Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kazach
21 hours ago, Guest Alex said:

Wydaje mi się ze te wszystkie ogłoszenia cebuli z kazachstanu to ściema!!!! Jak się zadzwoni to nic nie ma na miejscu albo gdzieś utknęło albo coś innego ściema i tyle!! Coś może wchodzi ale to kropla w morzu!! 

Ja bym zalecał przede wszystkim ostrożność. Kolega wpłacił zaliczkę i cebuli z Kazachstanu nie zobaczył ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonim

Droga polska mrożonka doprowadziła do tego ze zachód ściąga około 150tys ton z Chin tańszej mrożonki, o wiele tańszej! A tak przy okazji może ktoś potwierdzić ze pewna chłodnia z Grudziądza ma problemy finansowe?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Farmer

Firmy stopuja bo wielu producentów juz wszystko co mialo przerobilo . Sam odstawiam do kilku chlodni i widze ze produkcja "czeka" za dostawami . Cebula poprostu sie kończy a kupic po 1.8 poprostu sie nie oplaca i reszte weźmie worek . Do konca lutego obieralnie stana wszystkie wg mnie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marek
9 godzin temu, Gość Anonim napisał:

Droga polska mrożonka doprowadziła do tego ze zachód ściąga około 150tys ton z Chin tańszej mrożonki, o wiele tańszej! A tak przy okazji może ktoś potwierdzić ze pewna chłodnia z Grudziądza ma problemy finansowe?? 

 Tez tak słyszałem. Jest ktoś kto tam dostarcza? Płacą? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno to pisałem ale jak użyłem nazwy post został usunięty, na pewno kupują podobno też cześciowo zależy komu płacą, najważniejsze żeby nie ogłosili upadłości bo żarty sie skończą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Roman
9 godzin temu, Gość Farmer napisał:

Firmy stopuja bo wielu producentów juz wszystko co mialo przerobilo . Sam odstawiam do kilku chlodni i widze ze produkcja "czeka" za dostawami . Cebula poprostu sie kończy a kupic po 1.8 poprostu sie nie oplaca i reszte weźmie worek . Do konca lutego obieralnie stana wszystkie wg mnie . 

Ja nie stanę?? to jednak nie wszyscy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Antoni napisał:

Ciekawe czy na worek dojdzie do 3zl za kg powiedzmy pod koniec marca ?

Jeśli Kazachstan i Egipt nie będzie wchodził to nawet do 5 ale czemu niby miałby nie wchodzić? Piękne biznesy teraz się robi na cebuli z kazachstanu, jeśli odpuszcza mrozy to towaru nie braknie bo ruszy na wagonach! Myśle ze cena jest zadowalająca dla wszystkich i niech tak zostanie, a rolnicy niech zaczną trochę szanować kupujących bo niektórym to się w głowach poprzewracalo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Antoni
1 godzinę temu, Gość Alex napisał:

Jeśli Kazachstan i Egipt nie będzie wchodził to nawet do 5 ale czemu niby miałby nie wchodzić? Piękne biznesy teraz się robi na cebuli z kazachstanu, jeśli odpuszcza mrozy to towaru nie braknie bo ruszy na wagonach! Myśle ze cena jest zadowalająca dla wszystkich i niech tak zostanie, a rolnicy niech zaczną trochę szanować kupujących bo niektórym to się w głowach poprzewracalo?

Jest jeszcze pytanie czy w kazachstanie maja fazor ?..... transport wagonami trwa długo i moze porosnac. Mowisz ze rolnicy powariowali a jak byla cebula po 3gr a obierana po 18gr to jakos nikt nie mowil ze chlodnie czy kupcy powariowali.Takie jest prawo rynku ,prawo popytu i podaźy w tym roku rolnik dyktuje cene

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Azjata

Egipt, Nowa Zeladnia,Chiny, RPA, Argentyna, Chile, Indie od końca marca zacznie sie masowy przywóz z owych krajów..cebula świeża.

Za chwile cieplejsze dni w Chiny, Kazachstan, Ukraina, Europa na koncu. Cebula "myszkowana" zacznie strzelać w szczypior.....i co się wydarzy... W tym sezonie pewnie cuda. Pozdrawiam. Ktoś zarobi bo ktoś chciał zarobić więcej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gość Antoni napisał:

Jest jeszcze pytanie czy w kazachstanie maja fazor ?..... transport wagonami trwa długo i moze porosnac. Mowisz ze rolnicy powariowali a jak byla cebula po 3gr a obierana po 18gr to jakos nikt nie mowil ze chlodnie czy kupcy powariowali.Takie jest prawo rynku ,prawo popytu i podaźy w tym roku rolnik dyktuje cene

Skąd ty takie ceny kolego wziąłeś nigdy takich cen nie było,najtaniej obierana kosztowała 28 gr z 12-13 lat temu. Ciekawe czy ktoś sprzedaje polska cebule na obieranie, widać po samych ogłoszeniach ze Kazachstan zawładną rynkiem bo chcą sprzedawać a polski rolnik nie i to trzymają cebule niefazarowana! A obierana nie idzie w jakiś super ilościach, zamiast zarobić to wyrzuca. Ładna cebula w maju zaplaci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Antoni
2 godziny temu, Gość Alex napisał:

Skąd ty takie ceny kolego wziąłeś nigdy takich cen nie było,najtaniej obierana kosztowała 28 gr z 12-13 lat temu. Ciekawe czy ktoś sprzedaje polska cebule na obieranie, widać po samych ogłoszeniach ze Kazachstan zawładną rynkiem bo chcą sprzedawać a polski rolnik nie i to trzymają cebule niefazarowana! A obierana nie idzie w jakiś super ilościach, zamiast zarobić to wyrzuca. Ładna cebula w maju zaplaci

Mało kolego wiesz byla taka cena na 1000% obierałem to wiem sezon ze zbiorow w 2004r u mnie w okolicy na polach byly hałdy wyrzuconej cebuli bo nie oplacalo sie tego przerabiac..... worek i ludzie kosztowali wiecej jak cebula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszą tych rolników że chłodnie staną, że przyjedzie z innych krajów, że im wyrośnie I wyrzucą chociaż leży w ciemnym chłodnym magazynie. Ta co pojedzie w kwietniu setki kilometrów to nie bedzie wyrastała będzie napewno lepsza, zdrowsza itp. Tak naprawdę nikt nie wie co będzie za tydzień. Jakoś zamilkł temat cudownych kontraktów. Jakie są propozycje kontraktów na przyszły rok? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Rosja napisał:

Straszą tych rolników że chłodnie staną, że przyjedzie z innych krajów, że im wyrośnie I wyrzucą chociaż leży w ciemnym chłodnym magazynie. Ta co pojedzie w kwietniu setki kilometrów to nie bedzie wyrastała będzie napewno lepsza, zdrowsza itp. Tak naprawdę nikt nie wie co będzie za tydzień. Jakoś zamilkł temat cudownych kontraktów. Jakie są propozycje kontraktów na przyszły rok? 

Właśnie! :) Niedawno zadałem pytanie o propozycje kontraktów i nikt nic nie odpowiedział. Czy to oznacza, że nikt kontraktu nie podpisze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wojtek wlkp
21 godzin temu, Gość ddddf napisał:

a masz komu dostarczyc ? :D zapłaca ? :D

 

Ja robię tylko dla takich co płacą. A tak naprawdę to jak komuś nie zapłacili to chyba nie jest powód do radości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość retyuk
20 godzin temu, Gość Wojtek wlkp napisał:

Ja robię tylko dla takich co płacą. A tak naprawdę to jak komuś nie zapłacili to chyba nie jest powód do radości.

ostatnio na tym formum ktos sie cieszyl ze beda upadaly chlodnie wiec działa to w dwie strony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...