Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Aleksander
1 godzinę temu, Gość Dusigrosz napisał:

a jak miał piękny towar i dostawał 8 groszy to było OK ?

Chcesz być na wolnym rynku to tak jest, zrobiłbyś na ten rok kontrakt po 40gr i co tez ok?? Nie ma złotego środka!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2019 o 17:36, Gość Aleksander napisał:

Nikt nic nie wie taki teraz dziwny okres, ale jak patrzę na to co producent oferuje za towar a jakie pieniądze chce to jest niepojęte!!! 

Jak widać Kazachstan idzie w górę i myślę że moje prognozy się sprawdzą. Nie jest możliwe przywiezienie takich ilości że wschodu żeby zatrzymać wzrost ceny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Abdjllah abdullajew cebull

Kazachstan tak zwany przyjedzie od 1..15zl... To dlatego iż...jedzie z pakistanu,indii,uzbekistanu gdzie ceny są od 8 groszy do 20 groszy !!! Szokkk??? Nie to żeczywistość...rolnicy w indiach dostają 8 gr bo skumulowali zbyt dużo by to skonsumować i rząd daje 10% ludkom którzy sie pozbedą towaru. Uzbekistan i okolice mają hiszpanki i za pare tygodni ciepło przyjdzie i jesli mie sprzedadzą to bedzie gips....Z przykrością zawiadamiam iż Chinska mrożonka jest w ue w cenie 550 dolara tona. Pozdrawiamy 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
7 godzin temu, Gość Abdjllah abdullajew cebull napisał:

Kazachstan tak zwany przyjedzie od 1..15zl... To dlatego iż...jedzie z pakistanu,indii,uzbekistanu gdzie ceny są od 8 groszy do 20 groszy !!! Szokkk??? Nie to żeczywistość...rolnicy w indiach dostają 8 gr bo skumulowali zbyt dużo by to skonsumować i rząd daje 10% ludkom którzy sie pozbedą towaru. Uzbekistan i okolice mają hiszpanki i za pare tygodni ciepło przyjdzie i jesli mie sprzedadzą to bedzie gips....Z przykrością zawiadamiam iż Chinska mrożonka jest w ue w cenie 550 dolara tona. Pozdrawiamy 

 

 

Z Kazachstanu do Polski jest ok. 3,5tys km w jedną stronę. Jeżeli ciężarówka bierze 3,5zl za km to wychodzi ok. 12 tys w jedną stronę i razy 2 to 24tys. Jest to koszt samego transportu! Do tego dodać koszt cebuli. Ja tu nie widzę dużego zysku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Kazachstanu jest znacznie dalej, bo rejon uprawy cebuli jest przy granicy z Uzbekistanem. A to jest 5tys km z hakiem .Jedno auto robi kółko 3 tygodnie, a jak jedzie do Niemiec po ładunek powrotny to może mu zejść jeszcze tydzień. Dlatego nie ma obaw że nas zasypią tanią cebulą. Po drugie tamtejsi producenci też poczuli biznes i podnoszą cenę. A i jeszcze jedno transport z powodu dużego zainteresowania też już zdrożał 30-40procent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Kazachstanu jest znacznie dalej, bo rejon uprawy cebuli jest przy granicy z Uzbekistanem. A to jest 5tys km z hakiem .Jedno auto robi kółko 3 tygodnie, a jak jedzie do Niemiec po ładunek powrotny to może mu zejść jeszcze tydzień. Dlatego nie ma obaw że nas zasypią tanią cebulą. Po drugie tamtejsi producenci też poczuli biznes i podnoszą cenę. A i jeszcze jedno transport z powodu dużego zainteresowania też już zdrożał 30-40procent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem 2 zł za cebulę w dobrej łusce pod market będzie w lutym normą. Czy będzie co obierać i czy będzie w tym jakiś sens - konia z rzędem temu kto dziś mi to przewidzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mały obieracz
Godzinę temu, Gość Jako napisał:

 

Jestem drobnym trybikiem w cebulowej machinie, jednak chciałbym zachować ciągłość produkcji. Boję się że przy obecnych relacjach cen będzie to niemożliwe. Nie ma sensu produkcja powyżej kosztów. Konia z rzędem temu kto wyliczy mi opłacalność,  albo przewidzi kiedy takową będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mały obieracz
W dniu 26.01.2019 o 09:38, Gość Obierka napisał:

Witam Panowie, jak ceny na obraną na przyszły tydzień?

Mi proponują 2,4 netto

Czy te 2,40 to na serio czy tylko życzenie? Bo mi proponują 2,20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rurrrek
39 minut temu, Hubertus napisał:

Dochodzą mnie słuchy, że nasiona cebuli znikają z punktów sprzedaży jak ciepłe bułeczki.  Ktoś to może potwierdzić? 

no to nowy sezon bedzie tani :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...