Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dusigrosz
2 godziny temu, Gość obieraczka napisał:

Witam,   Panowie a Sta...k jak tam płaci i się trzyma??? 

zadzwoń i zapytaj, chyba że nie masz już nic na karcie, a mama nie chce ci doładować !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Guest Roman said:

Halooo a co tu taka cisza już nikt nie obiera?? Czy wszyscy zadowoleni z cen?? Co słychać w temacie obieranej?

Co co mają cebulę to zadowoleni. A cisza bo wszyszcy w polu bo Wiosna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast 5zł mamy słabe zainteresowanie obraną, słaba sprzedaż mrożonki a skupy obniżają ceny. Do Europy napływa cebula importowana w postaci łuska pakowana , obrana i mrożonka. Łuska w cenie 2.55/2.65, obrana 2.20, mrożonka 2.50!!!! Za 2 tygodnie cena 2.10 zł obrana, zapamietajcie tego newsa.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Obierka

 W tym tygodniu płacą 2,65 Jest oczekiwanie na wielkie dostawy cebuli ze wschodu na wagonach. Zobaczymy co z tego wyniknie. Kazachstan,Uzbekistan coraz mniej towaru,słaba jakość i ceny podnoszą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gość Jacek napisał:

Zamiast 5zł mamy słabe zainteresowanie obraną, słaba sprzedaż mrożonki a skupy obniżają ceny. Do Europy napływa cebula importowana w postaci łuska pakowana , obrana i mrożonka. Łuska w cenie 2.55/2.65, obrana 2.20, mrożonka 2.50!!!! Za 2 tygodnie cena 2.10 zł obrana, zapamietajcie tego newsa.

 

 

A od kogo masz takiego newsa?? I czym on jest podparty?? Już dawno krzyczeli ze cena spadnie bo statki z Chin przyszły i co cena poszła do gory!! Jak łuska napływa w takich pieniążkach to nie ma czego sie bać ja importowana kupuje za 1,70? Na wagonach przyjdzie ale szczypior??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Juliusz Cebulasz

Coś się dzieje bo Frost, Stanek obniżyli ceny, generalnie wszyscy brak zainteresowania, europa dławi się cebulą ale cene trzyma, pytanie kto bedzie tym który sie spóźni i nie zarobi.  Z Chin dopływa coraz więcej mrożonki oraz obranej. Trwałość obranej z Chin 45dni od obrania. Nie chemia a technika przyszłości. 

 

 

 

IMG-20190213-WA0043.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mały obieracz
W dniu 1.02.2019 o 21:47, Gość Jako napisał:

 

Czas postraszyć troszkę rolników bo nie ma co obierać .Może się przestraszą i będą sprzedawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bożenko toc to będzie armagedon!!?Co się dzieje to ja wam powiem od dwóch tygodni nikt nie wie co się dzieje!! Raz cebula staje raz dzwonią jak opętani. Rynek jest wystraszony i spekulacje mu w tym nie pomagają. Nie straszcie ta cebula z Chin bo to już się nudne robi!! Jak chcecie to zamówcie 7 statków z Chin to cena zleci tylko kogo na to stać żeby do interesu dokładać!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie jest ta cebula z Holandii co zawsze do Polski jechała?

Luz na worek 2 zł a biała 2,6-2,7zł hmmmm. Czas pokaże co będzie mamy jeszcze 10 dni lutego cały marzec, kwiecień, maj i czerwiec.

Myślę że większość cebuli jest już wyprzedana a to co zostało, to ciężko będzie miało zaspokoić worek. Więc zobaczymy w jakiej cenie ta chińska cebula tu przyjedzie jeżeli naszej konkurencji już prawie nie ma I nie będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rysiek

Początek lutego , obrana ,  cena spadnie poniżej 2 zł, koniec lutego blisko 1 zł. 

Wielkie zamówienia mrożonki z Chin  dopiero dotrą do Europy za 2/3 tygodnie , i nawet tańsza pilska pi 1 zł nie znajdzie klienta bo zakłady zrobiły zapas importując . niestety to już koniec ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Godzinę temu, Gość Rysiek napisał:

Początek lutego , obrana ,  cena spadnie poniżej 2 zł, koniec lutego blisko 1 zł. 

Wielkie zamówienia mrożonki z Chin  dopiero dotrą do Europy za 2/3 tygodnie , i nawet tańsza pilska pi 1 zł nie znajdzie klienta bo zakłady zrobiły zapas importując . niestety to już koniec ceny

Rysiek chyba lata ci sie pomylily  .Tak do twojej informacji mamy rok 2019 i jest już bliżej końca lutego i obrana jest powyżej 2zł .Jak w Polsce bedzie obierana po 1zl to te statki z chin beda musialy zawrocic z ta cebula bo importerzy dołoża do niej i to ostro chyba ,ze kupili obrana za symbolicznego grosza .Tak więc Rysiek zastanów sie co napisałes bo ja tu nic logiki nie widze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Farmer

Ja w tym tyg kończę swoją cebulkę a szkoda bo fajnie byłoby mieć jeszcze coś. Szkoda też mi tych ludzi którzy z niemocy bo w końcu trzeba zapłacić godziwe ludzia za surowiec piszą totalne bzdury. Żadna firma nie zrobiła zapasów bo widzę dzienne skupy gdzie w zeszłym roku było 100 ton teraz ledwie 25. Przyszły rok to będzie do nowego roku odrabianie strat bo w tydzień tego nie nadrobisz. Pozdrawiam osoby którym kończy się kasa i na rękę jest wyciągnąć coś za półdarmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Józef

Od jutra firma F zaczyna nową grę pod tytułem " dołujemy Polskiego rolnika". Czy mam racje przekonamy sie w piątek.

Chłopy!!! Czas na panike bo Panowie i Panie w białych rękawiczkach znowu sie spotkali chyba? Czwarta proba w tym sezonie co z tego wyniknie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...