Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Aleksander

Ceny są takie jak się wywalczy, ale realnie na zakładach a nie skupach!dostawa 2-3 auta w tygodniu do zakładu to średnia cena wynosi 2,48 oczywiście netto, VAT jest dla nas kochani rolnicy nauczcie się tego!!!Obieracz 2,90 to super cena gratuluje takiego odbiorcy. I uspokujcie się, cebuli nie ma!! Wystarczy popytać po sąsiadach ile komu zostało.A komu lecą pryzmy to niech ucieka bo cena jest super. Kto ma dobry towar nie straci, w lutym 2 zł za ładny towar w worku odbiór z domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kochany Alex
4 godziny temu, Gość Aleksander napisał:

Ceny są takie jak się wywalczy, ale realnie na zakładach a nie skupach!dostawa 2-3 auta w tygodniu do zakładu to średnia cena wynosi 2,48 oczywiście netto, VAT jest dla nas kochani rolnicy nauczcie się tego!!!Obieracz 2,90 to super cena gratuluje takiego odbiorcy. I uspokujcie się, cebuli nie ma!! Wystarczy popytać po sąsiadach ile komu zostało.A komu lecą pryzmy to niech ucieka bo cena jest super. Kto ma dobry towar nie straci, w lutym 2 zł za ładny towar w worku odbiór z domu?

Vat jest wtedy  twój  jak jesteś ROLNIKIEM RYCZAŁTOWYM !!!  Powiadasz 2-3 auta 40 -60 ton  to ty Aleksander reczej masz firmę  i Vat  jest U.S. Ale jak cię  znam to ty sprzedajesz  na sąsiada na Fakturę RR i  wyłudzasz Vat  .Tygodniowo to Ty państwo okradłeś na Vacie na kwotę  8680 zł . PRZY 50 TONACH cebuli obieranej  . Ciekawe kiedy U.S. cię odwiedzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Aleksander napisał:

A do przerabiania swojego towaru potrzebuję firmę?? Do składania się na wysyłkę z innymi rolnikami potrzebuję firmę?? W ilości siła!!

Składać to Ty będziesz zeznania podatkowe za wyludzanie Vatu. Jesteś posredniczkiem który może miał zasiane 5 hektarów cebulki co ją obrales z babcią do września a cały czasz skupujesz bez faktur a sprzedajesz na RR i okradasz  U. S. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aleksander
9 godzin temu, Gość Alex napisał:

Składać to Ty będziesz zeznania podatkowe za wyludzanie Vatu. Jesteś posredniczkiem który może miał zasiane 5 hektarów cebulki co ją obrales z babcią do września a cały czasz skupujesz bez faktur a sprzedajesz na RR i okradasz  U. S. 

Czytajmy ze zrozumieniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafił się sezon jeden na 20 lat to ciągnąć ile się da i sprzedawać temu kto najlepiej płaci bo jak jest tanio żaden skup niema żadnych skrupułów żeby rolnikowi ściągnąć ostatnie gacie i to przez głowę! Gospodarze już ponad 20 lat i nikt mi jednego grosza nie dołożył jak było tanio za to że mu sprzedałem 10gr. taniej jak było drogo! Tłumaczyli się że mogą kupić taniej to w tym.roku mówię że mogę sprzedać drożej! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy kupujący mieli litość przypomnij mi bo jakoś nie pamiętam! Kupują gdzie taniej albo cisną swoich. Krótka piłka- jakim autem jeździsz Ty a jakim ten komu sprzedajesz? Gdzie na wakacje jeździ on a gdzie Ty jesli  wogole masz czas i pieniadze zabrać gdzieś rodzinę! Ja na cebuli jestem prawie 100tys w plecy bo sprzedałem w sierpniu bo tak prosili potrzebowali ale tylko po 1zl/kg bo wie Pan tyle lat handlujemy a w grudniu to już Holandii będzie. I co mam z tego? Hu.a!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Gość Max napisał:

Powinien być zakaz importu cebuli bez historii zabiegów i badań. 

Przecież z Holandii czy Niemiec cebula ma to wszystko nawet certyfikaty GlobalGap itp tylko co z tego jak w Polsce jest może 20% dozwolonych środków ochrony co tam. Nam nie wolno ich stosować ale sprowadzac wolno cebulę gdzie stosowano np. Basagran, Bandur, Pyramin, Emblem, Starane itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Gość Trost napisał:

Mega cisza na rynku cebuli . 3 ci tydzien chłodnie nie kupują lub znikome ilosci. Zachód nawet nie pyta . 

A stożek od ukrainy po Hiszpanie ma sie dobrze

Pozdrawiam

Bajki bajki i tyle cebula drozeje i popyt tez jest dobry.Kogo ty probujesz straszyc rolnicy wiedza jakie super  plony byly w europie i ile cebuli juz dawno sprzedane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Gość Trost napisał:

Mega cisza na rynku cebuli . 3 ci tydzien chłodnie nie kupują lub znikome ilosci. Zachód nawet nie pyta . 

A stożek od ukrainy po Hiszpanie ma sie dobrze

Pozdrawiam

 Cisza na rynku cebuli!! co ty piszesz, albo z kim ty współpracujesz!! Może było lekkie spowolnienie, ale to normalne w tym okresie. Cebula biała poszła do gory jak i łuska za ładna łuskę płaca już 1,90 spakowana w worek kal. +5,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Roman napisał:

 Cisza na rynku cebuli!! co ty piszesz, albo z kim ty współpracujesz!! Może było lekkie spowolnienie, ale to normalne w tym okresie. Cebula biała poszła do gory jak i łuska za ładna łuskę płaca już 1,90 spakowana w worek kal. +5,5

Cebula w lusce na pakowanie na markety kal.45+ bez targowania płacą 1.8netto w big bagu i zero odbicia a spakowana po 10kg.2zl/kg.Ok.Proszowic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2019 o 17:35, KPR napisał:

Cebula w lusce na pakowanie na markety kal.45+ bez targowania płacą 1.8netto w big bagu i zero odbicia a spakowana po 10kg.2zl/kg.Ok.Proszowic. 

No to nie dziwota ze sporo ogłoszeń w internetach z tamtych okolic.Pozdrowienia z Kujaw 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...