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

Cebulę ogólnie wszyscy 8 razy do roku z jednego pola zbiorą w tym sezonie  , bo to warzywo z najkrótszym okresem wegetacji  . Mam rację ?????. Mój dobry kumpel ponad 90 tirów z Kazachstanu w tym sezonie sprowadził i obraną na biało jako polską wprowadził , nawet u mnie część była zmagazynowana . Od jakiegoś czasu Kazachstan wymaga  zapisów i przedpłaty a że cena z kosmosu to i o tąpnięcie cenowe  każdy się boi , tymbardziej  że zapisy na miesiąc . W poniedziałek właśnie z Egiptu auto zakupił i z tond ta wiedza . 

kolega od Egiptu ma racje oni mogą zebrać kilka razy do roku .Cebule to oni tylko i wyłacznie robią z rozsady i sadza jak ryz w błocie i mogą mocno skrócić okres wegetacji .Mi tez kolega kolegi powiedział ,ze w Egipcie zebrali 120% wiecej cebuli jak w ubiegłych latach :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Max7

Wiedze to ty moze i masz ogromna ale sa inne wazniejsze tematy niz cebula. A z gramatyka i ortografia tez kiepsko. Jak patrze na wyraz ztond to mnie krew zalewa. Kolego wielki rolniku pisze sie stad!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik
1 godzinę temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

Cebulę ogólnie wszyscy 8 razy do roku z jednego pola zbiorą w tym sezonie  , bo to warzywo z najkrótszym okresem wegetacji  . Mam rację ?????. Mój dobry kumpel ponad 90 tirów z Kazachstanu w tym sezonie sprowadził i obraną na biało jako polską wprowadził , nawet u mnie część była zmagazynowana . Od jakiegoś czasu Kazachstan wymaga  zapisów i przedpłaty a że cena z kosmosu to i o tąpnięcie cenowe  każdy się boi , tymbardziej  że zapisy na miesiąc . W poniedziałek właśnie z Egiptu auto zakupił i z tond ta wiedza . 

Jak swoja sprzedawalem zimą to kupcy straszyli mnie ,ze statki z Chin płyna z indii i ,ze cena rypnie a ona do gory poszla ....to co ktos mówi to nic nie znaczy licza sie fakty.Co do handlu z kazachstanem to nawet dziecko z podstawowki nie zdecyduje się na przedpłate i czekanie na towar miesiąc czasu ktos Ci głupoty mówi a Ty w to wierzysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Kazachowie nie mieli jeszcze na europejskim rynku wyrobionego zbytu , to myślisz że wszyscy byli rzetelni  z płatnościami  żeby takich wymogów nie narzucić ??? i to on portkami robił 

Ten mój znajomy mówi że za pierwsze auta też musiał przedpłatę wysyłać  , później  zamówienie składał i po dostawie przelew . Teraz   zapisy na miesiąc i przedpłata  i towar pod wydział  , nie tyle ile chcesz . Muszą podzielić tych  co chcą , tym co jest . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc
Godzinę temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

Kazachowie nie mieli jeszcze na europejskim rynku wyrobionego zbytu , to myślisz że wszyscy byli rzetelni  z płatnościami  żeby takich wymogów nie narzucić ??? i to on portkami robił 

Ten mój znajomy mówi że za pierwsze auta też musiał przedpłatę wysyłać  , później  zamówienie składał i po dostawie przelew . Teraz   zapisy na miesiąc i przedpłata  i towar pod wydział  , nie tyle ile chcesz . Muszą podzielić tych  co chcą , tym co jest . 

Hahaha to  kupy sie nie trzyma wiesz co unas na rynku moze byc za miesiąc?Kupcy zawsze mówia jak jest wysoka cena to moze ostro pierd.....ć. .Ta cebula rosnie w polu ,ze trzeba na nia czekac?Ale zakladam ,ze ja maja jak przyjmują zamówienia . Pewnie daja na kartki jak u nas w prl????racjonuja jak ryz w chinach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement

Po co tyle agresji na tym forum?? Pewne jest, że cena cebuli nie utrzyma się powyżej 2 złotych w tym sezonie, ale nie spodziewam się również 30 groszy za kilogram. Obstawiam cenę za obraną w granicach 1,30-1,50 w okolicach grudnia :) Towar, który teraz przychodzi i będzie przychodzić aż do momentu pojawienia się dymki na rynku, nie stanieje, więc przez najbliższy miesiąc ceny będą zamrożone. Słyszałem o propozycjach kontraktów na dymkę w łusce w granicach 55-65 groszy czyli bez tragedii. Siewki jest w tym roku mniej bo dużo ludzi posadziło dymkę więc nie spodziewam się spadku cen w sierpniu albo wrześniu. Zobaczymy czy dobrze dedykuję :) A co do Egiptu, nie zbierają 4 razy do roku, tylko 3, i nie uprawiają cebuli w monokulturze, więc skąd ta panika, że nas zasypią tanim towarem? Poza tym cała delta Nilu będąca tym zapleczem rolniczym ma jeśli dobrze pamiętam 35tys.km², czyli nie za dużo, a Egipt ma 80mln mieszkańców+ turyści :) Róbmy swoje i nie dajmy się ponieść emocjom. Pozdrawiam mokrej Środy Wielkopolskiej ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum
3 godziny temu, Gość Gosc napisał:

Hahaha to  kupy sie nie trzyma wiesz co unas na rynku moze byc za miesiąc?Kupcy zawsze mówia jak jest wysoka cena to moze ostro pierd.....ć. .Ta cebula rosnie w polu ,ze trzeba na nia czekac?Ale zakladam ,ze ja maja jak przyjmują zamówienia . Pewnie daja na kartki jak u nas w prl????racjonuja jak ryz w chinach 

Dla mnie też to się kupy nie trzyma , ale znajomy twierdzi że tak jest .  Gość raczej płatnik dobry to myślę że sam ich w wała nie zrobił żeby na czarną listę trafić , ale kto wie . 

W moim rejonie przy tegorocznych cenach dymki to nawet połowę tego nie ma co po inne lata , siewka , siewka , siewka . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

Dla mnie też to się kupy nie trzyma , ale znajomy twierdzi że tak jest .  Gość raczej płatnik dobry to myślę że sam ich w wała nie zrobił żeby na czarną listę trafić , ale kto wie . 

W moim rejonie przy tegorocznych cenach dymki to nawet połowę tego nie ma co po inne lata , siewka , siewka , siewka . 

Dymka była piekielnie droga bo było na nią duże zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Roman
Godzinę temu, Hubertus napisał:

Dymka była piekielnie droga bo było na nią duże zainteresowanie.

Oj minoles się z prawda kolego, na spotkaniach z producentami dymek każdy mówił ze ma spadek produkcji dymki!! to w dużej mierze  spowodowało taka cenę a  zainteresowanie było, ale nikt nie był chyba taki głupi ze za 9 zł płacił za dymkę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz
17 minut temu, Gość Roman napisał:

Oj minoles się z prawda kolego, na spotkaniach z producentami dymek każdy mówił ze ma spadek produkcji dymki!! to w dużej mierze  spowodowało taka cenę a  zainteresowanie było, ale nikt nie był chyba taki głupi ze za 9 zł płacił za dymkę 

Czlowieku ja ostatnio palete 2 tygodnie wstecz sprzedawałem 450 zł za dziesiątke i fakt faktem brali tylko na ryneczki już od miesiąca ale za taka kase to ja moge całe zycie na worki detalować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
Gość Tczyca

Ja chciałbym zapytać gdzie dzisiaj są ci wielcy prorocy Z lutego. Jak kapusta dochodziła pod 2zł to mówili że zaraz będzie po 20groszy bo statki już plyną. Dziś jest po 4 to gdzie te statki?? Zatonęły na oceanie? Nie straszcie chłopaków że będzie dno bo już na wiosnę miało być....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Alex
1 godzinę temu, Gość Tczyca napisał:

Ja chciałbym zapytać gdzie dzisiaj są ci wielcy prorocy Z lutego. Jak kapusta dochodziła pod 2zł to mówili że zaraz będzie po 20groszy bo statki już plyną. Dziś jest po 4 to gdzie te statki?? Zatonęły na oceanie? Nie straszcie chłopaków że będzie dno bo już na wiosnę miało być....

No chłop powinien być świadomy po ile może sprzedać towar!! Chciałbym zaznaczyć ze niektórzy z nas sami powodują do spadku cen, zimówka pojawiła się na giełdach i cenią 4,60 oddają pewnie za 4!!no to o co chodzi jak cebula w łusce tyle kosztuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dddes
22 godziny temu, Gość Rolnik napisał:

Jak swoja sprzedawalem zimą to kupcy straszyli mnie ,ze statki z Chin płyna z indii i ,ze cena rypnie a ona do gory poszla ....to co ktos mówi to nic nie znaczy licza sie fakty.Co do handlu z kazachstanem to nawet dziecko z podstawowki nie zdecyduje się na przedpłate i czekanie na towar miesiąc czasu ktos Ci głupoty mówi a Ty w to wierzysz

w tym roku sie tobie udalo ale w kolejnym watpie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dddes
2 godziny temu, Gość Tczyca napisał:

Ja chciałbym zapytać gdzie dzisiaj są ci wielcy prorocy Z lutego. Jak kapusta dochodziła pod 2zł to mówili że zaraz będzie po 20groszy bo statki już plyną. Dziś jest po 4 to gdzie te statki?? Zatonęły na oceanie? Nie straszcie chłopaków że będzie dno bo już na wiosnę miało być....

zdziwisz sie jak cena potrafi szybko spadac - to dziala w 2 strony jak szybko rosnie to 2 x szybciej spada - cebuli w tym roku bedzie w pip nie tylko z polski i holandi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dddes
3 godziny temu, Gość Janusz napisał:

Czlowieku ja ostatnio palete 2 tygodnie wstecz sprzedawałem 450 zł za dziesiątke i fakt faktem brali tylko na ryneczki już od miesiąca ale za taka kase to ja moge całe zycie na worki detalować :)

to sie ciesz :) kolejny sezon taki juz nie bedzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dddes
Godzinę temu, Gość Alex napisał:

No chłop powinien być świadomy po ile może sprzedać towar!! Chciałbym zaznaczyć ze niektórzy z nas sami powodują do spadku cen, zimówka pojawiła się na giełdach i cenią 4,60 oddają pewnie za 4!!no to o co chodzi jak cebula w łusce tyle kosztuje 

koniec slabego sezonu to zawsze wysokie ceny ale nowy sezon przed nami wiec takich cen juz nie bedzie no chyba ze bedzie susza znowu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...